Հովիկ Աբրահամյանը եւ Աշոտ Ղուլյանը մասնակցեցին արցախցի նկարիչների ցուցահանդեսի բացմանը
Հունիսի 16-ին Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը եւ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մասնակցեցին արցախցի նկարիչների ստեղծագործությունների ցուցահանդեսի բացմանը: Հայաստանի եւ Արցախի խորհրդարանների ղեկավարները միացան արվեստասեր հանրությանը, որը խմբվել էր Հայաստանի նկարիչների միության ցուցասրահում: Այնուհետեւ Հայաստանի եւ Արցախի Նկարիչների միությունների նախագահների ուղեկցությամբ Հ.Աբրահամյանն ու Ա.Ղուլյանն անցան ցուցասրահ եւ դիտեցին նկարները:
Ցուցահանդեսի այցելության ընթացքում Հ.Աբրահամյանին եւ Ա.Ղուլյանին ընկերակցեց մշակույթի նախարար Հասմիկ Պողոսյանը:
Հովիկ Աբրահամյան. «Բարձր եմ գնահատում համաներում հայտարարելու մասին Նախագահ Սարգսյանի մարդասիրական քայլը»
Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտին եւ Ժորժ Կոլոմբիեին:Ողջունելով հյուրերին` պրն. Աբրահամյանը տեղեկացրեց նրանց, որ Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը դիմե...
Քննարկվեցին դեռահասների եւ երիտասարդների վերարտադրողական առողջության պահպանման հիմնախնդիրները
Հունիսի 16-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցի «Լեւոն Կիլիկեցի» սրահում  տեղի ունեցան ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ կազմակերպված խորհրդարանական լսումներ` նվիրված Հայաստանում դեռահասների եւ երիտասարդների վերարտադրողական առողջության պահպանման...
Ազգային ժողովի նախագահը մասնակցեց ՀՊՏՀ շրջանավարտներին ավարտական դիպլոմներ հանձնելու հանդիսությանը
Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահ, ՀՊՏՀ խորհրդի նախագահ, այս բուհի շրջանավարտ Հովիկ Աբրահամյանը, ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը, ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը, ՀՀ կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշ...
ԱԺ նախագահի տեղակալը հանդիպեց ՌԴ Նախագահի ներկայացուցչի հետ
Հունիսի 16-ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ  Սամվել Նիկոյանը հանդիպեց Ռուսատանի Դաշնության նախագահի`  արտասահմանյան երկրների հետ միջտարածքային եւ մշակութային կապերի վարչության պետ Սերգեյ Վինոկուրովի հետ: Հանդիպմանը ներկա էր նաեւ խորհրդարանի աշխատակազմի ղեկավար Գեղամ Ղարիբջանյանը: Սե...
Եռօրյա այցով Հայաստանում  գտնվող  ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովի համազեկուցողներ Ջոն Պրեսկոտը եւ  Ժորժ Կոլոմբիեն հունիսի 16-ին Ազգային ժողովում հանդիպեցին ԵԽԽՎ-ում հայաստանյան պատվիրակության անդամների հետ:  Համազեկուցողները նշեցին, որ երկօրյա այցի նպատակն  է  ԵԽԽՎ հ...
Հունիսի 19-ին, ժամը 12.00-ին կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը  ստորագրել է  որոշում, ըստ որի`  ՀՀ Սահմանադրության 70-րդ հոդվածի համաձայն, ՀՀ Նախագահի նախաձեռնությամբ 2009թ. հունիսի 19-ին, ժամը 12.00-ին  կգումարվի ՀՀ ԱԺ արտահերթ նստաշրջան: Օրակարգում ընդգրկված է ՀՀ Նախագահի առաջարկությունը համաներում հայտարարե...

Hovik Abrahamyan and Ashot Ghulyan Participate in the Opening of Artsakh Painters’ Exhibition
On June 16 President of the National Assembly of the Republic of Armenia Mr. Hovik Abrahamyan and President of the National Assembly of the Nagorno Karabakh Republic Mr. Ashot Ghulyan participated at the opening of the exhibition of the works of Artsakh painters. The heads of the parliaments of Armenia and Artsakh joined the art lovers, who gathered in the exhibition hall of the Painters’ Union of Armenia. Then Mr. H. Abrahamyan and A. Ghulyan went into the exhibition hall and watched the paintings accompanied by the chairmen of the Painters’ Union of Armenia and Artsakh.
During the visit to the exhibition Minister of Culture Mrs. Hasmik Poghosyan accompanied Mr. H. Abrahamyan and A. Ghulyan.
16.06.2009
Hovik Abrahamyan: “I Highly Assess President Sargsyan’s Humanitarian Step on Declaring Amnesty”
On June 15 President of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan received co-rapporteurs Mr. John Prescott and Mr. Georges Colombier of the Monitoring Committee of the Parliamentary Assembly of the Council of Europe (PACE).Welcoming the guests Mr. Abrahamyan informed them that the President of the...
Reproductive Health Protection Problems of Teenagers and Youth Discussed
On June 16 in Marriott-Armenia Hotel, Levon Kiliketsi hall parliamentary hearings were held, which were organized on the initiative of the NA Standing Committee on Health Care, Maternity and Childhood and dedicated to the reproductive health problems of teenagers and youth in Armenia. Vice-President...
President of the National Assembly Participates in the Ceremony of Handing Over the Diplomas to the Graduates of the Armenian State University of Economics
On June 16 President of the National Assembly, Chairman of the Armenian State University of Economics (ASUE), graduate of this higher educational institution Mr. Hovik Abrahamyan, Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Culture, Youth and Sport Mr. Artak Davtyan, Chief of NA Sta...
Vice President of the National Assembly met with the Representative of the President of RF
On June 16, Mr. Samvel Nikoyan, Vice President of the National Assembly met with Mr. Sergey Vinokurov, Head of the Department for Interregional and Cultural Ties with Foreign Countries under the Russian President. Mr. Gegham Gharibjanyan, Chief of the Staff of the National Assembly also participated...
PACE Monitoring Committee Co-Rapporteurs’ Meetings in Parliament
On June 16 the PACE Monitoring Committee co-rapporteurs Mr. John Prescott and Mr. Georges Colombier being in Yerevan on three-day visit, met with the members of the Armenian representatives in PACE.The co-rapporteurs noted that their visit aims to observe the application process of PACE resolutions ...
Extraordinary Session of the National Assembly of the Republic of Armenia to Be Convened on June 19 at 12:00
RA NA Speaker of the National Assembly Mr. Hovik Abrahamyan signed a decree, based on which, in accordance with Article 70 of the Constitution, on RA President’s initiative, on June 19, 2009, at 12:00 an extraordinary session will be convened. RA President’s proposal on declaring amnesty is inc...