Աշխատանքային այցով Երեւանում գտնվող ՌԴ ԴԺ Դաշնային խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովն ու կոմիտեի անդամները ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի, հանձնաժողովի նախագահի տեղակալ Ալեքսանդր Արզումանյանի եւ հանձնաժողովի անդամ Շիրակ Թորոսյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 19-ին այցելել են Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր։
Ռուս խորհրդարանականները ՌԴ Դաշնային ժողովի անունից ծաղկեպսակ են դրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հուշարձանին, ծաղիկներ խոնարհել անմար կրակի մոտ եւ լռությամբ ու խոնարհումով հարգել Սուրբ նահատակների հիշատակը։
ՌԴ ԴԺ Դաշնային խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի նախագահ Կոնստանտին Կոսաչովը նշել է. «Հարգանքի տուրք մատուցելով 1915 թվականի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին՝ մեկ անգամ եւս համոզվում ենք, թե որքան փխրուն է խաղաղությունը, թե որքան հրեշավոր է բռնությունը, որքան սարսափելի են ազգերի միջեւ կոնֆլիկտները: Մենք ամեն ինչ պետք է անենք նոր ողբերգություններ թույլ չտալու համար։ Մենք հայ ժողովրդի հետ ենք»։
2016 թ. նոյեմբերի 19-ին Երեւանում կայացավ Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Դաշնային խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի (այսուհետ՝ Կողմեր) համատեղ նիստը: Հանդիպման ընթացքում հաստատվեց երկու Կողմերի միջեւ ...
Նոյեմբերի 19-ին տեղի է ունեցել ՀՀ Ազգային ժողովի արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի եւ ՌԴ ԴԺ Դաշնային խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի համատեղ առաջին նիստը: ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանը, ողջունելով ՌԴ ԴԺ Դաշնային խորհրդի միջազգային գոր...

On November 19, the Chairperson of the RF FA Council of the Federation Committee on Foreign Affairs Konstantin Kosachyov and the members of the Committee being in Yerevan on a working visit accompanied by the Chair of the RA NA Standing Committee on Foreign Relations Artak Zakaryan, the Deputy Chair of the Committee Alexander Arzumanyan and the Committee Member Shirak Torosyan visited Tsitsernakaberd Memorial Complex.
On behalf of the RF Federal Assembly the Russian parliamentarians laid a wreath at the monument of the Armenian Genocide victims and put flowers at the eternal fire honoured the Saint martyrs’ memory.
The Chairperson of the RF FA Council of the Federation Committee on Foreign Affairs Konstantin Kosachyov noted: “Paying tribute to the memory of the 1915 Armenian Genocide victims, we once again get convinced that as flexible is the peace, so monstrous is the violence and the conflicts between the nations are terrible. We should do our best for not allowing new tragedies. We are next to the Armenian people.”
On November 19, the first joint sitting of the RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations and RF FA FC Committee on International Affairs (hereinafter Parties) was held. During the meeting the general direction of the development and strengthening of cooperation and friendly relati...
On November 19, the first joint sitting of the RA National Assembly Standing Committee on Foreign Relations and RF FA FC Committee on International Affairs was held.Welcoming the visit of the representatives of the RF FA Council of Federation Committee on International Affairs to the RA Nationa...