Կկազմակերպվի կոնֆերանս ժողովրդավարության զարգացման խնդիրների շուրջ
Մարտի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի  վերին պալատի սենատոր Էյմերտ վան Միդելկոպին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին միջխորհրդարանական համագործակցության զարգացման խնդիրները, պայմանավորվածություն ձեռքբերվեց Նիդեռլանդների խորհրդարանի հետ համատեղ «Նոր ժողովրդավարություն» ծրագրի շրջանակներում Երեւանում եւ Հաագայում ժողովրդավարության զարգացման խնդիրների շուրջ կոնֆերանսների կազմակերպման մասին:
Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը խնդրեց իր շնորհակալությունը փոխանցել Նիդեռլանդների խորհրդարանին` հայոց ցեղասպանության ճանաչման համար, ինչը կկանխի նման ոճրագործությունների երբեւէ  կրկնությունը:

Будет организована конференция по проблемам развития демократии
24 марта Председатель НС РА Артур Багдасарян принял сенатора Верхней палаты парламента Нидерландов Эймера ван Миделкопа.
В ходе встречи были обсуждены проблемы развития межпарламентского сотрудничества, была достигнута договоренность об организации в Ереване и Гааге совместно с парламентом Нидерландов конференций по проблемам развития демократии в рамках Программы ,,Новая демократия”.
Председатель НС Артур Багдасарян передал благодарность парламенту Нидерландов за признание Геноцида армян, что содействует предотвращению подобных преступлений в дальнейшем.