ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվել են ծխախոտային արտադրատեսակներին եւ դրանց փոխարինիչներին ու հարկային ոլորտին առնչվող օրենսդրական նախաձեռնություններ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 23-ին հրավիրած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Բաբկեն Թունյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որի ընդունումը պայմանավորված է կորոնավիրուսի հետեւանքով տնտեսավարողների...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը դեկտեմբերի 23-ին հանդիպել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար Թիերի Ռիբոյի հետ: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ Վահե Էնֆիաջյանը շնորհավորել է նրան պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

На внеочередном заседании постоянной комиссии НС обсуждены законодательные инициативы по табачным изделиям и их заменителям, налоговой сфере
23 декабря на внеочередном заседании Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам под председательством Б.Туняна обсуждены в первом чтении пакет проектов о внесении изменений и дополнений в законы РА «О снижении и предотвращении ущерба здоровью от употребления табачных изделий и их заменителей»,...
Вице-спикер НС встретился с главой делегации МККК в Армении
23 декабря вице-спикер НС В.Энфиаджян встретился с новоназначенным главой делегации Международного комитета Красного Креста (МККК) в Армении Тьери Рибо.Приветствуя гостя в парламенте, В.Энфиаджян поздравил его с вступлением в должность, пожелав успехов в ответственном деле.Подчеркнув важность деятел...