1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ (ծածկագիր` 1-2.2.-91.1)
2. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկագիր` 1-3.1.-36)
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար պահանջվում է`
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետի պաշտոնը զբաղեցնելու համար պահանջվում է`
Դիմումների ընդունման վերջին ժամկետն է` 1 դեկտեմբերի 2015թ.:
Մրցույթները կկայանան 2015թ. դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 11:00-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նստավայրում (Երեւան, Մ. Բաղրամյան 19):
Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական քառօրյա նիստում քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Մինչ երկրի ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի քննարկմանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով ողջունել են նիստին հետեւող Լոռու մարզի Դսեղ եւ Ա...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Լոռու մարզի Դսեղ գյուղի Հովհաննես Թումանյանի անվան միջնակարգ դպրոցի եւ Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքի համար 1 միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները: Լիագումար նիստի աշխատանքներին հետեւելուց եւ օրենսդրական գործընթացներին...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը նոյեմբերի 16-ին ռազմահայրենասիրական դաստիարակության եւ «Նախնական զինվորական պատրաստություն» առարկայի դասավանդման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով այցելել է Երեւանի համար...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպել է Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի անդամների հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Էլինար Վարդանյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած հանձնաժողովի գործունեության ոլորտները, ՀՀ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին Ուսանողության միջազգային օրվա կապակցությամբ պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության մի շարք բուհերի ուսանողական խորհուրդների նախագահների եւ երիտասարդական կառույցների ղեկավարների: Երիտասարդները պարգեւատրվել են Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալներով եւ շ...
Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի երիտասարդներ, շնորհավորում եմ ձեզ Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ: Եթե երիտասարդությունը համարվում է հասարակության շարժիչ ուժը, ապա ուսանողությունն այդ ուժի կարեւորագույն բաղկացուցիչն է, առանց որի դժվար է պատկերացնել երկրի թե հասարակական-քաղա...

Parliament Continues Debating the RA Draft Law “On the RA State Budget for 2016”
On November 17 the National Assembly continued debating the RA draft law “On the RA State Budget for 2016.” Before passing to the debate of the basic financial document of the country, by the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan, the deputies welcomed the teachers and the pupils from Hovhannes...
On November 17 within the framework of the NA Open Doors programme the teachers and the pupils from Hovhannes Tumanyan Secondary School in the Village Dsegh of Lori Marz and the Secondary School N 1 of Arteni Community of Aragatsotn Marz visited the parliament. After observing the works of...
On November 16 the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan visited Yerevan N 190 and N 195 Senior Schools to get acquainted with the works on military-patriotic upbringing and teaching “Initial Military Training (IMT)” subject. The C...
On November 17 the Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the members of the Association of Women with University Education.Welcoming the guests, Elinar Vardanyan presented the spheres of the work of the Committee led by her, the...
On November 17 the RA NA President Galust Sahakyan on the occasion of International Students Day awarded the Chairs of the Students' Council of a number of higher educational institutions of the Republic of Armenia and the heads of the youth organizations.The young people were awarded the Memor...
Galust Sahakyan Sends Congratulatory Message on International Students’ Day
The NA President’s congratulatory message reads:“Dear young people, I congratulate you on International Students’ Day!If the youth is considered the society’s driving force, then students are considered to be the most important component of that force, without which it is difficult to imagine both c...