Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
Դեկտեմբերի 7-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ Ռուստամ Բաքոյանը հանդիպել է ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Լարս Ասլան Ռասմուսենի հետ: Ռուստամ Բաքոյանը շնորհակալություն  է հայտնել հյուրին՝ իր հետ հանդիպելու ցանկություն հայտնելու համար, ինչը, ըստ նրա, վկայում  է Լա...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը դեկտեմբերի 7-ին նախաձեռնել էր խորհրդարանական լսումներ՝ «ՀՀ-ում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու գործողությունների ծրագիր սահմանելու մասին» ՀՀ ԱԺ հայտարարության՝ իրենց հեղինակած նախագիծը քննարկելու  նպատակով: Մինչ ելույթներին անցնելը՝ լսումների մասնակիցներ...
Դեկտեմբերի 7-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը, որը վարել է ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանը: Խորհրդի անդամները քննարկել եւ հաստատել են Ազգային ժողովի յոթերորդ գումարման հինգերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ դեկտեմբերի 8-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգերի նախագ...
Հայ խորհրդարանականները հանդիպել են ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավարի հետ
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ԵԽԽՎ-ում հայկական պատվիրակության ղեկավար, Ռուբեն Ռուբինյանը եւ պատվիրակության անդամներ Սոս Ավետիսյանը, Վլադիմիր Վարդանյանը դեկտեմբերի 7-ին հանդիպել են ԵԽԽՎ-ում Դանիայի պատվիրակության ղեկավար Լարս Ասլան Ռասմուսենի հետ: Հայ խորհրդարանականն...
Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահի հետ
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանի հետ: Զրուցակիցները կարեւորել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակում խաղաղ բանակցությունների վերսկսումն ապահովելու համար ազգերի ինքնորոշման եւ ուժի չկիրառման սկզբունքները: Կողմերը կարծիք են հայ...
ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ  տեղի ունենանլիք խորհրդարանական լսումների ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ:   ...
ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 7-ին՝ ժամը 11:00-ին, ԱԺ նիստերի դահլիճում կկայանան խորհրդարանական լսումներ, որի օրակարգում «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացրած «Հայաստանի Հանրապետությունում ստեղծված իրավիճակից դուրս գալու գործողությունների ծրագիր սահմանելո...

Р.Бакоян встретился с главой делегации Дании в ПАСЕ
7 декабря депутат НС РА, представитель езидской общины Р.Бакоян встретился с главой делегации Дании в ПАСЕ Ларсом Асланом Расмуссеном.Р.Бакоян поблагодарил гостя за пожелание встретиться с ним, что свидетельствует об особом внимании и доброжелательном отношении Ларса Аслана Расмуссена к национальным...
7 декабря фракция «Просвещенная Армения» инициировала парламентские слушания по проекту заявления НС РА «О плане действий по выходу из создавшейся в Армении ситуации» - для обсуждения выдвинутого ею проекта. До начала работы участники слушаний почтили память жертв Спитакского землетрясения 1988 года...
7 декабря состоялось очередное заседание Совета НС, которое вела вице-спикер НС Л.Назарян.  Члены Совета обсудили и утвердили проекты повесток дня сессии и созываемых 8 декабря очередных заседаний пятой сессии НС седьмого созыва. По решению Совета установлена также очередность  обсуждения ...
Армянские парламентарии встретились с главой делегации Дании в ПАСЕ
7 декабря  председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, руководитель армянской делегации в ПАСЕ Р.Рубинян и члены делегации С.Аветисян, В.Варданян встретились с главой делегации Дании в ПАСЕ Ларсом Асланом Расмуссеном.Армянские парламентарии представили подробности развязанной Азербай...
А.Мирзоян встретился с Председателем НС Республики Арцах
Председатель НС РА А.Мирзоян встретился с Председателем НС Республики Арцах А.Товмасяном.Собеседники подчеркнули важность принципов самоопределения наций и неприменения силы для обеспечения возобновления мирных переговоров в рамках Минской группы ОБСЕ.Стороны отметили, что и в Армении, и в Арцахе не...