«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2014 թ. 2-րդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 272 նա...
Հուլիսի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին: Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց Հայաստանի հարաբերությունները Միացյալ Թագավորության հետ եւ կարեւորեց խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների սերտացումն ու հետագա...

Согласно Закону РА “О порядке рассмотрения предложений, заявлений и жалоб граждан”, Общий отдел Секретариата НС представляет краткую сводку по итогам рассмотрения  писем за второй квартал 2014 г.Принято, зарегистрировано и передано Председателю НС 272 письма, заместителям Председателя НС – 63 п...
10 июля Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенного Королевства в РА Кэтрин Лич.  Приветствуя посла, спикер НС высоко оценил отношения Армении с Соединенным Королевством (СК) и подчеркнул важность дальнейшего укрепления связей между двумя парламентами, отмети...