Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան: Մինչ օրենսդրական աշխատանքը սկսելը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն առաջարկեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել հուլիսի 14-ին հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով զոհված զինծառայողի հիշատակը: Այնուհետեւ «ԱԺ կանոնակարգ...
Հուլիսի 15-ին ՀՀ Կառավարության նախաձեռնությամբ հրավիրված արտահերթ նստաշրջանի ընթացքում երկրորդ ընթերցմամբ պատգամավորների քննարկմանը ներկայացվեցին ««Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին», ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրու...
Հուլիսի 15-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց Կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքներ...
Կսահմանվի պետական տուրք պղնձի, մոլիբդենի խտանյութի եւ ֆեռոմոլիբդենի՝ դեպի երրորդ երկրներ արտահանելու լիցենզիաներ, թույլտվություններ եւ հավաստագրեր տրամադրելու համար
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը հուլիսի 15-ին հրավիրած արտահերթ նիստում երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց եւ դրական եզրակացություն տվեց նույն օրը ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում առաջին ընթերցմամբ ընդունված Կառավարության ««Պետական տուրքի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին»...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովների արտահերթ նիստեր. ուղիղ հեռարձակումներ
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի` ժամը 16:00-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` կից հղումով: Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 16:00-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ:   ...
ԱԺ պատգամավորները միաձայն կողմ քվեարկեցին «Հայաստան-Վրաստան սահմանային տարածաշրջանային ճանապարհի բարելավման ծրագիր» վարկային համաձայնագրի փոփոխությանը
Ազգային ժողովը հուլիսի 15-ին հրավիրած արտահերթ նստաշրջանում քննարկեց Կառավարության ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետության եւ Ասիական զարգացման բանկի միջեւ «Հայաստան-Վրաստան սահմանային տարածաշրջանային ճանապարհի (Մ6 Վանաձոր-Բագրատաշեն) բարելավման ծրագիր» վարկային համաձայնագրի փոփոխությունը վավերացնելու...
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 15.07.2021 ժամը 16:00 314 սենյակ,Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողով` 15.07.2021 Ժամը 16:00 214 սենյակ:     ...
Խորհրդարանը քվեարկություններով ընդունեց արտահերթ նստաշրջանում քննարկված նախաձեռնությունները
Հուլիսի 15-ին գումարված ԱԺ արտահերթ նստաշրջանում պատգամավորներն առաջին ընթերցմամբ քննարկեցին Կառավարության հեղինակած Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ Հայաստանի Հանրապետության օրենսգրքում առաջարկվող փոփոխությունները: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի...
Կառավարության նախաձեռնությամբ հուլիսի 15-ին գումարվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան: ԱԺ պատգամավորներ Վիկտոր Ենգիբարյանի եւ Նիկոլայ Բաղդասարյանի հեղինակած ««Պետական պաշտոններ եւ պետական ծառայության պաշտոններ զբաղեցնող անձանց վարձատրության մասին» օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախա...
Բյուջեի համար նախատեսվում են անհրաժեշտ նոր մուտքեր
Խորհրդարանը հուլիսի 15-ին հրավիրած արտահերթ նստաշրջանի ընթացքում առաջին ընթերցմամբ քննարկեց Կառավարության հեղինակած ««Պետական տուրքի մասին» օրենքում փոփոխություն եւ լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Հիմնական զեկուցող, Էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնակատար Վահան Քերոբյանի ներկայացմամբ՝ առաջարկվու...
Հուլիսի 15-ին Կառավարության նախաձեռնությամբ գումարվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջան՝ նախաձեռնողի սահմանած օրակարգով: Մինչ օրենսդրական աշխատանքը սկսելը ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանն առաջարկեց մեկ րոպե լռությամբ հարգել երեկ՝ հուլիսի 14-ին, հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած միջադեպի հետեւանքով զ...
Հուլիսի 15-ին Վլադիմիր Վարդանյանի նախագահությամբ գումարվեց ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի ղեկավար Արթուր Ասոյանը քննարկման ներկայացրեց Կառավարության հեղինակած «Վարչական իրավախախտումների ...
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ. ուղիղ հեռարձակում
ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:15-ին նախատեսված արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը` այստեղ: ...

По инициативе Правительства созвана внеочередная сессия НС. Перед началом законодательной работы Председатель НС А.Мирзоян предложил минутой молчания память военнослужащего, погибшего 14 июля в результате инцидента на армяно-азербайджанской границе.Затем, согласно ч.4 ст.33 «Регламента НС», принял п...
15 июля на внеочередной сессии, созванной по инициативе Правительства РА, к обсуждению представлены проекты о внесении поправок в законы «О государственной пошлине», «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы», Кодекс РА об административных правонар...
15 июля на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам во втором чтении был рассмотрен внесенный правительством проект закона о внесении изменения и дополнения в Кодекс РА об административных правонарушениях.Руководитель Бюро по координации работ инспекционных о...
Вводится госпошлина за выдачу лицензий, разрешений и сертификатов на экспорт меди, молибденового концентрата и ферромолибдена в третьи страны
15 июля Постоянная комиссия НС по экономическим вопросам на внеочередном заседании обсудила во втором чтении и вынесла положительное заключение принятому в первом чтении на внеочередной сессии НС проекту о внесении изменения и дополнения в закон «О государственной пошлине», которым предлагается в ус...
Депутаты НС единогласно проголосовали за поправку в кредитное соглашение «Программа благоустройства региональной пограничной дороги Армения – Грузия»
15 июля на внеочередной сессии Национальное Собрание обсудило представленный правительством законопроект о ратификации Поправки к Соглашению о займе между Республикой Армения и Азиатским банком развития (АБР) «Программа благоустройства региональной пограничной дороги Армения – Грузия  (М6 Ванад...
Парламент голосованием принял обсуждавшиеся на внеочередной сессии инициативы
15 июля на созванной внеочередной сессии НС депутаты обсудили в первом чтении предложенные правительством поправки в Кодекс РА об административных правонарушениях.По словам руководителя Бюро по координации работ инспекционных органов Аппарата Премьер-министра РА А.Асояна, инициативой в новой редакци...
Поправка в закон «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы»
15 июля по инициативе правительства созвана внеочередная сессия НС.В первом чтении обсужден проект о внесении изменения в закон «Об оплате труда лиц, занимающих государственные должности и должности государственной службы», предложенный депутатами НС В.Енгибаряном и Н.Багдасаряном.Основной докладчик...
В бюджетe намечаются новые необходимые поступления
15 июля в ходе внеочередной сессии парламент обсудил в первом чтении предложенный правительством проект о внесении изменения и дополнения в закон «О государственной пошлине».По словам основного докладчика, и.о.министра экономики В.Керобяна, предлагается ввести экспортную лицензию в размере около 15%...
По инициативе Правительства созвана внеочередная сессия НС
15 июля по инициативе Правительства созвана внеочередная сессия НС по повестке дня инициатора.Председатель НС А.Мирзоян перед началом законодательной работы предложил минутой молчания почтить память военнослужащего, погибшего 14 июля в результате инцидента на армяно-азербайджанской границе.Глава пар...
15 июля состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам под председательством В.Варданяна.Начальник Бюро по координации работ инспекционных органов Аппарата Премьер-министра РА А.Асоян представил на обсуждение предложенные Правительством поправки в Кодекс...