Կայացել է Վիրավորված զինծառայողներին եւ զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին ՀՀ ԱԺ-ի կողմից աջակցության հիմնադրամի Խորհրդի նիստը
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել Վիրավորված զինծառայողներին եւ զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից աջակցության բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդրանիկ նիստը, որին մասնակցել են խորհրդի 6 անդամները` ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Միքայել Մանուկյանը եւ Թեւան Պողոսյանը:
Օրակարգում ընդգրկված են եղել Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի եւ քարտուղարի ընտրության հարցերը: Քվեարկության արդունքում հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ է ընտրվել Գալուստ Սահակյանը, իսկ քարտուղար` Հրայր Թովմասյանը:
Հիմնադրամի բյուջեի հավաքագրումը մեկնարկելու է 2016 թվականի նոյեմբերի 1-ից:
Մեկնարկել են ՀՀ ԱԺ հերթական քառօրյա նիստերը
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովը սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Կալիֆորնիայի ՀՀ պատվավոր հյուպատոսարանի եւ Ֆրեզնոյի հայ համայնքի նախաձեռնությամբ հա...
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Տեղական տուրքերի եւ վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող, Երեւանի քաղաքա...

Council Meeting of Foundation on RA National Assembly’s Support to Deceased Servicemen’s Family Members and Wounded Servicemen is Held
On September 26, the first meeting of Board of Trustees of the Benevolent Foundation on the RA National Assembly’s support to the deceased servicemen’s family members and wounded servicemen was held. All of the 6 members of the Board – the RA NA Speaker Galust Sahakyan, the RA NA Chief of Staff, Secretary General Hrayr Tovmasyan, the Chair of the RA NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan, the MPs Vahram Baghdasaryan, Mikayel Manukyan and Tevan Poghosyan were participating in the meeting.
The agenda items were the election of the President and Secretary of Board of Trustees. As a result of the voting Galust Sahakyan and Hrayr Tovmasyan were respectively elected President and Secretary of the Board of Trustees.
Fund-raising will begin from November 1, 2016.
03.10.2016
RA NA Next Four-day Sittings Begin
On October 3, the RA National Assembly began the work of the next four-day sittings.Within the NA Open Doors programme upon the proposal of the RA NA Speaker Galust Sahakyan the deputies welcomed the American Armenian and foreign doctors, who arrived in Armenia with free medical aid showing mission ...
At Sitting of RA NA Standing Committee on Territorial Administration and Local Self-Government
On October 3, the RA NA Standing Committee on Territorial Administration and Local Self-Government moderated by Stepan Margaryan in the second reading debated the bill on Amending the RA Law on Local Duties and Payments. According to the key speaker, the First Deputy Mayor of Yerevan Kamo Areyan, th...