«Քաղաքացիների առաջարկությունները, դիմումները եւ բողոքները քննարկելու կարգի մասին» ՀՀ օրենքի համաձայն` ԱԺ քարտուղարության ընդհանուր բաժինը հրապարակում է 2014 թ. 2-րդ եռամսյակի նամակների քննարկման արդյունքների համառոտ տեղեկատվությունը: Ընդունվել, գրանցվել եւ ԱԺ նախագահին է հանձնվել քաղաքացիների 272 նա...
Հուլիսի 10-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Միացյալ Թագավորության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քեթրին Լիչին: Ողջունելով դեսպանին` ԱԺ նախագահը բարձր գնահատեց Հայաստանի հարաբերությունները Միացյալ Թագավորության հետ եւ կարեւորեց խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների սերտացումն ու հետագա...

According to the Law on “The Procedure For Consideration of Citizens’ Proposals, Applications and Complaints,” the General Division of the NA Secretariat announces brief information for 2014 second quarter results of letter considerations.The citizens’ 272 letters have been accepted, registered and ...
On July 10 the RA NA President Galust Sahakyan received Katherine Leach, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the United Kingdom to the RA.Welcoming the Ambassador the NA President highly assessed the relations of Armenia with the United Kingdom and highlighted the rapprochement of relati...