Ստոմատոլոգների համահայկական առաջին հավաքի մասնակիցները Ազգային ժողովում
Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց ատամնաբույժների համահայկական առաջին հավաքի մասնակիցներին, որոնք Հայաստան են ժամանել 16 երկրներից:
Ստոմատոլոգների հայկական ասոցիացիայի նախագահ Աշոտ Գեւորգյանը ներկայացրեց հյուրերին եւ նշեց, որ Հայաստանում են հավաքվել աշխարհի լավագույն ատամնաբույժները`  համատեղ քննարկելու առողջապահության կարեւոր բաժիններից մեկի խնդիրները եւ միմյանց աշխատանքային փորձին ու մեթոդներին ծանոթանալու:
Ստոմատոլոգների համաշխարհային ֆեդերացիայի նախագահ Միշել Արտեն կարեւորեց ատամնաբույժների աշխատանքը մարդու ընդհանուր առողջության համար եւ ասաց, որ Հայաստանում աշխատանքային մի քանի օրերի ընթացքում կարեւոր քննարկումներ են ունեցել:
Ստոմատոլոգների Եվրոպական կազմակերպության ղեկավար Ժոզեֆ ֆոն Բուկսոն ասաց, որ ինքը ներկայացնում է 52 երկրների ատամնաբույժներինեւ հավաքին մասնակցությունը արեւելքի ու արեւմուտքի լավագույն փորձը համադրելու հնարավորություն է տալիս:
ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորեց ստոմատոլոգների հայկական ասոցիացիայի 10-ամյակը եւ կարեւորեց նման հավաքների անցկացումը` ոլորտի ու առողջապահության զարգացման տեսակետից: Խորհրդարանի նախագահը նշեց, որ Ազգային ժողովի ուշադրության կենտրոնում են առողջապահական խնդիրները` ամեն նստաշրջանի օրակարգում քննարկվում ու ընդունվում են ոլորտի օրենսդրական կանոնակարգումն ու արդյունավետ գործառնությունը ապահովելուն միտված օրենքներ ուփոփոխություններ գործող օրենքներում, շրջանառության մեջ է առողջապահության մասին օրենքի նախագիծը:
Ստոմատոլոգների հայկական ասոցիացիայի նախագահ  Աշոտ Գեւորգյանը խորհրդի որոշմամբ ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանին հանձնեց ասոցիացիայի ոսկե մեդալ` ստոմատոլոգիայի զարգացման գործում ցուցաբերած աջակցության համար:
25.10.2005
Շնորհակալություն նրանց, ովքեր իրենց հոգիներում պահում են Հայաստանը
Հոկտեմբերի 25-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը ընդունեց Ամերիկայի հայկական համագումարի հոգաբարձուների պատվիրակությանը: Հյուրերի խնդրանքով Աժ նախագահը նրանց ներկայացրեց Հայաստանում տեղի ունեցող բարեփոխումների գործընթացը, մասնավորապես սահմանադրական փոփոխությունների նախագծի (որն արժանացել է միջազգա...

The Participants of the First Pan-Armenian Meeting of Dentists in National Assembly
On October 25 RA NA President Artur Baghdasaryan received the participants of the first pan-Armenian meeting of dentists, who arrived in Armenia from 16 countries.
Ashot Gevorgyan, Chairman of the Armenian Dental Association, represented the guests and noted that the best dentists of the world gathered in Armenia to discuss jointly the problems of the one of the most important sections of health care and get familiarized with the working experience and methods of each other.
Michele Aerden, President of the World Dental Federation, highlighted the dentists’ work for the person’s general health and said that there were important discussions during the several working days in Armenia.
The head of the European Union of Dentists said that he represents the dentists of 52 countries and the participation in the meeting gives opportunity to compare the best experience of the East and West.
RA NA President Artur Baghdasaryan congratulated the 10th anniversary of the Armenian Dental Association and highlighted the holding of such meetings from the viewpoint of the development of the sphere and health care. The Parliament President noted that the problems of health care are in the center of the National Assembly: on the agenda of every session the legislative regulation of the sphere is discussed and adopted and laws directed to the effective functioning and amendments in the laws in force, the draft law on Health is in circulation.
Ashot Gevorgyan, Chairman of the Armenian Dental Association, by the decision of the council, handed golden medal of the Association to RA NA President Artur Baghdasaryan for the support in the development of dentistry.
25.10.2005
Thanks to Those Who Keep Armenia in Their Souls
On October 25, RA NA President, Artur Baghdasaryan, received the delegation of the Board of Trustees of Armenian Assembly of America. By the guests' request the NA President presented the amendment process in Armenia, especially the constitutional draft amendment (which enjoyed the estimation o...