«Հայ-իտալական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները» թեմայով քննարկում
ՀՀ ԱԺ Հայաստան-Իտալիա բարեկամական խումբը ՀՀ-ում նշանակալի ներդրում ունեցող իտալական ընկերությունների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ մարտի 25-ին՝ ժամը 12:00-ին, Ավշարի գինու գործարանում կազմակերպում է «Հայ-իտալական տնտեսական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները» թեմայով քննարկում:
Միջոցառումը կարող են լուսաբանել ՀՀ ԱԺ-ում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ներկայացուցիչները:
Միջազգային սեմինար՝ նվիրված կիբերանվտանգության ոլորտի խնդիրների քննարկմանը
ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ մարտի 23-ին «Արմենիա Մարիոթ» հյուրանոցում կազմակերպվել էր միջազգային սեմինար «Կիբերանվտանգության ոլորտի զարգացումը Հայաստանի Հանրապետությունում. հատվածային կարգավորումներից դեպի ռազմավարություն» թեմայով: Ս...
Գալուստ Սահակյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Գեղամ Գրիգորյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահի ցավակցական ուղերձում ասվում է. «Խոր ցավով տեղեկացա Հայաստանի ժողովրդական արտիստ, Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Գեղամ Գրիգորյանի անժամանակ մահվան մասին: Գեղամ Գրիգորյանը հայ ու համաշխարհային օպերային արվեստի իսկապես փայլուն դ...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Լեհաստանի դեսպանին
Մարտի 23-ին ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Լեհաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Եժի Մարեկ Նովակովսկուն: Ողջունելով դեսպանին՝ Էդուարդ Շարմազանովը նշել է, որ հայ-լեհական հարաբերություննները զարգանում են բնականոն հունով եւ դեռ խորացման ներուժ ...

Дебаты по теме “Перспективы развития армяно-итальянских экономических отношений”
25 марта, в 12:00 часов, парламентская группа дружбы Армения – Италия организует на Авшарском винном заводе дебаты по теме “Перспективы развития армяно-итальянских экономических отношений” с участием представителей имеющих заметный вклад в РА итальянских компаний.
Мероприятие могут освещать представители СМИ, аккредитованных в НС РА.
23.03.2016
Международный семинар по проблемам сферы кибербезопасности
23 марта по инициативе Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам в отеле “Армения Мариотт” организован международный семинар на тему “Развитие сферы кибербезопасности в РА: от отраслевого регулирования до стратегии”. На семинар были приглашены депутаты НС, ...
Соболезнование Г.Саакяна в связи с кончиной Г.Григоряна
“С глубокой печалью узнал о кончине Народного артиста Армении, художественного руководителя Национального академического театра оперы и балета им. А.Спендиарова Гегама Григоряна. Гегам Григорян был поистине одним из блестящих представителей армянского и мирового оперного искусства, чей голос звучал ...
Вице-спикер НС Э.Шармазанов принял посла Польши
23 марта вице-спикер НС Э.Шармазанов принял Чрезвычайного и Полномочного посла Польской Республики в РА Ежи Марека Новаковского.Приветствуя посла, Э.Шармазанов отметил, что армяно-польские отношения развиваются в нормальном русле и имеют потенциал к углублению. В этом плане вице-спикер НС подчеркнул...