ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի շնորհավորական ուղերձը Գոհար Գասպարյանի ծննդյան 80-ամյակի առիթով
ՀՀ ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ԽՍՀՄ ժողովրդական արտիստ,  Պետական մրցանակի դափնեկիր Գոհար Գասպարյանին` ծննդյան 80-ամյակի առիթով, որտեղ մասնավորապես նշված է.«Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ` Ձեր ծննդյան 80-ամյակի առիթով: Ձեր կյանքն ու ստեղծագործությունը վաղուց արդեն դարձ...
14.12.2004
ՌԴ Պետական Դումայի նախագահը Երեւանում
ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանի հրավերով դեկտեմբերի 14-ին եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան ժամանեց ՌԴ Պետական Դումայի նախագահ Բորիս Գրիզլովը։ «Արմենիա» միջազգային օդանավակայանում լրագրողների հետ ճեպազրույցում նա նշեց, որ այցի մասին պայմանավորվությունը ձեռք է բերվել Սանկտ Պետերբուրգում կայացած ԱՊՀ Միջ...
Ավարտվեց Ազգային ժողովի արտահերթ նստաշրջանը
Դեկտեմբերի 14-ին խորհրդարանը շարունակեց արտահերթ նստաշրջանում քննարկվող 2005 թվականի պետական բյուջեի նախագծի քննարկումը. իրենց դիրքորոշումները ներկայացրին ՀՅԴ, «Օրինաց երկիր», ՀՀԿ խմբակցությունների ղեկավարները: ՀՅԴ խմբակցության ղեկավար Լեւոն Մկրտչյանը նշեց, որ խմբակցությունը քննարկել է նախագիծը եւ կ...
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները շնորհավորեցին Գոհար Գասպարյանի ծննդյան տարեդարձը
Դեկտեմբերի 14-ը հանրահռչակ օպերային արտիստներ Գոհար Գասպարյանի եւՏիգրան Լեւոնյանի ծննդյան տարեդարձերի օրն է: ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Հրանուշ Հակոբյանը, հանձնաժողովի անդամներ Հեղինե Բիշարյանը եւ Արարատ Մալխասյանը այցելեցին Գոհար Գասպա...

RA NA Speaker Artur Baghdasaryan Sent a Congratulatory Message to the USSR National Artist, State Laureate Gohar Gasparian on the Occasion of Her 80th Anniversary
RA NA Speaker Artur Baghdasaryan sent a congratulatory message to USSR National Artist, State Laureate Gohar Gasparian, on the occasion of the 80th anniversary of her birthday, where it reads:“I sincerely congratulate you for your 80th anniversary. Your life and activity has already become a guiding...
14.12.2004
RF State Duma Speaker in Yerevan
At the invitation of the RA NA Speaker Artur Baghdasaryan RF State Duma Chairman Boris Gryzlov arrived in Armenia on December 14.Mr. Gryzlov received the invitation to pay a visit to Armenia during a meeting held on the fringes of the CIS Interparliamentary Assembly staged in St. Petersburg, the RF ...
On December 14 the Parliament continued the debate of the draft of 2005 FY state budget being discussed in the extraordinary session, the heads of the factions of ARF, “Orinats Yerkir” (Rule of Law) and RPA presented their positions.Levon Mkrtchyan, head of ARF faction, noted that the faction has de...
Members of NA Standing Committee on Science, Culture and Youth Congratulate Gohar Gasparian’s Birthday
December 14 is the birthday of the well-known opera singers Gohar Gasparian and Tigran Levonian. Hranush Hakobyan, Chairwoman of the NA Standing Committee on Science, Culture and Youth, committee members Heghine Bisharyan and Ararat Malkhasyan visited Gohar Gasparyan, congratulated her 80th annivers...