ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր քարտուղար Կիրիլ Տրետյակին
Հունվարի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Սամվել Նիկոյանն ընդունեց ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր քարտուղար  Կիրիլ Տրետյակին: Հանդիպմանը ներկա էր ՍԾՏՀ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Մինասյանը:
Զրուցակիցները քննարկեցին այս տարվա մայիսին Երեւանում անցկացվելիք ՍԾՏՀ ԽՎ գլխավոր ասամբլեայի նիստի նախապատրաստական աշխատանքներին  առնչվող հարցեր: Անդրադարձ կատարվեց ասամբլեայի կազմակերպմանն ու օրակարգին վերաբերող թեմաների:
31.01.2012
Հանդիպումներ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովում եւ խմբակցություններում
Հունվարի 31-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Դավիթ Հարությունյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի ընտրությունների դեպարտամենտի փոխտնօրեն Նիկոլա Շմիդտի եւ ընտրությունների հարցերով ԺՀՄԻԳ խորհրդական Ռաուլ Մուրեշանի հետ: Առաջիկա ընտրություններին դիտորդական առաքելություն ուղարկելուց առաջ...

Председатель НС С.Никоян принял Генерального секретаря ПАЧЭС К.Третьяка
31 января Председатель НС С.Никоян принял Генерального секретаря ПАЧЭС К.Третьяка. На встрече присутствовал глава делегации НС РА в ПАЧЭС Г.Минасян.
Собеседники обсудили подготовительные работы заседания Генеральной Ассамблеи ПАЧЭС, намеченного в Ереване в   мае сего года. Затронуты были вопросы организации  и повестки дня ассамблеи.
31.01.2012
Встречи в Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и фракциях
31 января в Постоянной комиссии НС по государственно-правовым вопросам и парламентских фракциях состоялись встречи с заместителем директора департамента по выборам ОБСЕ/БДИПЧ г-жой Н.Шмидт и советником БДИПЧ по избирательным вопросам Р.Мурешаном. До направления на предстоящие в Армении выборы наблюд...