Ապրիլի 30-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ ընդունելով նախորդ օրը քննարկված օրենսդրական նախաձեռնությունները: Մինչ ընդհատված հարցի քննարկումն սկսելը՝ պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստի աշխատանքին հետեւող Արմ...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը կմեկնի Ստեփանակերտ
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունում կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին դիտորդական առաքելությամբ մասնակցելու նպատակով մայիսի 2-4-ը Ստեփանակերտ կգործուղվի ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Արմեն Ռուստամյանը, Կարին...
ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ապրիլի 30-ին հյուրընկալել է Արմավիրի մարզի Մյասնիկյան եւ Դալարիկ համայնքների միջնակարգ դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Մինչ այդ հյուրերը շրջել են խորհրդարանի շենքում, ինչպես նաեւ հետեւել պատգամավորների աշխատանք...

30 апреля Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний, голосованием приняв обсуждавшиеся в предыдущий день законодательные инициативы.Депутаты до начала работы приветствовали посетивших парламент в рамках программы “Открытые двери” и следящих за работой депутатов в зале заседани...
Возглавляемая вице-спикером Э.Шармазановым делегация отбудет в Степанакерт
2-4 мая на намеченные в НКР парламентские выборы в Степанакерт с наблюдательной миссией будет командирована делегация, возглавляемая вице-спикером НС Э.Шармазановым. В составе делегации – депутаты НС А.Рустамян, К.Аджемян, Ш.Петросян, Р.Саркисян, О.Саакян, Р.Акопян, Л.Зурабян, М.Шахгельдян, В.Бабаян...
30 апреля в рамках программы “Открытые двери” вице-спикер НС Э.Нагдалян приняла учащихся и учителей средних школ общин Мясникян и Даралик Армавирской области. До этого гости ознакомились с зданием парламента, следили за работой депутатов.  Приветствуя гостей, Э.Нагдалян представила им работу за...