Հունիսի 14-ին ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Ռուզաննա Մուրադյանը հանդիպել է Հայաստանում UNICEF-ի ներկայացուցիչ Տանյա Ռադոչայի եւ UNICEF-ի կրթական ծրագրերի ղեկավար Ալվարդ Պողոսյանի հետ:
Հանդիպման նպատակն էր ՀՀ կրթության զարգացման 2015-2025 թթ. պետական ծրագրի համատեքստում պարզել կրթության զարգացման առաջնահերթություններն ու ուղղությունները եւ այդ հարցում UNICEF-ի դերակատարումը:
Ռուզաննա Մուրադյանը բարձր է գնահատել UNICEF-ի՝ կրթական բարեփոխումների իրականացման գործում Հայաստանին ցուցաբերած աջակցությունը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերն անդրադարձել են համընդհանուր ներառական կրթության համակարգի խնդիրներին: Տիկին Մուրադյանն ընդգծել է, որ ներառական կրթությունը մեր երկրում արդյունավետ իրականացնելու հարցում UNICEF-ը մշտապես գործնական նախաձեռնություններով է հանդես գալիս:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել կատարված աշխատանքների, ինչպես նաեւ շարունակական ծրագրերի վերաբերյալ, անդրադարձել առաջիկա համագործակցության հեռանկարներին:
ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը
Հունիսի 14-ին խորհրդարանը շարունակել է արտահերթ նստաշրջանի աշխատանքը՝ շարունակելով քննարկել «ՀՀ հարկային օրենսգիրք» նախագիծը: Պատգամավորները շարունակել են ներկայացնել իրենց տեսակետները օրենսգրքի վերաբերյալ: Վահե Էնֆիաջյանը Հարկային օրենսգրքի նախագիծը որակել է որպես բիզնես միջավայրի Սահմանադրություն,...
Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովի (ԵԽԽՎ) 2016 թվականի նստաշրջանի 3-րդ մասի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով 2016 թվականի հունիսի 19-25-ը Ստրասբուրգ (Ֆրանսիայի Հանրապետություն) կգործուղվեն ԵԽԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանը, պատվիրակության անդամներ Նաիրա Զոհրաբյանը, Ա...

On June 14, the RA NA deputy Ruzanna Muradyan met with UNICEF Representative in Armenia Tanja Radocaj and UNICEF Education Officer Alvard Poghosyan.
The goal of the meeting was to find out the development priorities and directions of the education in the context of the State Program of the RA Education Program for 2015-2025 and the role of UNICEF in that matter.
Ruzanna Muradyan highly assessed the support of UNICEF in the implementation of its educational reforms shown to Armenia.
In the course of the meeting the sides touched upon the problems of the general inclusive educational system. Mrs Muradyan has underlined that UNICEF always makes practical initiatives in the effective implementation of the inclusive education in our country.
During the meeting the interlocutors exchanged thoughts about the works done, as well as the continuous programs and referred to the perspectives of the upcoming cooperation.
On June 14, the parliament continued the work of the extraordinary session debating the RA Draft Tax Code. The deputies Vahe Enfiajyan, Naira Zohrabyan, Mikayel Melkumyan, Mher Shahgeldyan, Nikol Pashinyan, Hakob Hakobyan, Gurgen Arsenyan, Edmon Marukyan expressed their views, concerns on the RA Dra...