«Հայ-իտալական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները» թեմայով քննարկում
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խումբը ՀՀ-ում նշանակալի ներդրում ունեցող իտալական ընկերությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ մարտի 25-ին՝ ժամը 12:00-ին, Ավշարի գինու գործարանում կազմակերպում է «Հայ-իտալական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները» թեմայով քննարկում:
Միջոցառումը կարող են լուսաբանել ՀՀ ԱԺ-ում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները:
Միջազգային սեմինար՝ նվիրված կիբերանվտանգության ոլորտի խնդիրների քննարկմանը
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մարտի 23-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում կազմակերպվել էր միջազգային սեմինար «Կիբերանվտանգության ոլորտի զարգացումը Հայաստանի Հանրապետությունում. հատվածային կարգավորումներից դեպի ռազմավարություն» թեմայով: Ս...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Գեղամ Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի ժողովրդական արտիստ, Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Գեղամ Գրիգորյանի անժամանակ մահվան մասին: Գեղամ Գրիգորյանը հայ ու համաշխարհային օպերային արվեստի իսկապես փայլուն դ...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Մարտի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկուն: Ողջունելով դեսպանին՝ Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ հայ-լեհական հարաբերություննները զարգանում են բնականոն հունով եւ դեռ խորացման ներուժ ...

On March 25, at 12:00 the RA NA Armenia-Italy Friendship Group with the participation of the Italian companies having significant contribution to the RA organizes a discussion on the theme “The Perspectives of the Development of the Armenian-Italian Economic Relations” in Avshar Wine Factory.
The representatives of the media accredited in the RA NA can cover the event.
International Seminar Dedicated to the Discussion of the Problems of the Cyber Security Sphere
On March 23, on the initiative of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs an international seminar on the theme Cyber Security Sector Development in the Republic of Armenia: from Fragmental Regulations to Strategy was organized in Armenia-Marriott Hotel. The NA d...
Galust Sahakyan Sends Condolence Message on Gegham Grigoryan’s Death
The RA NA President’s condolence message reads:“I learnt with deep pain about the untimely death of the People’s Artist of Armenia, Artistic Director of Al. Spendiaryan Opera and Ballet National Academic Theatre Gegham Grigoryan.Gegham Grigoryan was genuinely one of the brilliant figures of the Arme...
NA Vice President Eduard Sharmazanov Receives the Ambassador of Poland
On March 23, the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov received Jerzy Marek Nowakowski, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Poland to the Republic of Armenia.Welcoming the Ambassador Eduard Sharmazanov has noted that the Armenian-Polish relations develop in natural way,...