Քննարկվել են զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության հարցեր
Հուլիսի 6-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության, ներքին գործերի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպել են քննարկում զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության հարցերի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցեր...
10.07.2015
Ստացվել է 876 նամակ
«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2015 թ. երկրորդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաք...

Обсуждены вопросы социального обеспечения военнослужащих и членов их семей
6 июля постоянные комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и по социальным вопросам организовали обсуждения вокруг социального обеспечения военнослужащих и членов их семей.В дебатах приняли участие депутаты НС, министр труда и социальных вопросов РА А.Асатрян, заместитель...
10.07.2015
Получено 876 писем
Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за второй квартал 2015 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 210 писем, заместителям Председателя НС – 45 пи...