ՀՀ ԱԺ նախագահը պաշտոնական այցով կմեկնի Ճապոնիա ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը հունվարի 29-ից փետրվարի 3-ը պաշտոնական այցով կմեկնի Տոկիո (Ճապոնիա): ՀՀ ԱԺ նախագահի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Ճապոնիայի խորհրդարանի երկու պալատների նախագահների, երկրի վարչապետի, Ճապոնիա-Հայաստան բարեկամական խմբի անդամնե...
Հանձնաժողովի նիստում Հունվարի 27-ին տեղի է ունեցել ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի այս տարվա անդրանիկ նիստը: Հիմնական զեկուցող Ռուզաննա Մուրադյանը ներկայացրել է երկրորդ ընթերցմամբ քննարկվող «Ազգաբնակչության էկոլոգիական կրթության եւ դաստիարակության մասին» ՀՀ օրեն...
ՀՀ ԱԺ փոխնախագահը ԵԽԽՎ-ում բարձրացրել է Սիրիայում հայկական բնակավայրերի, եկեղեցիների եւ մշակութային օջախների ոչնչացման հարցը ԵԽԽՎ հունվարյան նստաշրջանի քննարկումներին հայկական պատվիրակության անդամները շարունակել են ակտիվորեն մասնակցել՝ յուրաքանչյուր առիթ օգտագործելով եվրոպական օրակարգում Հայաստանին հուզող խնդիրների արծարծման համար՝ չնայած այն հանգամանքին, որ Հայաստանին ուղղակիորեն առնչվող հարցեր այս նստաշրջանի աշխատանքներ...
ԵԽԽՎ մոնիտորինգի հանձնաժողովում քննարկվել է Հայաստանի ստանձնած պարտավորությունների կատարման ընթացքը Հունվարի 26-ին ԵԽԽՎ հերթական նստաշրջանի շրջանակում կայացած Մոնիտորինգի հանձնաժողովի նիստում քննարկվել է Հայաստանի ստանձնած պարտավորությունների կատարման հարցը: ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԵԽԽՎ եւ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը Ստրասբուրգից փոխանցել է. «Հայաստանի հարցերով համազեկուցող Ալա...
ԵԽ գլխավոր քարտուղարն ու ԵԽԽՎ փոխնախագահը քննարկել են սկզբունքային խնդիրներ Հունվարի 25-ին Ստրասբուրգում ԵԽԽՎ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցող ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար, ԵԽԽՎ եւ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանին ընդունել է ԵԽ գլխավոր քարտուղար Թորբյորն Յագլանդը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցեր, այդ թվում՝ ԵԽԽՎ աշխատանքների վ... |

Председатель НС отбывает в Японию с официальным визитом С 29 января по 3 февраля возглавляемая Председателем НС Г.Саакяном делегация будет находиться с официальным визитом в Токио (Япония).Делегация, возглавляемая Председателем НС, встретится с председателями обеих палат японского парламента, премьер-министром страны, членами парламентской группы дружбы ...
Встреча в комиссии 27 января состоялось первое в этом году заседание Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта. Основной докладчик Р.Мурадян представила к обсуждению во втором чтении проект закона о внесении изменений в закон РА “Об экологическом образовании и воспи...
Вице-спикер НС подняла в ПАСЕ вопрос уничтожения в Сирии армянских поселений, церквей и культурных очагов На январской сессии ПАСЕ члены армянской делегации продолжали активно участвовать в дебатах, не упуская случая поднимать в европейской повестке дня волнующие Армению проблемы, несмотря на то, что непосредственно касающиеся РА вопросы не были включены в работу данной сессии. 26 января вице-спик...
В Мониторинговой комиссии ПАСЕ обсужден ход выполнения обязательств Армении 26 января в рамках очередной сессии ПАСЕ на заседании Мониторинговой комиссии обсуждался вопрос выполнения взятых Арменией обязательств. Глава делегации НС РА в ПАСЕ, вице-спикер НС РА и ПАСЕ Э.Нагдалян передает из Страсбурга: “Содокладчик по вопросам Армении Алан Милл представил сведения о ми...
Генеральный секретарь СЕ и вице-спикер ПАСЕ обсудили ключевые вопросы 25 января участвующую в работе сессии ПАСЕ главу делегации НС РА в ПАСЕ, вице-спикера НС РА и ПАСЕ Э.Нагдалян принял Генеральный секретарь СЕ Торбьёрн Ягланд. В ходе встречи обсуждены представляющие взаимный интерес вопросы, в том числе определенная обеспокоенность работой ПАСЕ. Обращено внимание на... |