ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Կիրիլ Տրետյակին
Հունվարի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր քարտուղար  Կիրիլ Տրետյակին: Հանդիպմանը ներկա էր ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Մինասյանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին այս տարվա մայիսին Երեւանում անցկացվելիք ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր ասամբլեայի նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին  առնչվող հարցեր: Անդրադարձ կատարվեց ասամբլեայի կազմակերպմանն ու օրակարգին վերաբերող թեմաների:
31.01.2012
Հանդիպումներ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում եւ խմբակցություններում
Հունվարի 31-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ընտրությունների դեպարտամենտի փոխտնօրեն Նիկոլա Շմիդտի եւ ընտրությունների հարցերով ԺՀՄԻԳ խորհրդական Ռաուլ Մուրեշանի հետ: Առաջիկա ընտրություններին դիտորդական առաքելություն ուղարկելուց առաջ...

On January 31 Samvel Nikoyan, RA National Assembly Speaker, received Kyrylo Tretiak, PABSEC Secretary General. Gagik Minasyan, Head of the RA NA Delegation to PABSEC, attended the meeting.
The interlocutors discussed issues concerning the preparatory works of the PABSEC General Assembly Session to be held in Yerevan in May of this year. The sides touched upon themes relating to the organization and agenda of the Assembly.
31.01.2012
Meetings in the NA Standing Committee on State and Legal Committee and Factions
On January 31 Davit Harutyunyan, Chairman of the NA Standing Committee on State and Legal Affairs, met with Nicola Schmidt, Deputy Head of the OSCE/ODIHR Elections Department and Raul Mureşan, ODIHR Election Adviser. Before sending an Observation Mission to the upcoming elections the guests wer...