«Պետք է օգնել հեռավոր եւ լեռնային բնակավայրերի բնակիչներին»
Մարտի 17-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանն ընդունեց ՄԱԿ-ի Համաշխարհային պարենի ծրագրի տարածաշրջանային տնօրեն Ամիր Աբդուլլահին: Հանդիպմանը մասնակցում էին նաեւ հայաստանյան գրասենյակի տնօրեն Մուզաֆար Չուդերին եւ ծրագրերի բաժնի ղեկավար Բելլա Կարապետյանը: 2006 թ. ավարտվում է տասից ավելի տարիներ Հայաստ...
17.03.2005
Ստորագրված համաձայնագրի շրջանակներում կհամագործակցեն Հայաստանի եւ Բելառուսի մարզերն ու համայնքները
Մարտի 17-ին ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը խորհրդարանումառանձնազրույց ունեցավ Բելառուսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի  նախագահ Վլադիմիր Կոնոպլյովի հետ, որի ընթացքում քննարկվեցին երկու երկրների միջպետական ու միջխորհրդարանական հարաբերություններին առնչվող հարցեր: ՀՀ Աժ նախագահ Արթուր ...

“We Must Help the Residents of Far Away and Mountainous Settlements”
On March 17 RA NA Speaker Artur Baghadsaryan received Amir Abdullah, UN World Food Program Regional Director. Muzafar Chuder, WFP Director in Armenia and Bella Karapetyan, Head of the programmes attended the meeting.In 2006 the deadline of the activities of UN WFP functioning in Armenia for more tha...
17.03.2005
Marzes and Communities of Armenia and Belarus to Cooperate within the Framework of the Signed Agreement
On March 17 RA NA President Artur Baghdasaryan had a private talk in the parliament with Vladimir Konoplyov, Speaker of the House of Representatives of the National Assembly of the Republic of Belarus, during which issues relating to the inter-governmental and inter-parliamentary relations of two co...