«Խորհրդարան 1918-1920». Հանգանակություն ազատության համար զոհված զինվորների պատվին արձան կանգնեցնելու համար
Ներքին գործոց նախարարը գրություն էր ուղարկել Հանրային կրթության նախարարին առ այն, որ ազատության համար զոհված զինվորների եւ մարտիկների հիշատակին կառուցվող արձանի ֆոնդին գումար հանգանակեց Էջմիածնի շրջանը:
«Սորա հետ պատիւ ունիմ ուղարկելու Ձեզ Էջմիածնի շրջանում Հայաստանի Հանրապետութեան անկախութեան առաջին տարեդարձի օրը Ազատութեան համար զոհուած զինւորների եւ մարտիկների համար կառուցւելիք արձանի ֆօնդի օգտին հանգանակւած 2712 րուբ. հանդերձ Էջմիածնի շրջանի կոմիսսարի N 1962 գրութեամբ եւ հանգանակութիւնը կազմակերպող մասնաժողովի վարչութեան որոշմամբ»:
13.07.2021
Խորհրդարանի արարողակարգի թանգարան. հոգեւոր առաջնորդի նվերը
Սիրիայի Արաբական Հանրապետության հոգեւոր առաջնորդ Մեծ Մուֆթի Ահմադ Բադր ալ-Դին Հասունին Հայաստան այցի ժամանակ Ազգային ժողովի նախագահին նվիրեց հուշանվեր, որի վրա արաբերենով մեջբերումներ են Ղուրանից:   ...

«Парламент 1918-1920». Пожертвование на сооружение памятника павшим за свободу бойцам
Министр внутренних дел направил письмо министру народного просвещения, которым уведомлял о сборе средств в Эчмиадзинском уезде для фонда сооружения памятника солдатам и бойцам, павшим за свободу.
«Имею честь выслать Вам в день первой годовщины независимости Республики Армении 2712 рублей, собранные в Эчмиадзинском уезде для фонда памятника   павшим за свободу солдатам и бойцам, вместе с письмом комиссара Эчмиадзинского уезда N1962 г. и с решением правления благотворительной комиссии».
13.07.2021
Музей Протокола Парламента. Дар духовного лидера
Во время визита в Армению духовный лидер Сирийской Арабской Республики Верховный Муфтий Ахмад Бадр аль-Дин Хассуни подарил Председателю НС сувенир с цитатами из Корана на арабском языке....