Մայիսի 7-ին Ազգային ժողովի  50-ից ավելի պատգամավորներ եւ աշխատակիցներ պատվաստվեցին կորոնավիրուսի դեմ:
Պատվաստվելու հերթում առաջինը պատգամավոր Սերգեյ Բագրատյանն էր: Նա հերթը զիջեց «Իմ քայլը» խմբակցությունից Արփինե Դավոյանին:
Պատգամավորները հորդորեցին գիտակցաբար ընդունել պատվաստման անհրաժեշտությունն ու կարեւորությունը` որպես համավարակի դեմ պայքարի ամենաարդյունավետ միջոց:
Առողջապահության նախարարության Հիվանդությունների վերահսկման եւ կանխարգելման ազգային կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գայանե Սահակյանը նշեց,  որ պատվաստումից հետո բոլորին տրվում են հետպատվաստումային ցուցումներ. «Եթե ջերմությունը բարձրանա կամ անսովոր վիճակ առաջանա, անպայման պետք է կապ հաստատել բժշկի հետ»: Գայանե Սահակյանն ընդգծեց, որ պատվաստումը հարյուր տոկոսով կանխում է մահը եւ հիվանդության բարդությունները:

On May 7, more than 50 deputies of the National Assembly and employees were vaccinated against coronavirus.
In the queue of vaccinating the first was the deputy Sergey Bagratyan. He gave way to Arpine Davoyan from My Step Faction.
The MPs urged everybody to conscientiously accept the necessity and the importance of vaccination as the most effective means of fight against pandemic.
The Deputy Director General of the National Center for Disease Control and Prevention of the Ministry of Health Gayane Sahakyan has noted that after the vaccination everyone is given post-vaccination instructions: “If the temperature gets higher or an unusual situation emerges, we certainly should contact the doctor.” Gayane Sahakyan has underlined that the vaccination prevents the death and the complications of the disease.