2015 թ. ապրիլի 1-4-ը Կիպրոսի Հանրապետության Ներկայացուցիչների պալատի նախագահ Յանակիս Օմիրուի հրավերով Նիկոսիա (Կիպրոսի Հանրապետություն) կգործուղվի ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորած պատվիրակությունը, որի կազմում են ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Էդուարդ Շարմազանովը, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Վահրամ Բաղդասարյանը, Արմեն Մխիթարյանը, Միքայել Մանուկյանը, Լյուդմիլա Սարգսյանը, ՀՀ ԱԺ աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Հրայր Թովմասյանը:
2015 թ. մարտի 12-14-ը ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական համագործակցության հանձնաժողովի 15-րդ նիստին ընդառաջ կազմակերպվող հանդիպումներին մասնակցելու նպատակով Ստեփանակերտ կգործուղվեն ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ համանախագահ, ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ֆարմանյանը, ԵՄ-Հայաստան ԽՀՀ հանձնաժողովի անդամներ, ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մա...
ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը Ռիգայում հանդիպել է Լատվիայի խորհրդարանի Լատվիա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի անդամների հետ: Հանդիպման ընթացքում ԱԺ փոխնախագահն առաջարկել է Լատվիայի խորհրդարանում քննարկել Հայոց ցեղասպանությունը դատապարտող հայտարարության ընդունման հավանականությունը: Լա...

On April 1-4, 2015 at the invitation of the President of the House of Representatives of the Republic of Cyprus Yiannakis Omirou the delegation led by the RA NA President Galust Sahakyan, which comprises of the RA NA Vice President Eduard Sharmazanov, the RA NA deputies Vahram Baghdasaryan, Armen Mkhitaryan, Mikayel Manukyan, Lyudmila Sargsyan, the Chief of Staff, General Secretary Hrayr Tovmasyan will be on a business trip in Nicosia (the Republic of Cyprus).
The NA Vice President Eduard Sharmazanov met with the members of Latvia-Armenia Inter-Parliamentary Friendship Group of the Latvian Parliament. During the meeting the NA Vice President proposed to discuss in the Latvian Parliament the possibility of the adoption of the statement condemning the Armen...