Օգոստոսի 27-ին ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար, Հայաստան-ԱՄՆ բարեկամական խմբի ղեկավար Լիլիթ Մակունցը, խմբակցության անդամներ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, Բաբկեն Թունյանը եւ Տաթեւիկ Հայրապետյանը հանդիպել են Հայաստանի Հանրապետությունում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Լին Թրեյսիի հետ: Զրուցակիցներ...
Քննարկվել են «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծի բյուջետային ծրագրերը
ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովում օգոստոսի 27-ին Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել աշխատանքային քննարկում: ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը հանձնաժողովականներին է ներկայացրել «ՀՀ 2020թ. պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագծով իր ղեկավարած կառու...
Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի նախագահը հարգանքի տուրք է մատուցել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Շվեդիայի Թագավորության Ռիկսդագի նախագահ Անդրեաս Նորլենի գլխավորած պատվիրակությունը ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Լենա Նազարյանի ուղեկցությամբ օգոստոսի  27-ին այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր: Անդրեաս Նորլենն ու պատվիրակության անդամները Շվեդիայի խորհրդարանի անունի...

On August 27, the Head of the RA NA My Step Faction, the Head of the RA NA Friendship Group Armenia-USA Lilit Makunts, the members of the Group Hovhannes Hovhannisyan, Babken Tunyan and the member of the NA Standing Committee on Foreign Relations Tatevik Hayrapetyan met with the U.S. Ambassador Extr...
Budgetary Programmes of Draft Law on RA State Budget for 2020 Debated
On August 27, a working debate was held in the RA NA Standing Committee on Economic Affairs moderated by Babken Tunyan. The RA Minister of High-Tech Industry Hakob Arshakyan presented to the Committee members the programmes and the budgetary allocations to be implemented by the draft law on the RA S...
Speaker of Riksdag of Swedish Kingdom Pays Tribute in Tsitsernakaberd Memorial Complex
On August 27, the delegation headed by the Speaker of the Riksdag of the Swedish Kingdom Andreas Norlén being in Yerevan on an official visit in Yerevan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.Andreas Norlén and the members of the delegation on behalf of the Swedish Parliament laid a wreath at the ...