Լատվիայի խորհրդարանի նախագահը Հայաստանում
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով մարտի 7-9-ը պաշտոնական այցով Հայաստանում կլինի Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի` Սաեյմայի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեի գլխավորած պատվիրակությունը:
Մարտի 7-ին պատվիրակությանը խորհրդարանում կընդունեն ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը, ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ,  Եվրոպական կառույցներին ինտեգրման հարցերի ժամանակավոր հանձնաժողովի նախագահ Տիգրան Թորոսյանը, Հայաստան-Լատվիա պատգամավորական բարեկամության խմբի անդամները:
Տիկին Ուդրեի պաշտոնական այցի շրջանակներում նախատեսված են հանդիպումներ ՀՀ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի, վարչապետ Անդրանիկ Մարգարյանի, Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ ամենայն հայոց կաթողիկոսի հետ:
Լատվիայի Հանրապետության խորհրդարանի նախագահ Ինգրիդա Ուդրեի գլխավորած պատվիրակության անդամները Ծիծեռնակաբերդի  հուշահամալիրում պսակ կդնեն մեծ եղեռնի զոհերի հիշատակին:
Հանդիպումները խորհրդարանում կամփոփվեն մամլո ասուլիսով:
04.03.2005
Սիրիայի դեսպանը խորհրդարանում
Մարտի 4-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց Հայաստանում Սիրիայի գործերի ժամանակավոր հավատարմատար, դեսպան Ղասսան Ռասլանին` դեսպանական առաքելության ավարտի կապակցությամբ:Դեսպանը շնորհակալություն հայտնեց Աժ նախագահին` իր առաքելության ընթացքում ցուցաբերած աջակցության համար` նշելով, որ սիրիա-հայ...

Председатель парламента Латвии в Армении
7-9 марта по приглашению Председателя НС РА Артура Багдасаряна с официальным визитом в Армении будет находиться делегация парламента Латвийской Республики во главе с Председателем Саейма Латвии Ингридой Удре.
7 марта делегация в парламенте будет принята Председателем НС РА Артуром Багдасаряном, Заместителем Председателя НС РА, председателем Временной комиссии НС по интеграции в европейскиое структуры Тиграном Торосяном, члены депутатской группы дружбы Армения-Латвия.
В рамках официального визита г-жи Удре в Армению намечены встречи с Президентом РА Робертом Кочаряном, Премьер-министром РА Андраником Маргаряном, Католикосом Всех Армян Гарегином Вторым.
Члены делегации, возглавляемой Председателем парламента Латвийской Республики Ингридой Удре возложат венки к Мемориалу памяти жертв Геноцида армян в Цицеранкаберде.
Итоги встречи будут обобщены на пресс-конференции в парламенте.
04.03.2005
Посол Сирии в парламенте
4 марта Председатель НС РА Артур Багдасарян принял Временного Поверенного в делах Сирии в Армении. Посла Гассана Раслана в связи с завершением его дипломатической миссии.Посол выразил благодарность Преседателю НС за оказанное в ходе его мисии содействие, отметив, что есть ощутимый прогресс в с...