«Հայկական ճարտարապետությունն ուսումնասիրող» (RAA) հասարակական կազմակերպության նպատակն է գիտարշավների միջոցով գտնել հայկական ճարտարապետության կոթողները ներկա Հայաստանի սահմաններից դուրս` պատմական Հայաստանի տարածքում` Արեւմտահայաստանում եւ Կիլիկիայում, հարեւան երկրներում` Վրաստանում, Ադրբեջանում...
Առաջարկվում է ստեղծել ԱԺ ժամանակավոր հանձնաժողով
Հունիսի 10-ին Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը եւ քվեարկությամբ ընդունեց նախորդ օրը քննարկված օրինագծերը, որից հետո ԱԺ նախագահ Տիգրան Թորոսյանը պատգամավորների քննարկմանը երկրորդ ընթերցման ընթացակարգով ներկայացրեց իր հեղինակած «Ժողովներ, հանրահավաքներ, երթեր եւ ցույցեր անցկացնելու ...
Գրիգոր Բադիրյանը ծնվել է 1976 թ. մարտի 23-ին, Երեւանում:1982-1992 թթ.  սովորել է Երեւանի Լեւ Տոլստոյի անվան թիվ 128 միջնակարգ դպրոցում, 1992-1997 թթ.`   ԵՊՀ-ի իրավաբանական ֆակուլտետում: 1997-2000 թթ. եղել է ԵՊՀ քրեական դատավարության եւ կրիմինալիստիկայի ամբիոնի ասպիրանտ: 2000 թ. թեկնած...

Цель общественной организации, изучающей армянскую архитектуру (RAA), - нахождение посредством научных экспедиций памятников армянской архитектуры за пределами современной Армении, на территории исторической Армении – в Западной Армении и Киликии, в соседних странах – Грузии, Азербайджане, Нахичеван...
Предлагается создать Временную комиссию НС
10 июня НС продолжило работу четырехдневных заседаний и голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день законопроекты, после чего Председатель НС Т.Торосян представил депутатам во втором чтении инициированный им проект закона “О внесении изменений и дополнений в закон РА “О проведении собраний,...
Григор Бадирян родился 23 марта 1976 г. в Ереване.В 1982-1992 гг. учился в Ереванской средней школе  N128 им. Льва Толстого, в 1992-1997 гг. – на юридическом факультете Ереванского государственного университета (ЕГУ).  В 1997-2000 гг. являлся аспирантом кафедры уголовного судопроизводства ...