ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը տոնական ընդունելության էր հրավիրել խոհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ղեկավարներին եւ լրագրողներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ դեկտեմբերի 27-ին տոնական ընդունելության էր հրավիրել խոհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ղեկավարներին եւ լրագրողներին: Ողջունելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը ջերմորեն շնորհավորել է նրանց Ամանորի ու Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ եւ նշել, որ տարեցտարի մամուլի հետ համատեղ աշխատանքն ավելի արդյունավետ է դարձել, իսկ հասարակությունը՝ առավել տեղեկացված: ԱԺ նախագահը խոսել է նաեւ 2014թ ընթացքում ունեցած ձեռքբերումների եւ բացթողումների մասին, անդրադարձել 2015թ անելիքներին՝ նշելով, որ մասնավորապես Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի նախաշեմին հայ ժողովրդին համախմբելու գործում մեծ է լինելու լրագրողների եւ մամուլի դերակատարությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի կարգադրությամբ` պետական կառավարման համակարգում հանրային կապերի եւ տեղեկատվության ոլորտում ներդրած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոնի տնօրեն Արա Սաղաթելյանը պարգեւատրվել է ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով: Հանրությանն օբյեկտիվ տեղեկատվություն մատուցելու, խորհրդարանի աշխատանքը բազմակողմանի ներկայացնելու համար Panorama.am լրատվական կայքի գլխավոր խմբագիր Անահիտ Ոսկանյանը եւ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատանքները համակողմանի եւ բարեխիղճ լուսաբանելու համար ԱԺ-ում հավատարմագրված լրագրողներ՝ Գայանե Խաչատրյանը («168 ժամ» թերթ), Մարիա Ասատրյանը («News.am» լրատվական կայք), Անուշ Դաշտենցը («Tert.am» լրատվական կայք), Շանթ Խլղաթյանը («Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալություն), Հռիփսիմե Ջեբեջյանը («Առավոտ» օրաթերթ) պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատվոգրով, իսկ Ռուզաննա Ստեփանյանը («Ազատություն» ռադիոկայան), Լուսինե Վասիլյանը («Ռադիոլուր» լրատվական գործակալություն), Մարիաննա Ղահրամանյանը («Արմնյուզ» հեռուստաընկերություն), Նարինե Իրիցյանը («Ա1պլյուս» լրատվական կայք), օպերատոր Կարեն Պետրոսյանը («Միր» հեռուստաընկերություն) պարգեւատրվել են ՀՀ Աժ նախագահի շնորհակալագրով: Պետական գերատեսչության բաց եւ թափանցիկ աշխատանք ապահովելու եւ զանգվածային լրատվության միջոցների հետ արդյունավետ համագործակցելու համար ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Քրիստինե Մելքոնյանը, ՀՀ բնապահպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Թեհմինե Արզումանյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի մամուլի քարտուղար Անի Սմբատյանը եւ օրենսդիր իշխանության գործունեությունը հանրության ուշադրության առանցքում պահելու, պրոֆեսիոնալ, օպերատիվ եւ անաչառ աշխատանքի համար «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը, «Առավոտ» օրաթերթի խմբագրությունը, «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությունը պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհակալագրով: Զինված ուժերի գործունեության մասին հանրությանն օպերատիվ իրազեկելու, հասարակություն-բանակ կապն ամրապնդելու համար ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, hրապարակային աշխատանքի, արագ արձագանքման եւ հասարակայնության հետ կապերի բնագավառում բազմամյա փորձի համար ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը, hանրությանն օբյեկտիվ տեղեկատվություն մատուցելու, խորհրդարանի աշխատանքը բազմակողմանի ներակայացնելու համար «Orer.am» լրատվական-վերլուծական կայքի հիմնադիր եւ գլխավոր խմբագիր Վարուժան Բաբաջանյանը պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշանվերով՝ անվանական ժամացույցով:
27.12.2014
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է խորհրդարանի աշխատակազմին
Դեկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը խորհրդարանում տոնական ընդունելության էր հրավիրել ԱԺ աշխատակազմի անդամներին: Նա շնորհավորել է նրանց Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ՝ մաղթելով նրանց աշխատանքային նորանոր հաջողություններ եւ ընտանեկան բարեկեցություն: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարն անդրադա...

Председатель НС Г.Саакян пригласил на праздничный прием аккредитованных в парламенте руководителей и журналистов СМИ
27 декабря Председатель НС Г.Саакян в связи с Новым годом и Св.Рождеством пригласил на праздничный прием аккредитованных в парламенте руководителей и журналистов СМИ. Приветствуя присутствующих, спикер НС тепло поздравил их с Новым годом и Св.Рождеством и отметил, что с годами совместная работа с прессой стала более эффективной, а общество – более информированным. Председатель НС коснулся также достижений и упущений уходящего года и намеченных на 2015-й дел, заметив, в частности, что в преддверии 100-й годовщины Геноцида армян в деле сплочения армянского народа весома будет роль журналистов и печати.
По распоряжению Председателя НС Г.Саакяна за значительный вклад в сферу общественных связей и информации в системе государственного управления директор Центра общественных связей и информации Аппарата Президента РА А.Сагателян награжден Почетной медалью НС. Почетными и благодарственными грамотами НС за предоставление обществу объективной информации, всестороннее и добросовестное освещение работы парламента награждены главный редактор информационного сайта Panorama.am А.Восканян, аккредитованные в НС журналисты Г.Хачатрян (“168 жам”), А.Даштенц (Tert.am), Ш.Хлгатян (“Арменпресс”), Р.Джебеджян (“Аравот”) и др. За обеспечение открытой, прозрачной, оперативной, беспристрастной и профессиональной работы СМИ с государственными ведомствами и обществом благодарственных грамот Председателя НС РА удостоились советник Генпрокурора РА К.Мелконян, пресс-секретарь министра охраны природы РА Т.Арзуманян, пресс-секретарь министра сельского хозяйства РА А.Смбатян, а также государственное информагентство “Арменпресс”, редакция газеты “Аравот”, телекомпания “Армньюз” и др. За оперативное оповещение общественности о деятельности Воооруженных сил и укрепление связи общество – армия, публичную работу и большой опыт работы с общественностью, всестороннее освещение работы парламента сувенирами Председателя НС – именными часами – награждены   соответственно пресс-секретарь министра обороны РА А.Ованнисян, начальник Управления по связям с общественностью и средствами информации Полиции РА А.Агаронян, учредитель и главный редактор информационно-аналитического сайта Orer.am В.Бабаджанян.
27.12.2014
27 декабря Председатель НС пригласил на праздничный прием сотрудников аппарата парламента. Он поздравил их с Новым годом и Св.Рождеством, пожелав им новых трудовых успехов и семейного благополучия.   Глава законодательного органа обратился к работе аппарата в уходящем году, отметил достиже...