Սեպտեմբերի 7-ին Արտակ Դավթյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նիստը: Նիստի օրակարգում ընդգրկված էր ԱԺ պատգամավոր Թեւան Պողոսյանի հեղինակած «Բարձրագույն եւ հետբուհական մասնագիտական կրթության մասին» ՀՀ օրենքու...
Աշխատանքային այցով Արգենտինայում գտնվող ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Արգենտինա պատգամավորական բարեկամության խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ԱԺ պատգամավորներ Սուքիաս Ավետիսյանն ու Միքայել Մանուկյանը, սեպտեմբերի 6-ին հանդիպում է ունեցել Արգենտինյան Հանրապետութ...

On September 7, the meeting at the RA NA Standing Committee on Science, Education, Youth and Sport moderated by Artak Davtyan was held. The legislative package of the RA Law on Amendments to the RA Law on Graduate and Postgraduate Professional Education and the RA Law on Amendments to the RA Law on ...
On September 6, the delegation on an official visit to Argentina, led by the RA National Assembly Deputy Speaker Eduard Sharmazanov and comprised of the NA MPs Sukias Avetisyan and Mikayel Manukyan, met with the President of the Senate of the Republic of Argentina Federico Pinedo.The NA Deputy Speak...