Ստոմատոլոգների համահայկական առաջին հավաքի մասնակիցները Ազգային ժողովում
Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց ատամնաբույժների համահայկական առաջին հավաքի մասնակիցներին, որոնք Հայաստան են ժամանել 16 երկրներից:
Ստոմատոլոգների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Աշոտ Գեւորգյանը ներկայացրեց հյուրերին եւ նշեց, որ Հայաստանում են հավաքվել աշխարհի լավագույն ատամնաբույժները`  համատեղ քննարկելու առողջապահության կարեւոր բաժիններից մեկի խնդիրները եւ միմյանց աշխատանքային փորձին ու մեթոդներին ծանոթանալու:
Ստոմատոլոգների համաշխարհային ֆեդերացիայի նախագահ Միշել Արտեն կարեւորեց ատամնաբույժների աշխատանքը մարդու ընդհանուր առողջության համար եւ ասաց, որ Հայաստանում աշխատանքային մի քանի օրերի ընթացքում կարեւոր քննարկումներ են ունեցել:
Ստոմատոլոգների Եվրոպական կազմակերպության ղեկավար Ժոզեֆ ֆոն Բուկսոն ասաց, որ ինքը ներկայացնում է 52 երկրների ատամնաբույժներինեւ հավաքին մասնակցությունը արեւելքի ու արեւմուտքի լավագույն փորձը համադրելու հնարավորություն է տալիս:
ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորեց ստոմատոլոգների հայկական ասոցիացիայի 10-ամյակը եւ կարեւորեց նման հավաքների անցկացումը` ոլորտի ու առողջապահության զարգացման տեսակետից: Խորհրդարանի նախագահը նշեց, որ Ազգային ժողովի ուշադրության կենտրոնում են առողջապահական խնդիրները` ամեն նստաշրջանի օրակարգում քննարկվում ու ընդունվում են ոլորտի օրենսդրական կանոնակարգումն ու արդյունավետ գործառնությունը ապահովելուն միտված օրենքներ ուփոփոխություններ գործող օրենքներում, շրջանառության մեջ է առողջապահության մասին օրենքի նախագիծը:
Ստոմատոլոգների հայկական ասոցիացիայի նախագահ  Աշոտ Գեւորգյանը խորհրդի որոշմամբ ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին հանձնեց ասոցիացիայի ոսկե մեդալ` ստոմատոլոգիայի զարգացման գործում ցուցաբերած աջակցության համար:
25.10.2005
Շնորհակալություն նրանց, ովքեր իրենց հոգիներում պահում են Հայաստանը
Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների պատվիրակությանը: Հյուրերի խնդրանքով Աժ նախագահը նրանց ներկայացրեց Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների գործընթացը, մասնավորապես սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի (որն արժանացել է միջազգա...

Участники первого Всеармянского форума стоматологов в Национальном Собрании
25 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял участников первого Всеармянского форума стоматологов, прибывших в Армению из 16 стран.
Председатель Армянской ассоциации стоматологов Ашот Геворкян представил гостей и отметил, что для совместного обсуждения проблем   и ознакомления с опытом и методами работы друг друга в   одной из важнейших ветвей здравоохранения в Армении собрались лучшие стоматологи.
Председатель Всемирной федерации стоматологов Мишель Арте отметил важность работы стоматологов для общего состояния здоровья человека и сказал, что за несколько рабочих дней в Армении состоялся ряд   важных обсуждений.
Руководитель Европейской организации стоматологов Жозеф фон Буксо сказал, что он представляет стоматологов 52 стран и участие в форуме дает возможность сопоставления лучшего опыта Востока и Запада.
Председатель НС РА А.Багдасарян поздравил с 10-летием Армянской ассоциации стоматологов и подчеркнул важность проведения подобных форумов с точки зрения развития сферы и здравоохранения. Председатель парламента отметил, что здравоохранительные проблемы   в центре внимания НС –   в повестке дня каждой сессии обсуждаются и принимаются законы и поправки в действующие законы, направленные на обеспечение законодательного регламентирования сферы и   эффективного функционирования, в обращении проект закона о здравоохранении.
Председатель Армянской ассоциации стоматологов А.Геворкян по решению совета вручил Председателю НС РА А.Багдасаряну золотую медаль ассоциации – за   проявленное содействие в деле развития стоматологии.
25.10.2005
Спасибо тем, кто хранит в своих душах Армению
25 октября Председатель НС РА Артур Багдасарян принял делегацию попечителей Армянской Ассамблеи Америки (ААА).По просьбе гостей Председатель НС представил им процесс проходящих в Армении реформ, в частности  проект конституционных поправок (который удостоился высокой оценки международных структ...