ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի նախագահությամբ հուլիսի 6-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ խորհրդի արտահերթ նիստ:
Խորհուրդը  որոշեց ուժը կորցրած ճանաչել Ազգային ժողովի խորհրդի 2021 թվականի հունիսի 29-ի «Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահի թեկնածուների ընտրության համար ձեւավորվող մրցութային խորհրդի անդամ նշանակելու մասին» ԱԺԽՈ-041-Ա որոշումը:
21-ամյա Սադակո Սասակին ապրում էր Հիրոսիմայում: 1945-ի ատոմային ռմբակոծության ժամանակ նա էպիկենտրոնից ընդամենը մի քանի կիլոմետր էր հեռու գտնվում: Սադակո Սասակին մահացավ պայթյունից հինգ օր անց: Հետագայում՝ արտաշիրիմելուց հետո, նրա հագուստը՝ որպես միջուկային զենքի արգելման պայքարի համաշխարհային խորհրդա...

6 июля состоялось внеочередное заседание Совета НС, которое вел Председатель НС А.Мирзоян.
Совет постановил признать утратившим силу решение Совета НС РСНС-041-А от 29 июня 2021 г. «О назначении члена Конкурсного Совета, формируемого для избрания кандидатов на пост председателя Антикоррупционного  комитета».
21-летняя Садако Сасаки жила в Хиросиме. Во время атомной бомбардировки 1945 года она находилась всего в нескольких километрах от эпицентра. Садако Сасаки скончалась спустя пять дней после взрыва. Позднее, после похорон, ее одежда была выставлена ​​в Мемориале Мира в Хиросиме – как ...