Քննարկվել են զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության հարցեր
Հուլիսի 6-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության, ներքին գործերի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպել են քննարկում զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության հարցերի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցեր...
10.07.2015
Ստացվել է 876 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2015 թ. երկրորդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաք...

Issues of Social Insurance of the Servicemen and Their Family Members are Discussed
On July 6 the NA Standing Committees on Defense, National Security and Internal Affairs and on Social Affairs organized a discussion over the social insurance of the servicemen and their family members.The NA deputies, the RA Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan, the Deputy Defense Mi...
10.07.2015
876 Letters Are Received
According to the Law on “The Procedure For Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints,” the General Division of the NA Secretariat announced brief information for 2015 second quarter results of letter considerations.The citizens’ 210 letters have been accepted, registered and ...