Այցելություն «Մայր Հայաստան» հուշահամալիր
ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի «Հիշատակի էստաֆետ» ակցիայի պատվիրակությունը մարտի 24-ին ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Հերմինե Նաղդալյանի ուղեկցությամբ այցելել է «Մայր Հայաստան» հուշահամալիր։ Նրանք ՀՀ Ազգային ժողովի եւ ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի անունից ծաղկեպսակներ են դրել «Անհայտ զինվորի» շիրմին, ծ...
«Հիշատակի էստաֆետ» ակցիայի պատվիրակությունն Ազգային ժողովում
Մարտի 24-ին Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր ԱՊՀ միջխորհրդարանական վեհաժողովի կողմից անցկացվող «Հիշատակի էստաֆետ» ակցիայի պատվիրակությանը: Պատվիրակության կազմում էին Հայրենական մեծ պատերազմի մասնակիցներ, վետերաններ եւ Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղրղզստանի եւ Ղազախստանի խորհրդարանների պատգամավորներ: Հայաստա...
Մարտի 24-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակել է քառօրյա նիստերի աշխատանքը՝ քվեարկությամբ միաձայն ընդունելով նախորդ օրը քննարկված «Օսմանյան Թուրքիայի կողմից 1915-1923 թվականներին իրականացված հույների եւ ասորիների ցեղասպանությունը դատապարտելու մասին» ԱԺ հայտարարության նախագիծը, որի հեղինակներն են պատգամավո...
Բաց դաս Ազգային Ժողովում
Մարտի 24-ին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակում ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը հյուրընկալել է Երեւանի «Անտիկյան կրթարան» ուսումնական հաստատության աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հանդիպումից առաջ նրանք շրջել են խորհրդարանի շենքում, եղել ԱԺ նիստերի դահլիճում եւ հետեւել պատգամավորների աշխատանք...

Visit to “Mother Armenia” Memorial Complex
On March 24 the delegation of the “Memory Relay" of the CIS Inter-parliamentary Assembly accompanied by the RA NA Vice President Hermine Naghdalyan visited “Mother Armenia” Memorial Complex. On behalf of the RA National Assembly and the CIS Inter-Parliamentary, they laid wreaths at the tomb of the “...
Delegation of the “Memory Relay” Campaign in the National Assembly
On March 24 the National Assembly hosted the delegation of the “Memory Relay” campaign being held in the CIS Inter-parliamentary Assembly. The participants, veterans of the Great Patriotic War and the deputies of the parliaments of Russia, Belarus, Kyrgyzstan and Kazakhstan were in the del...
On March 24 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings, by voting unanimously passing the draft statement “On Condemning the Genocide of the Greeks and Assyrians Perpetrated by Ottoman Turkey in 1915-1923” authored by the NA deputies Eduard Sharmazanov, Armen Rustamyan, Hov...
On March 24 within the framework of the NA Open Doors programme Galust Sahakyan hosted the pupils and teachers of Yerevan Antikyan educational institution. Before the meeting they took a tour in the parliament building, had been to the NA Session Hall and observed the MPs’ work.Welcom...