ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արմեն Հովհաննիսյանի ներկայացմամբ` երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց նաեւ Կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը: Նշվեց, որ օրինագիծը բովանդակային փոփոխությունների չի ենթարկվել, կատարվել են միայն խմբագրական բնույթի փոփոխություններ:
««Գովազդի մասին» օրենքում փոփոխություններ» կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը եւս քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ: Ըստ ՀՀ ֆինանսների նախարարի տեղակալ Արմեն Հայրապետյանի` առաջին ընթերցմամբ ընդունվելուց հետո նախագծում փոփոխություններ չեն կատարվել:
Կառավարությունն առաջարկում է լրատվական կայքերի միջոցով իրականացվող վիճակախաղերի գովազդների նկատմամբ 20% կայքէջի ծավալային սահմանափակման փոխարեն կիրառել ժամային սահմանումը` նախատեսելով, որ գովազդները կարող են իրականացվել 22:00-ից մինչեւ 07:00-ն ընկած ժամանակահատվածում:
ՀՀ կառավարության եւ պատգամավորներ Նարեկ Զեյնալյանի, Հերիքնազ Տիգրանյանի, Լուսինե Բադալյանի, Արփինե Դավոյանի, Հրաչյա Հակոբյանի, Արսեն Միխայլովի, Կորյուն Մկրտչյանի եւ Վանիկ Օհանյանի համահեղինակած «Հաշմանդամություն ունեցող անձանց իրավունքների մասին» եւ կից մի շարք օրենքներում լրացումներ ու փոփոխություններ նախատեսող օրենսդրական փաթեթը քննարկվեց երկրորդ ընթերցմամբ:
ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցերի նախարարի տեղակալ Տաթեւիկ Ստեփանյանի տեղեկացմամբ` առաջինից երկրորդ ընթերցում կատարվել են խմբագրական բնույթի փոփոխություններ, եւ մեկ առաջարկ է ներկայացրել Կառավարությունը:
ՀՀ ՊԵԿ նախագահ Էդվարդ Հովհաննիսյանի ներկայացմամբ` երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց «ՀՀ հարկային օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» եւ ««Հայաստանի Հանրապետության տոների եւ հիշատակի օրերի մասին» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը:
Առաջինից երկրորդ ընթերցում Կառավարությունը ներկայացրել է տեխնիկական բնույթի գրավոր առաջարկներ, որոնց հիման վրա էլ լրամշակվել է նախաձեռնությունը:
Երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվեց նաեւ Կառավարության հեղինակած «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում փոփոխություններ եւ լրացումներ կատարելու մասին» օրինագիծն ու «Փախստականների եւ ապաստանի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն եւ լրացումներ կատարելու մասին» եւ «ՀՀ վարչական դատավարության օրենսգրքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենսդրական փաթեթը:

As the RA Deputy Minister of Justice Armen Hovhannisyan has presented, the draft law on Amending the RA Criminal Code authored by the Government was debated in the second reading. It was noted that the bill had not been under changes in the content, and amendments of only editorial character had been made.
The draft law on Amending the Law on Advertising also was debated in the second reading. According to the RA Deputy Minister of Finance Armen Hayrapetyan, after passing the draft law in the first reading the draft law has not been amended.
The Government proposes the to apply the hourly definition instead of 20% website amount towards the advertising of the lotteries being carried out through news website, envisaging that advertisements can be done during the period from 22:00 to 07:00.
The legislative package on Rights of Persons with Disability and designing addenda and amendments to a number of enclosed laws co-authored by the RA Government and the deputies Narek Zeynalyan, Heriknaz Tigranyan, Lusine Badalyan, Arpine Davoyan, Hrachya, Arsen Mikhaylov, Koryuin Mkrtchyan and Vanik Ohanyan was considered in the second reading.
As the RA Deputy Minister of Labor and Social Affairs Tatevik Stepanyan has informed, amendments of editorial character have been made from the first to the second reading, and the Government presented a proposal.
According to the Chairman of the RA State Revenue Committee Edvard Hovhannisyan, the package of the bills on Making Addenda to the RA Tax Code and Making Addendum to the RA Law on RA Holidays and Memorial Days was debated in the second reading.
The Government presented recommendations in written form of technical character from the first to the second reading, on the basis of which the initiative was revised.
The bill on Making Amendments and Addenda to the RA Administrative Procedure Code and the legislative package on Amending the RA Law on Refugees and Asylum and on Making Amendment and Addenda to the RA Administrative Procedure Code was also considered in the second reading.