ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանն ու ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը դեկտեմբերի 29-ին` Ամանորին ընդառաջ, այցելել են Գեղարքունիքի մարզի ՀՀ ՊՆ N զորամաս եւ կայազորային զինվորական հոսպիտալ: Խորհրդարանի նախագահին ուղեկցել է Գեղարքունիքի մարզպետ Կարեն Բոթոյանը: ՀՀ ՊՆ N զորամասում խո...
Միքայել Մելքումյանն այցելել է զորամաս
Դեկտեմբերի 29-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Միքայել Մելքումյանը եւ պատգամավոր Մերուժան Սիմոնյանն այցելել են ՀՀ զինված ուժերի հարավային ուղղության N զորամաս: Միքայել Մելքումյանը շնորհավորել է զինվորներին եւ սպայական կազմին Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան կապակցությամբ՝ մաղթելով հաջողություններ մարտա...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության եւ անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի դեկտեմբերի 29-ի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցումով քննարկվել է ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Ռաֆիկ Գրիգորյանի, Կարինե Աճեմյանի եւ Մարգարիտ Եսայանի հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում փոփոխություններ ...

Председатель НС посетил в/ч N и военный госпиталь ВС РА
29 декабря Председатель НС А.Баблоян и руководитель-генеральный секретарь  Аппарата НС А.Сагателян в канун Нового года посетили в/ч N и гарнизонный военный госпиталь ВС РА Гехаркуникской области. Спикера парламента сопровождал губернатор области К.Ботоян.Глава парламента в в/ч N ВС РА, поздравл...
29 декабря вице-спикер НС М.Мелкумян и депутат НС М.Симонян посетили в/ч N южного направления Вооруженных Сил РА, ряд опорных пунктов передовой.М.Мелкумян поздравил солдат и офицеров с Новым годом и Св.Рождеством, пожелав успешной боевой службы и пополнения военно-технических знаний.  ...
29 декабря на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам обороны и безопасности под председательством К.Нагапетяна в первом или втором чтениях обсуждались проекты законов о внесении изменений и дополнений в законы РА “Об обеспечении безопасности дорожного движения”, “О государственной пошлине”, Уг...