Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Հրայր Թովմասյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2018 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի ...
Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր աշխատանքային քննարկում ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության 2018 թվականի քաղաքականության հիմնախնդիրների վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են հանձնաժողովի անդամներ, նախարարության, ոլորտի պատասխանատու հասարակական...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունն արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 1-ը Կիեւում մասնակցում է Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստի աշխատանքներին: ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը Կիեւից հայտնել է, որ վեհաժողո...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի անդամներ Արման Սաղաթելյանը, Շիրակ Թորոսյանը, Արամ Սարգսյանը, Ռուստամ Մախմուդյանը եւ Արսեն Միխայլովը նոյեմբերի 1-ին հանդիպել են Իրաքի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Աբդելբարի Ալ-Զիբարիի գլխավորած պատ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը հոկտեմբերի 31-ին ելույթ է ունեցել Եվրանեսթ ԽՎ-ի լիագումար նիստի բացմանը՝ Արեւելյան գործընկերության ապագայի եւ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների շուրջ: Արեւելյան գործընկերության առա...
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի Ռոուզ-Ռոթ սեմինարին մասնակցելու համար Լյուբլյանա (Սլովենիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը (2017 թ. նոյեմբերի 6-9-ը ներառյալ) եւ պատվիրակության անդամ Սուրեն Մանուկյանը (նոյեմբերի 6-10-ը ներառյալ): Եվրոպայի խ...

On November 1, at the joint sitting of the RA NA Standing Committees on State and Legal Affairs and Protection of Human Rights and on Financial-Credit and Budgetary Affairs moderated by Hrayr Tovmasyan and Gagik Minasyan the RA draft law on the RA State Budget for 2018 was debated. The RA NA deputie...
Working Discussion at RA NA Standing Committee on Economic Affairs
On November 1, the RA NA Standing Committee on Economic Affairs organized working discussion on the main problems of the policy of the RA Ministry of Economic Development and Investments for 2018. The Committee members, representatives of the Ministry, responsible NGOs took part in the discussion.Th...
From October 29 to November 1 in Kiev the RA NA delegation led by the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Armen Ashotyan took part in the works of the Plenary Session of the Euronest Parliamentary Assembly.The Head of the RA NA Delegation Armen Ashotyan informed from Kiev t...
On November 1, the members of the RA MA Armenia-Iraq Friendship Group Arman Saghatelyan, Shirak Torosyan, Aram Sargsyan, Rustam Makhmudyan and Arsen Mikhailov met with the members of the delegation led by the Chairman of the Committee on Foreign Relations of the Council of Representatives of Iraq Ab...
On October 31, the Chairman of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations, the Head of the RA NA delegation to Euronest PA Armen Ashotyan delivered a speech at the opening of the Euronest PA Plenary Session on the future of the Eastern Partnership and Armenia-EU relations.In the context of Ea...