Կկազմակերպվի կոնֆերանս ժողովրդավարության զարգացման խնդիրների շուրջ
Մարտի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի  վերին պալատի սենատոր Էյմերտ վան Միդելկոպին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման խնդիրները, պայմանավորվածություն ձեռքբերվեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի հետ համատեղ «Նոր ժողովրդավարություն» ծրագրի շրջանակներում Երեւանում եւ Հաագայում ժողովրդավարության զարգացման խնդիրների շուրջ կոնֆերանսների կազմակերպման մասին:
Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը խնդրեց իր շնորհակալությունը փոխանցել Նիդեռլանդների խորհրդարանին` հայոց ցեղասպանության ճանաչման համար, ինչը կկանխի նման ոճրագործությունների երբեւէ  կրկնությունը:

Conferences on Democracy Development Problems to be Organized
On March 24, Artur Baghdasaryan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia,  received Eimert van Middelkoop, Senator of the Senate of the Dutch Parliament.
During the meeting issues of inter-parliamentary cooperation were discussed. An agreement was reached to organize conferences on democracy development problems within the framework of “New Democracy”programme  jointly with the Dutch Parliament in Yerevan and The Hague.
Artur Baghdasaryan, NA President, conveyed his gratitude to the Dutch Parliament for the recognition of the Genocide, which will prevent the repetition of such crimes.