Գալուստ Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ
Եթե երիտասարդությունը համարվում է հասարակության շարժիչ ուժը, ապա ուսանողությունն այդ ուժի կարեւորագույն բաղկացուցիչն է, առանց որի դժվար է պատկերացնել երկրի թե հասարակական-քաղաքական, թե տնտեսական գործընթացները:
Զգացմունքներով ու իրադարձություններով, սպասումներով ու նախաձեռնություններով հագեցած ուսանողական կենսափուլը առանձնահատուկ ու նաեւ լավագույն ժամանակահատված է շատերի համար:
դուք ապրում եք այնպիսի մի ժամանակաշրջանում, որը հետաքրքիր է իր ոչ միօրինակության ու բարդության մեջ, որը, հարուստ լինելով մարտահրավերներով, միաժամանակ, ինքնադրսեւորման ու իրացման մեծ հնարավորություններ է ստեղծում հատկապես երիտասարդության, այդ թվում եւ ուսանողության համար:
Ապրում եք ու սովորում, մի մասը՝ ուսմանը զուգահեռ նաեւ աշխատում, ապրում եք ու պայքարում, մտածում ու նախաձեռնում, ստեղծում ու ստեղծագործում, սիրահարվում ու բարեկամանում, իսկ ակտիվ հասարակական ու ստեղծագործական կյանքը չի խանգարում նշանակալի արդյունքների հասնել գիտակրթական ասպարեզում: Այսպես երաշխավորվում է երկրի ու ժողովրդի վաղվա օրը, որովհետեւ ձեր գիտելիքներից ու մտահղացումներից, դրանց գործնական կիրառումից, ձեր հաստատակամությունից, քաղաքացիական դիրքորոշումից կախված է պետության ապագան:
Կրկին շնորհավորելով Ուսանողության միջազգային օրվա առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ առողջություն, բարեկեցություն եւ գիտելիքներն իրացնելու ավելի մեծ հնարավորություններ: Թող հոգու երիտասարդությունը, ստեղծագործական ավյունն ու երազելու ցանկությունը միշտ ուղեկցեն ձեզ»:
Խորհրդարանը շարունակել է քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը
Նոյեմբերի 17-ին Ազգային ժողովը շարունակել է հերթական քառօրյա նիստում քննարկել «ՀՀ 2016 թվականի պետական բյուջեի մասին» ՀՀ օրենքի նախագիծը: Մինչ երկրի ֆինանսական գլխավոր փաստաթղթի քննարկմանն անցնելը՝ պատգամավորներն ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի առաջարկով ողջունել են նիստին հետեւող Լոռու մարզի Դսեղ եւ Ա...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում խորհրդարան էին այցելել Լոռու մարզի Դսեղ գյուղի Հովհաննես Թումանյանի անվան միջնակարգ դպրոցի եւ Արագածոտնի մարզի Արտենի համայնքի համար 1 միջնակարգ դպրոցի ուսուցիչներն ու աշակերտները: Լիագումար նիստի աշխատանքներին հետեւելուց եւ օրենսդրական գործընթացներին...
ՀՀ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Կորյուն Նահապետյանը նոյեմբերի 16-ին ռազմահայրենասիրական դաստիարակության եւ «Նախնական զինվորական պատրաստություն» առարկայի դասավանդման ուղղությամբ տարվող աշխատանքներին ծանոթանալու նպատակով այցելել է Երեւանի համար...
Նոյեմբերի 17-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպել է Համալսարանական կրթությամբ կանանց ասոցիացիայի անդամների հետ: Ողջունելով հյուրերին՝ Էլինար Վարդանյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած հանձնաժողովի գործունեության ոլորտները, ՀՀ ...
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմում պետական ծառայության թափուր պաշտոններ զբաղեցնելու համար մրցույթներ անցկացնելու մասին ԹԱՓՈՒՐ ՊԱՇՏՈՆՆԵՐԻ ԱՆՎԱՆՈՒՄՆԵՐԸ` 1. Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի աշխատակազմի գործերի կառավարչության նյութատեխնիկական ապահովման բաժնի գլխավոր մասնագետ (ծ...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը նոյեմբերի 17-ին Ուսանողության միջազգային օրվա կապակցությամբ պարգեւատրել է Հայաստանի Հանրապետության մի շարք բուհերի ուսանողական խորհուրդների նախագահների եւ երիտասարդական կառույցների ղեկավարների: Երիտասարդները պարգեւատրվել են Ազգային ժողովի նախագահի հուշամեդալներով եւ շ...

“Dear young people, I congratulate you on International Students’ Day!
If the youth is considered the society’s driving force, then students are considered to be the most important component of that force, without which it is difficult to imagine both country’s public-political and economic processes.
Students’ life cycle full of feelings and events, expectations and initiatives is special and also the best period for most of us.
You live in a period, which is interesting in its nonuniformity and complexity, which being rich in challenges, at the same time creates great opportunities for self-expression and self-actualization, especially for the youth, including students.
You live and study, some part of you combine education with work, you live and struggle, think and initiate, create and compose, fall in love and make friends; and the active public and creative life does not impede to reach significant results in the scientific-educational sphere. Thus, the country and the people’s tomorrow is being guaranteed, because the state’s future depends on your knowledge and ideas, their practical use, your persistence and civil position.
Once again congratulating you on International Students’ Day, I wish you health, welfare and greater opportunities for exercising your knowledge. Let the youth of the soul, the creative vigour and the desire to dream always accompany you.”
Parliament Continues Debating the RA Draft Law “On the RA State Budget for 2016”
On November 17 the National Assembly continued debating the RA draft law “On the RA State Budget for 2016.” Before passing to the debate of the basic financial document of the country, by the proposal of the NA Speaker Galust Sahakyan, the deputies welcomed the teachers and the pupils from Hovhannes...
On November 17 within the framework of the NA Open Doors programme the teachers and the pupils from Hovhannes Tumanyan Secondary School in the Village Dsegh of Lori Marz and the Secondary School N 1 of Arteni Community of Aragatsotn Marz visited the parliament. After observing the works of...
On November 16 the Chairman of the NA Standing Committee on Defense, National Security and Internal Affairs Koryun Nahapetyan visited Yerevan N 190 and N 195 Senior Schools to get acquainted with the works on military-patriotic upbringing and teaching “Initial Military Training (IMT)” subject. The C...
On November 17 the Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the members of the Association of Women with University Education.Welcoming the guests, Elinar Vardanyan presented the spheres of the work of the Committee led by her, the...
On November 17 the RA NA President Galust Sahakyan on the occasion of International Students Day awarded the Chairs of the Students' Council of a number of higher educational institutions of the Republic of Armenia and the heads of the youth organizations.The young people were awarded the Memor...