Կայացել է Վիրավորված զինծառայողներին եւ զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին ՀՀ ԱԺ-ի կողմից աջակցության հիմնադրամի Խորհրդի նիստը
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել Վիրավորված զինծառայողներին եւ զոհված զինծառայողների ընտանիքի անդամներին ՀՀ Ազգային ժողովի կողմից աջակցության բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդրանիկ նիստը, որին մասնակցել են խորհրդի 6 անդամները` ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը, ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը, ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Միքայել Մանուկյանը եւ Թեւան Պողոսյանը:
Օրակարգում ընդգրկված են եղել Հոգաբարձուների խորհրդի նախագահի եւ քարտուղարի ընտրության հարցերը: Քվեարկության արդունքում հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ է ընտրվել Գալուստ Սահակյանը, իսկ քարտուղար` Հրայր Թովմասյանը:
Հիմնադրամի բյուջեի հավաքագրումը մեկնարկելու է 2016 թվականի նոյեմբերի 1-ից:
Մեկնարկել են ՀՀ ԱԺ հերթական քառօրյա նիստերը
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ Ազգային ժողովը սկսել է հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունել են ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան այցելած եւ նիստին հետեւող Կալիֆորնիայի ՀՀ պատվավոր հյուպատոսարանի եւ Ֆրեզնոյի հայ համայնքի նախաձեռնությամբ հա...
Հոկտեմբերի 3-ին ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկել է «Տեղական տուրքերի եւ վճարների մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություններ եւ լրացում կատարելու մասին» օրինագիծը: Հիմնական զեկուցող, Երեւանի քաղաքա...

Состоялось заседание Совета Фонда содействия НС РА раненым военнослужащим и семьям погибших военнослужащих
26 сентября состоялось первое заседание Совета попечителей благотворительного Фонда содействия НС РА раненым военнослужащим и семьям погибших военнослужащих, в котором приняли участие 6 членов Совета – Председатель НС Г.Саакян, руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС Г.Товмасян, председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян, депутаты НС В.Багдасарян, М.Манукян и Т.Погосян.
В повестке дня были вопросы избрания председателя и секретаря Совета попечителей. В итоге голосования   председателем Совета попечителей избран Г.Саакян, секретарем – Г.Товмасян.
Формирование бюджета Фонда будет начато с 1 ноября 2016 г.
03.10.2016
3 октября Национальное Собрание начало работу очередных четырехдневных заседаний.   Парламент утвердил проекты повесток дня сессии и четырехдневных заседаний.Депутаты голосованием приняли обсуждавшуюся на предыдущей четырехдневке законодательную инициативу “Об утверждении годового отчета 2...
3 октября на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления под председательством С.Маргаряна обсуждался во втором чтении законопроект о внесении изменений и дополнения в закон РА “О местных пошлинах и платежах”. По вопросу обстоятельно выступил ос...