Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն այցելել է Եռաբլուր` հարգանքի տուրք մատուցելու Աշոտ Նավասարդյանի հիշատակին:
Նշենք, որ այսօր լրանում է Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության հիմնադիր, ազգային-քաղաքական գործիչ Աշոտ Նավասարդյանի մահվան 19-րդ տարելիցը:
Նոյեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի ու ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովների համատեղ նիստում Էլինար Վարդանյանի եւ Գագիկ Մինասյանի նախագահությամբ քննարկվել են ՀՀ Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմի պահպանության համար ՀՀ պետական բ...
Պաշտոնական այցով Երեւանում գտնվող Սլովակիայի Հանրապետության Ազգային խորհրդի նախագահ Անդրեյ Դանկոն եւ նրա գլխավորած պատվիրակության անդամները ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովի եւ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Զաքարյանի ուղեկցությամբ նոյեմբերի 3-ին այցելել են...

3 ноября    Председатель НС Г.Саакян посетил Ераблур – отдать дань уважения памяти Ашота Навасардяна.
Сегодня исполняется 19-я годовщина кончины учредителя РПА, национально-политического деятеля А.Навасардяна.
3 ноября на совместных заседаниях Постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам с постоянными комиссиями по защите прав человека и общественным вопросам, по вопросам европейской интеграции, по внешним связям под председательством соответственно Г.Минасяна, Э.Варданян, Н.Зограбян...
3 ноября находящийся с официальным визитом в Ереване Председатель Национального Совета Словацкой Республики Андрей Данко и члены возглавляемой им делегации в сопровождении вице-спикера НС РА Э.Шармазанова и председателя Постоянной комиссии НС по внешним связям А.Закаряна посетили  мемориал жерт...