1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ (ծածկագիր` 1-2.2.-91.1)
2. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետ (ծածկագիր` 1-3.1.-36)
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետի թափուր պաշտոնը զբաղեցնելու համար պահանջվում է`
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի առաջատար մասնագետի պաշտոնը զբաղեցնելու համար պահանջվում է`
Դիմումների ընդունման վերջին ժամկետն է` 1 դեկտեմբերի 2015թ.:
Մրցույթները կկայանան 2015թ. դեկտեմբերի 17-ին, ժամը 11:00-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նստավայրում (Երեւան, Մ. Բաղրամյան 19):
Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական քառօրյա նիստում քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Մինչ երկրի ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի քննարկմանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով ողջունել են նիստին հետեւող Լոռու մարզի Դսեղ եւ Ա...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Լոռու մարզի Դսեղ գյուղի Հովհաննես Թումանյանի անվան միջնակարգ դպրոցի եւ Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքի համար 1 միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները: Լիագումար նիստի աշխատանքներին հետեւելուց եւ օրենսդրական գործընթացներին...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը նոյեմբերի 16-ին ռազմահայրենասիրական դաստիարակության եւ «Նախնական զինվորական պատրաստություն» առարկայի դասավանդման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով այցելել է Երեւանի համար...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպել է Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի անդամների հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Էլինար Վարդանյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած հանձնաժողովի գործունեության ոլորտները, ՀՀ ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին Ուսանողության միջազգային օրվա կապակցությամբ պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության մի շարք բուհերի ուսանողական խորհուրդների նախագահների եւ երիտասարդական կառույցների ղեկավարների: Երիտասարդները պարգեւատրվել են Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալներով եւ շ...
Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ
ԱԺ նախագահի շնորհավորական ուղերձում ասվում է. «Սիրելի երիտասարդներ, շնորհավորում եմ ձեզ Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ: Եթե երիտասարդությունը համարվում է հասարակության շարժիչ ուժը, ապա ուսանողությունն այդ ուժի կարեւորագույն բաղկացուցիչն է, առանց որի դժվար է պատկերացնել երկրի թե հասարակական-քաղա...

Парламент продолжил обсуждение проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”
17 ноября Национальное Собрание на очередном четырехдневном заседании продолжило обсуждение проекта закона РА “О Государственном бюджете РА на 2016 г.”.  До начала дебатов по предложению Председателя НС Г.Саакяна депутаты приветствовали следящих за работой заседания учащихся и учителей средних ...
Очередной открытый урок провел вице-спикер НС Э.Шармазанов
17 ноября в рамках программы “Открытые двери” парламент посетили учащиеся и учителя средней школы им. О.Туманяна села Дсех Лорийской области и средней школы N1 общины Артени Арагацотнской области. После посещения пленарного  заседания и ознакомления с законодательными процессами школьники прису...
Председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам посетил ереванские старшие школы N190 и N195
16 ноября председатель Постоянной комиссии НС по обороне, национальной безопасности и внутренним делам К.Нагапетян для ознакомления с работой по военно-патриотическому воспитанию и преподаванию предмета “Начальная военная подготовка” (НВП) посетил ереванские старшие школы N190 и N195.  Председа...
17 ноября председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян встретилась с членами Ассоциации женщин с университетским образованием.  Приветствуя гостей, Э.Варданян представила сферы деятельности возглавляемой ею комиссии, функции и полномочия за...
17 ноября Председатель НС Г.Саакян в связи с Международным днем студентов  наградил председателей студенческих советов ряда вузов и руководителей молодежной работы РА. Представители молодежи награждены памятными медалями и благодарственными грамотами Председателя НС, а также почетными грамотами...
Поздравление Г.Саакяна к Международному дню студенчества
“Дорогая молодежь, поздравляю вас с Международным днем студенчества!  Если молодежь считается движущей силой общества, то студенчество – важнейшая составляющая этой силы, без которой трудно представить как общественно-политические, так и экономические процессы страны. Насыщенная чувствами и соб...