«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2015 թ. երկրորդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 210 նամակ, փոխնախագահներին` 45 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին հանձնվել է 4 նամակ: ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 490 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 113 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ նախագահի աշխատակազմին հանձնվել է 4 նամակ: Ազգային ժողովի աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 10 նամակ:
Հուլիսի 6-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության, ներքին գործերի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպել են քննարկում զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության հարցերի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցեր...

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за второй квартал 2015 г.
Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 210 писем, заместителям Председателя НС – 45 писем. Председатель НС и заместители Председателя НС ответили на все письма.
Руководителю Аппарата НС вручено 4 письма. Постоянным комиссиям НС передано 490 писем граждан – ответы даны на все письма. Фракциям НС передано 113 писем – ответы даны на все письма. Аппарату Председателя НС адресовано 4 письма граждан. Аппарату НС передано 10 писем.
В письмах подняты законодательные, правовые, социальные, финансовые вопросы, а также проблемы здравоохранения и образования.
10.07.2015
Обсуждены вопросы социального обеспечения военнослужащих и членов их семей
6 июля постоянные комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и по социальным вопросам организовали обсуждения вокруг социального обеспечения военнослужащих и членов их семей.В дебатах приняли участие депутаты НС, министр труда и социальных вопросов РА А.Асатрян, заместитель...