ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստում քննարկվել են ծխախոտային արտադրատեսակներին եւ դրանց փոխարինիչներին ու հարկային ոլորտին առնչվող օրենսդրական նախաձեռնություններ
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը դեկտեմբերի 23-ին հրավիրած արտահերթ նիստում առաջին ընթերցմամբ քննարկել է ԱԺ պատգամավոր Բաբկեն Թունյանի հեղինակած «ՀՀ հարկային օրենսգրքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որի ընդունումը պայմանավորված է կորոնավիրուսի հետեւանքով տնտեսավարողների...
ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Վահե Էնֆիաջյանը դեկտեմբերի 23-ին հանդիպել է Հայաստանում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի (ԿԽՄԿ) պատվիրակության նորանշանակ ղեկավար Թիերի Ռիբոյի հետ: Ողջունելով հյուրին խորհրդարանում՝ Վահե Էնֆիաջյանը շնորհավորել է նրան պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ...
ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ ժամը 10:30-ին կայանալիք արտահերթ նիստի ուղիղ հեռարձակումը՝ այստեղ: ...

At Extraordinary Sitting of RA NA Standing Committee Legislative Initiatives on Tobacco Products and Their Substitutes and Tax Sphere
On December 23, at the extraordinary sitting the RA NA Standing Committee on Economic Affairs in the first reading debated the draft law on Amending the RA Tax Code authored by the NA deputy Babken Tunyan. As the key rapporteur assured, necessity had been emerged to give an opportunity to all entiti...
On December 23, the RA NA Vice President Vahe Enfiajyan met with the newly appointed Head of the Delegation of the International Committee of the Red Cross (ICRC) in Armenia Thierry Ribaux.Welcoming the guest in parliament, Vahe Enfiajyan congratulated him on assuming the post, wishing him successes...