Մարտի 23-ին Ազգային ժողովն սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: Պատգամավորները ողջունել են «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում Ազգային ժողով այցելած եւ ԱԺ նիստերի ընթացքին հետեւող Արմավիրի մարզի Քարակերտի համար 1 եւ  2 դպրոցների մանկավարժներին եւ աշակերտներին: ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը...
Մարտի 24-ին՝ ժամը 09:30-ին, ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի կողմից անցկացվող «Հիշատակի էստաֆետ» ակցիայի շրջանակում ԱՊՀ ՄԽՎ պատվիրակության անդամները կայցելեն «Մայր Հայաստան» հուշահամալիր, ապա ժամը 12:30-ին ԱԺ Ոսկեզօծ դահլիճին կից սրահում կպատասխանեն լրագրողների հարցերին: ...
Մարտի 23-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հյուրընկալել է Արմավիրի մարզի Քարակերտ համայնքի թիվ 1 եւ թիվ 2 դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Նրանք նախ ներկա են գտնվել ԱԺ նիստին, հետեւել պատգամավորների աշխատանքին: Ողջունելով աշակերտներին` ԱԺ նախագահ...
ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Կարեն Ջանիբեկյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահի ուղերձում ասված է. «Խորապես վշտացած եմ տաղանդավոր դերասան, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Կարեն Ջանիբեկյանի մահվան կապակցությամբ: Իր բարձր վարպետության եւ դերասանական յուրահատուկ խաղի միջոցով Կարեն Ջանիբեկյանը տասնամյակներ շարունակ ստեղծել է անմոռանալի ու հետաքրքիր կերպարների մի ամբողջ պատկերա...

23 марта Национальное Собрание начало работу очередных четырехдневных заседаний.Депутаты приветствовали посетивших парламент в рамках программы “Открытый урок” и присутствующих на заседании НС учащихся и учителей школ N1 и N2 общины Каракерт Армавирской области.  Председатель НС Г.Саакян сообщи...
23 марта Председатель НС Г.Саакян в рамках программы “Открытый урок” принимал учащихся и учителей школ N1 и N2 общины Каракерт Армавирской области. В зале заседаний НС гости следили за работой депутатов. Приветствуя школьников, спикер парламента представил им порядок формирования законодательной вла...
Соболезнование Председателя НС в связи с кончиной К.Джанибекяна
В послании Председателя НС сказано:“Глубоко опечален кончиной талантливого актера, Народного артиста РА Карена Джанибекяна.  Своим высоким мастерством и оригинальной актерской игрой К.Джанибекян за десятилетия создал целую галерею незабываемых и интересных образов, оставив глубокий след в истор...