Լատվիայի խորհրդարանի նախագահը Հայաստանում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով մարտի 7-9-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կլինի Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի` Սաեյմայի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեի գլխավորած պատվիրակությունը:
Մարտի 7-ին պատվիրակությանը խորհրդարանում կընդունեն ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ,  Եվրոպական կառույցներին ինտեգրման հարցերի ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, Հայաստան-Լատվիա պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամները:
Տիկին Ուդրեի պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի հետ:
Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեի գլխավորած պատվիրակության անդամները Ծիծեռնակաբերդի  հուշահամալիրում պսակ կդնեն մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին:
Հանդիպումները խորհրդարանում կամփոփվեն մամլո ասուլիսով:
04.03.2005
Սիրիայի դեսպանը խորհրդարանում
Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Սիրիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար, դեսպան Ղասսան Ռասլանին` դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:Դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց Աժ նախագահին` իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար` նշելով, որ սիրիա-հայ...

Speaker of the Latvian Parliament in Armenia
At the invitation of RA NA President Artur Baghdasaryan the delegation headed by Ingrida Udre, Speaker of Saeima, Parliament of the Republic of Latvia will be on an official visit in Armenia on March 7-9.
On March 7 RA NA President Artur Baghdasaryan, Tigran Torosyan, RA NA Vice-President, Chairman of Ad-hoc Committee on Matters of Integration in European Structures and the members of Armenia-Latvia Parliamentary Friendship group will receive the delegation.
Within the framework of Mrs. Udre’s visit meetings with Robert Kocharyan, RA President, Andranik Margaryan, Prime Minister and His Holiness Garegin II, Catholicos of All Armenians.
The delegation members headed by Ingrida Udre, Speaker of the Latvian Parliament will put a wreath in Tsitsernakaberd memorial complex for the memory of the victims of the Armenian Genocide.
The meetings in the parliament will be wrapped up with a press conference.
04.03.2005
Syrian Ambassador in Parliament
On March 4 RA NA President Artur Baghdasaryan received Ghassan Raslan, Ambassador, the Syrian charge d’affaires, in connection with the expiry of his tenure.The Ambassador thanked the RA President for his help during his tenure, noting that a considerable progress has been made in the Armenian-Syria...