ԱԺ նախագահը դիմել է ԵԽ-ին եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ին մեթոդական աջակցության ակնկալիքով
Հունիսի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը նամակով դիմել է Եվրոպայի Խորհրդի գլխավոր քարտուղար Թերի Դեւիսին եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի տնօրեն, դեսպան Քրիստիան Շտրոհալին` ակնկալելով Եվրոպայի Խորհրդի եւ ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ-ի փորձագետների եւ խորհրդատուների մեթոդական աջակցությունը` 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղ...
Հունիսի 18-ին Սամվել Նիկոյանի նախագահությամբ տեղի ունեցավ 2008 թ. մարտի 1-2-ին Երեւան քաղաքում տեղի ունեցած իրադարձությունների եւ դրանց պատճառների ուսումնասիրության ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողովի նիստը, որի ընթացքում քննարկվեց հանձնաժողովի կանոնակարգի նախագիծը եւ   հանձնաժողովի աշխատանքներին ...
ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարն Ազգային ժողովում
Հունիսի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավար, դեսպան Սերգեյ Կապինոսին:Անդրադառնալով ԵԱՀԿ-ի հետ համագործակցության հարցերին` Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը նշեց, որ ստացել է պարոն Կապինոսի նամակը «Հեռուստատեսության եւ ռադիոյի մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ ե...
Հունիսի 18-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանն ընդունեց Հայաստանում Չեխիայի Հանրապետության դեսպան Իվան Եսթրաբին: Արձանագրելով վերջին շրջանում խորհրդարանների միջեւ հարաբերությունների զարգացումը` Աժ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը նշեց, որ Չեխիայի, իբրեւ արդեն Եվրամիության անդամ երկրի, փորձը Հայաստանի համար հե...

NA Speaker Addresses the Council of Europe and OSCE/ODIHR With Expectation of Methodic Support
On June 18 Mr Tigran Torosyan, NA Speaker of the National Assembly, addressed Mr Terry Davis, Secretary General of the Council of Europe and Ambassador Mr Christian Strohal, Director of the OSCE/ODIHR, expecting the methodic support of the experts and advisers of the Council of Europe and OSCE/ODIHR...
On June 18 the sitting of the Ad-hoc Inquiry Committee into the Events Occurred on 1-2 March 2008 in Yerevan and Their Reasons was held presided over Mr Samvel Nikoyan. At the sitting the draft law of the rules of procedure of the committee and the list of the extra-parliamentary political forc...
Head of the OSCE Yerevan Office in the National Assembly
Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly of the Republic of Armenia, received Mr. Sergey Kapinos, Ambassador, Head of the OSCE Office in Yerevan. Touching upon the issues of cooperation with OSCE Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly, noted that he has received the l...
On June 18 Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly received Mr. Ivan Jestrab, Ambassador of Czech Republic to Armenia. Recording the development of the relations between the parliaments during the last period, Mr. Tigran Torosyan, President of the National Assembly, said that the exp...