ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը Գոհար Գասպարյանի ծննդյան 80-ամյակի առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ,  Պետական մրցանակի դափնեկիր Գոհար Գասպարյանին` ծննդյան 80-ամյակի առիթով, որտեղ մասնավորապես նշված է.«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր ծննդյան 80-ամյակի առիթով: Ձեր կյանքն ու ստեղծագործությունը վաղուց արդեն դարձ...
14.12.2004
ՌԴ Պետական Դումայի նախագահը Երեւանում
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով դեկտեմբերի 14-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանեց ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովը։ «Արմենիա» միջազգային օդանավակայանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա նշեց, որ այցի մասին պայմանավորվությունը ձեռք է բերվել Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ԱՊՀ Միջ...
Ավարտվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանը
Դեկտեմբերի 14-ին խորհրդարանը շարունակեց արտահերթ նստաշրջանում քննարկվող 2005 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկումը. իրենց դիրքորոշումները ներկայացրին ՀՅԴ, «Օրինաց երկիր», ՀՀԿ խմբակցությունների ղեկավարները: ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Մկրտչյանը նշեց, որ խմբակցությունը քննարկել է նախագիծը եւ կ...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները շնորհավորեցին Գոհար Գասպարյանի ծննդյան տարեդարձը
Դեկտեմբերի 14-ը հանրահռչակ օպերային արտիստներ Գոհար Գասպարյանի եւՏիգրան Լեւոնյանի ծննդյան տարեդարձերի օրն է: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հեղինե Բիշարյանը եւ Արարատ Մալխասյանը այցելեցին Գոհար Գասպա...

Поздравительное послание Председателя НС РА Артура Багдасаряна в связи с 80-летием Гоар Гаспарян
Председатель НС РА Артур Багдасарян направил поздравительное послание в связи с 80-летием Народной артистки СССР, лауреата Государственной премии Гоар Гаспарян, в котором, в частности, отмечается:“Сердечно поздравляю Вас в связи с Вашим 80-летием. Ваша жизнь и творчество давно уже стали путеводными ...
Председатель Государственной Думы РФ в Ереване
По приглашению Председателя НС Артура Багдасаряна 14 декабря в Армению с трехдневным официальным визитом прибыл Председатель Государственной Думы РФ Борис Грызлов.На брифинге с журналистами в международном аэропорту “Армения” он отметил, что договоренность о визите была достигнута в ходе встречи, со...
Завершилась внеочередная сессия Национального Собрания
14 декабря парламент продолжил обсуждение проекта государственного бюджета на 2005 год, начатое на внеочередном заседании. Свои позиции представили руководители фракций АРФД, ,,Страны Законности” и РПА.Руководитель фракции АРФД Левон Мкртчян отметил, что фракция рассмотрела проект и ею будут предста...
Члены Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи поздравили Гоар Гаспарян с юбилеем
14 декабря исполнилась годовщинадней .рождения известных оперных певцов Гоар Гаспарян и Тиграна Левоняна. Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры и молодежи Грануш Акопян, члены комиссии Егине Бишарян и Арарат Малхасян посетили Гоар Гаспарян, поздравили ее с 80-л...