«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակել է 2015 թ. երկրորդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը:
Ընդունվել, գրանցվել եւ Ազգային ժողովի նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 210 նամակ, փոխնախագահներին` 45 նամակ: ԱԺ նախագահը եւ փոխնախագահները պատասխանել են բոլոր նամակներին:
ԱԺ աշխատակազմի ղեկավարին հանձնվել է 4 նամակ: ԱԺ մշտական հանձնաժողովներին է հանձնվել քաղաքացիների 490 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ խմբակցություններին է հանձնվել քաղաքացիների 113 նամակ. պատասխանել են բոլորին: ԱԺ նախագահի աշխատակազմին հանձնվել է 4 նամակ: Ազգային ժողովի աշխատակազմին հասցեագրված է եղել 10 նամակ:
Հուլիսի 6-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության, ներքին գործերի եւ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովները կազմակերպել են քննարկում զինծառայողների եւ նրանց ընտանիքների անդամների սոցիալական ապահովության հարցերի շուրջ: Քննարկմանը մասնակցել են ԱԺ պատգամավորներ, ՀՀ աշխատանքի եւ սոցիալական հարցեր...

According to the Law on “The Procedure For Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints,” the General Division of the NA Secretariat announce d brief information for 201 5 second quarter results of letter considerations.
The citizens’ 2 10 letters have been accepted, registered and delivered to the NA President, 45 letters have been delivered to the Vice Presidents. The NA President and Vice Presidents have answered all the letters.
4 letters have been delivered to the NA Chief of Staff. 49 0 letters have been delivered to the NA Standing Committees: all of them have been answered. The citizens’ 113 letters have been delivered to the NA Factions: all of them have been answered. 4 letters have been delivered to the NA President's Staff. 10 letters have been addressed to the Staff of the National Assembly.
Legislative, legal, health care, social, educational, financial and everyday issues are raised in the letters.
On July 6 the NA Standing Committees on Defense, National Security and Internal Affairs and on Social Affairs organized a discussion over the social insurance of the servicemen and their family members.The NA deputies, the RA Minister of Labor and Social Affairs Artem Asatryan, the Deputy Defense Mi...