Մարտի 29-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանի, Տաճատ Վարդապետյանի, Համլետ Հարությունյանի, Վազգեն Կարախանյանի, Կարինե Աճեմյանի, Արշակ Մխիթարյանի, Գագիկ Մելիքյանի հեղի...
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Կանանց լիդերության դպրոցի շրջանավարտների հետ
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 29-ին հանդիպել է Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի Կանանց լիդերության դպրոցի շրջանավարտների հետ, ովքեր պետական հաստատությունների, հայաստանյան մի շարք ասոցիացիաների, հասարակական կազմակերպությունների եւ կուսակցությունների անդամներ են: Ողջունելով շրջանա...
Մարտի 29-ին տեղի է ունեցել Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում պատվիրակության ղեկավար Արտակ Զաքարյանը, պատվիրակության անդամներ Կարինե Աճեմյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Թեւան Պողոսյանը, Միքայել Մելքումյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Մհեր Շահգելդյանը մա...
ԵԽԽՎ-ում բրիտանական պատվիրակության անդամ Մարկ Պրիտչարդն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Մարտի 29-ին Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատի պատգամավոր, ԵԽԽՎ-ում բրիտանական պատվիրակության անդամ Մարկ Պրիտչարդն Աժ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ Աժ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի եւ ԱԺ պատգամավոր, ԵԽԽՎ- ում ՀՀ Աժ պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբե...
Ֆուտբոլային հանդիպում ԱԺ պատգամավորների եւ լրագրողների միջեւ
Մարտի 26-ին Երեւանի «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի է ունեցել ֆուտբոլային հանդիպում. մրցապայքարում եղել են ԱԺ պատգամավորներն ու լրագրողները: Խորհրդարանի թիմում պատգամավորներից բացի հանդես են եկել նաեւ ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչները: Մեկնարկի առաջին իսկ պահից թիմերը խաղն սկսել են հաղթելու տրամադրվածու...

29 марта под председательством А.Акопяна состоялось очередное заседание Постоянной комиссии НС по социальным вопросам. Обсужден в первом чтении проект закона о внесении изменения в закон РА “О социальных гарантиях лицам, занимавшим государственные должности”, который представил основной докладчик Г....
Вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с выпускниками Школы женского лидерства
29 марта вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с выпускниками Школы женского лидерства Ассоциации женщин с университетским образованием, являющимися членами государственных учреждений, ряда ассоциаций, общественных организаций и партий Армении. Приветствуя выпускников, вице-спикер НС Э.Нагдалян подч...
29 марта состоялась пресс-конференция членов делегации НС РА в ПА Евронест, в ходе которой глава делегации А.Закарян, члены делегации К.Аджемян, Г.Багратян, М.Мелкумян, Т.Погосян, М.Шахгельдян, В.Энфиаджян обстоятельно поделились подробностями работы пятого пленарного заседания ПА Евронест, а также ...
Член британской делегации в ПАСЕ Марк Притчард посетил мемориал в Цицернакаберде
29 марта депутат Палаты общин Соединенного Королевства, член британской делегации в ПАСЕ Марк Притчард в сопровождении вице-спикера НС, главы делегации НС РА в ПАСЕ  Э.Нагдалян и депутата НС,  члена делегации НС РА в ПАСЕ  Н.Зограбян посетил мемориал в Цицернакаберде и возложил цветы ...
Футбольная встреча между депутатами НС и журналистами
26 марта в ереванском спортзале “Динамо” прошла футбольная встреча между депутатами НС и журналистами. В парламентской команде помимо депутатов выступили также сотрудники аппарата НС. Игра была бескомпромиссной, и каждая из команд не жалела сил для победы. Преимущество в голах обеспечило журналистам...