Մարտի 29-ին Հակոբ Հակոբյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ԱԺ սոցիալական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը: Առաջին ընթերցմամբ քննարկվել է պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանի, Տաճատ Վարդապետյանի, Համլետ Հարությունյանի, Վազգեն Կարախանյանի, Կարինե Աճեմյանի, Արշակ Մխիթարյանի, Գագիկ Մելիքյանի հեղի...
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպել է Կանանց լիդերության դպրոցի շրջանավարտների հետ
ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մարտի 29-ին հանդիպել է Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի Կանանց լիդերության դպրոցի շրջանավարտների հետ, ովքեր պետական հաստատությունների, հայաստանյան մի շարք ասոցիացիաների, հասարակական կազմակերպությունների եւ կուսակցությունների անդամներ են: Ողջունելով շրջանա...
Մարտի 29-ին տեղի է ունեցել Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության անդամների մամուլի ասուլիսը, որի ընթացքում պատվիրակության ղեկավար Արտակ Զաքարյանը, պատվիրակության անդամներ Կարինե Աճեմյանը, Հրանտ Բագրատյանը, Թեւան Պողոսյանը, Միքայել Մելքումյանը, Վահե Էնֆիաջյանը, Մհեր Շահգելդյանը մա...
ԵԽԽՎ-ում բրիտանական պատվիրակության անդամ Մարկ Պրիտչարդն այցելել է Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիր
Մարտի 29-ին Միացյալ Թագավորության Համայնքների պալատի պատգամավոր, ԵԽԽՎ-ում բրիտանական պատվիրակության անդամ Մարկ Պրիտչարդն Աժ փոխնախագահ, ԵԽԽՎ-ում ՀՀ Աժ պատվիրակության ղեկավար Հերմինե Նաղդալյանի եւ ԱԺ պատգամավոր, ԵԽԽՎ- ում ՀՀ Աժ պատվիրակության անդամ Նաիրա Զոհրաբյանի ուղեկցությամբ այցելել է Ծիծեռնակաբե...
Ֆուտբոլային հանդիպում ԱԺ պատգամավորների եւ լրագրողների միջեւ
Մարտի 26-ին Երեւանի «Դինամո» մարզադահլիճում տեղի է ունեցել ֆուտբոլային հանդիպում. մրցապայքարում եղել են ԱԺ պատգամավորներն ու լրագրողները: Խորհրդարանի թիմում պատգամավորներից բացի հանդես են եկել նաեւ ԱԺ աշխատակազմի ներկայացուցիչները: Մեկնարկի առաջին իսկ պահից թիմերը խաղն սկսել են հաղթելու տրամադրվածու...

On March 29, the regular sitting of the NA Standing Committee on Social Affairs moderated by Hakob Hakobyan was held.The draft law on Amending the RA Law on Social Guarantees of the Persons Occupying State Positions authored by the deputies Vahram Baghdasaryan, Tatshat Vardapetyan, Hamlet Harutyunya...
NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan Meets with the Graduates of the Women’s Leadership School
On March 29, the NA Deputy Speaker Hermine Naghdalyan met with the graduates of the Women’s Leadership School of the Women’s Association with University Education, who are members of the state institutions, a number of Armenian associations, the NGOs and the parties.Welcoming the graduates the NA De...
On March 29, the press conference of the RA NA Delegation to Euronest Parliamentary Assembly (PA), during which the Head of the Delegation Artak Zakaryan, members of the Delegation Karine Atshemyan, Hrant Bagratyan, Tevan Poghosyan, Mikayel Melkumyan, Vahe Enfiajyan, Mher Shahgeldyan presented detai...
Member of the British Delegation to PACE Mark Pritchard Visits Tsitsernakaberd Memorial Complex
On March 29, the Member of the House of Commons of the United Kingdom, Member of the British Delegation to PACE Mark Pritchard accompanied by the NA Deputy Speaker, Head of the RA NA Delegation to PACE Hermine Naghdalyan and the NA deputy, Member of the RA NA Delegation to PACE Naira Zohrabyan visit...
Football Match between the NA Deputies and the Journalists
On March 26, at Yerevan Dinamo Sport Hall a football meeting took place: the NA deputies and the journalists competed. Besides the deputies the representatives of the NA Staff were also involved to play in the parliament team. From the first moment of the game the teams began the match in the winnin...