Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական եւ մարդու իրավունքների պաշտպանության հարցերի ու ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Հրայր Թովմասյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել է «Հայաստանի Հանրապետության 2018 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի ...
Նոյեմբերի 1-ին ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովը կազմակերպել էր աշխատանքային քննարկում ՀՀ տնտեսական զարգացման եւ ներդրումների նախարարության 2018 թվականի քաղաքականության հիմնախնդիրների վերաբերյալ: Քննարկմանը մասնակցել են հանձնաժողովի անդամներ, նախարարության, ոլորտի պատասխանատու հասարակական...
ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունն արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արմեն Աշոտյանի գլխավորությամբ հոկտեմբերի 29-ից նոյեմբերի 1-ը Կիեւում մասնակցում է Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի լիագումար նիստի աշխատանքներին: ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը Կիեւից հայտնել է, որ վեհաժողո...
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իրաք բարեկամական խմբի անդամներ Արման Սաղաթելյանը, Շիրակ Թորոսյանը, Արամ Սարգսյանը, Ռուստամ Մախմուդյանը եւ Արսեն Միխայլովը նոյեմբերի 1-ին հանդիպել են Իրաքի խորհրդարանի Ներկայացուցիչների խորհրդի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Աբդելբարի Ալ-Զիբարիի գլխավորած պատ...
ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ, Եվրանեսթ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արմեն Աշոտյանը հոկտեմբերի 31-ին ելույթ է ունեցել Եվրանեսթ ԽՎ-ի լիագումար նիստի բացմանը՝ Արեւելյան գործընկերության ապագայի եւ Հայաստան-ԵՄ հարաբերությունների շուրջ: Արեւելյան գործընկերության առա...
ՆԱՏՕ-ի խորհրդարանական վեհաժողովի Ռոուզ-Ռոթ սեմինարին մասնակցելու համար Լյուբլյանա (Սլովենիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ՆԱՏՕ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Կորյուն Նահապետյանը (2017 թ. նոյեմբերի 6-9-ը ներառյալ) եւ պատվիրակության անդամ Սուրեն Մանուկյանը (նոյեմբերի 6-10-ը ներառյալ): Եվրոպայի խ...

Парламент продолжил обсуждения проекта госбюджета в постоянных комиссиях НС 1 ноября на совместном заседании постоянных комиссий НС по государственно-правовым вопросам и по финансово-кредитным и бюджетным вопросам под председательством Г.Товмасяна и Г.Минасяна продолжены обсуждения проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2018 г.”, в которых учас...
Рабочее обсуждение в Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам 1 ноября в Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам состоялось рабочее обсуждение по вопросам политики Министерства экономического развития и инвестиций РА в 2018 г. В дебатах участвовали члены комиссии, представители министерства, общественных организаций и др. По повестке совещания а...
Армен Ашотян: ПА Евронест приняла армянскую неотложную резолюцию по “смертоносному автономному оружию” С 29 октября по 1 ноября делегация НС РА, возглавляемая председателем Постоянной комиссией НС по внешним связям А.Ашотяном, участвовала в работе пленарного заседания ПА Евронест в Киеве.По сообщению А.Ашотяна, парламентской делегацией Армении была подготовлена и введена в обращение в Ассамблее неотл...
Члены группы дружбы НС Армения – Ирак встретились с коллегами из Ирака 1 ноября члены группы дружбы НС Армения – Ирак А.Сагателян, Ш.Торосян, А.Саргсян, Р.Махмудян и А.Михайлов встретились с членами делегации во главе с председателем Комиссии по внешним отношениям Совета представителей Ирака Абделбари аль-Зибари и депутатской группы дружбы Ирак – Армения. Приветствуя и...
А.Ашотян: “На пространстве Восточного партнерства конфликты различны – Арцахский вопрос не схож ни с одним” 31 октября председатель Постоянной комиссии НС по внешним связям, глава делегации НС РА в ПА Евронест А.Ашотян выступил в Киеве на открытии пленарного заседания ПА Евронест – вокруг будущего Восточного партнерства и отношений Армения – ЕС.А.Ашотян в контексте приоритетов Восточного партнерства обрат... |