Շարունակվում են ՀՀ 2009 թ. պետական բյուջեի տարեկան հաշվետվության քննարկումները
Մայիսի 27-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային  հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում քննարկվեց  «ՀՀ 2009  թ. պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի կատարման հաշվետվությունը մարդու իրավուքների պաշտպանության ոլորտի վերաբեր...
27.05.2010
Երեւանում կգումարվի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի նիստը
Մայիսի 31-ին ՀՀ Ազգային ժողովում կգումարվի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովի խորհրդի առաջին արտագնա  նիստը: Նիստը կնախագահի ՌԴ Պետական դումայի նախագահ, ՀԱՊԿ ԽՎ նախագահ Բորիս Գրիզլովը: Նիստին կմասնակցեն  Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ռուսաստանի...

Продолжаются дебаты по годовому отчету о Государственном бюджете РА-2009
27 мая  на совместном заседании постоянных комиссий НС по защите прав человека и общественным вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам обсуждался годовой отчет “Об исполнении Государственного бюджета РА на 2009 год”  в сфере защиты прав  человека. ...
27.05.2010
В Ереване будет созвано заседание Совета ПА ОДКБ
31 мая в НС РА будет созвано первое выездное заседание  Совета  ПА ОДКБ. Заседание будет вести Председатель Государственной Думы РФ, председатель ПА ОДКБ Б.Грызлов. В заседании примут участие парламентские делегации Армении, Беларуси, Казахстана, России и Таджикистана.Участников заседания ...