ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը տոնական ընդունելության էր հրավիրել խոհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ղեկավարներին եւ լրագրողներին
ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանն Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ դեկտեմբերի 27-ին տոնական ընդունելության էր հրավիրել խոհրդարանում հավատարմագրված լրատվամիջոցների ղեկավարներին եւ լրագրողներին: Ողջունելով ներկաներին՝ ԱԺ նախագահը ջերմորեն շնորհավորել է նրանց Ամանորի ու Սուրբ ծննդյան տոների առթիվ եւ նշել, որ տարեցտարի մամուլի հետ համատեղ աշխատանքն ավելի արդյունավետ է դարձել, իսկ հասարակությունը՝ առավել տեղեկացված: ԱԺ նախագահը խոսել է նաեւ 2014թ ընթացքում ունեցած ձեռքբերումների եւ բացթողումների մասին, անդրադարձել 2015թ անելիքներին՝ նշելով, որ մասնավորապես Հայոց ցեղասպանության 100-ամյա տարելիցի նախաշեմին հայ ժողովրդին համախմբելու գործում մեծ է լինելու լրագրողների եւ մամուլի դերակատարությունը:
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի կարգադրությամբ` պետական կառավարման համակարգում հանրային կապերի եւ տեղեկատվության ոլորտում ներդրած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հանրային կապերի եւ տեղեկատվության կենտրոնի տնօրեն Արա Սաղաթելյանը պարգեւատրվել է ՀՀ ԱԺ պատվո մեդալով: Հանրությանն օբյեկտիվ տեղեկատվություն մատուցելու, խորհրդարանի աշխատանքը բազմակողմանի ներկայացնելու համար Panorama.am լրատվական կայքի գլխավոր խմբագիր Անահիտ Ոսկանյանը եւ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատանքները համակողմանի եւ բարեխիղճ լուսաբանելու համար ԱԺ-ում հավատարմագրված լրագրողներ՝ Գայանե Խաչատրյանը («168 ժամ» թերթ), Մարիա Ասատրյանը («News.am» լրատվական կայք), Անուշ Դաշտենցը («Tert.am» լրատվական կայք), Շանթ Խլղաթյանը («Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալություն), Հռիփսիմե Ջեբեջյանը («Առավոտ» օրաթերթ) պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ պատվոգրով, իսկ Ռուզաննա Ստեփանյանը («Ազատություն» ռադիոկայան), Լուսինե Վասիլյանը («Ռադիոլուր» լրատվական գործակալություն), Մարիաննա Ղահրամանյանը («Արմնյուզ» հեռուստաընկերություն), Նարինե Իրիցյանը («Ա1պլյուս» լրատվական կայք), օպերատոր Կարեն Պետրոսյանը («Միր» հեռուստաընկերություն) պարգեւատրվել են ՀՀ Աժ նախագահի շնորհակալագրով: Պետական գերատեսչության բաց եւ թափանցիկ աշխատանք ապահովելու եւ զանգվածային լրատվության միջոցների հետ արդյունավետ համագործակցելու համար ՀՀ գլխավոր դատախազի խորհրդական Քրիստինե Մելքոնյանը, ՀՀ բնապահպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Թեհմինե Արզումանյանը, ՀՀ գյուղատնտեսության նախարարի մամուլի քարտուղար Անի Սմբատյանը եւ օրենսդիր իշխանության գործունեությունը հանրության ուշադրության առանցքում պահելու, պրոֆեսիոնալ, օպերատիվ եւ անաչառ աշխատանքի համար «Արմենպրես» պետական լրատվական գործակալությունը, «Առավոտ» օրաթերթի խմբագրությունը, «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությունը պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ նախագահի շնորհակալագրով: Զինված ուժերի գործունեության մասին հանրությանն օպերատիվ իրազեկելու, հասարակություն-բանակ կապն ամրապնդելու համար ՀՀ պաշտպանության նախարարի մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը, hրապարակային աշխատանքի, արագ արձագանքման եւ հասարակայնության հետ կապերի բնագավառում բազմամյա փորձի համար ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի եւ լրատվության վարչության պետ Աշոտ Ահարոնյանը, hանրությանն օբյեկտիվ տեղեկատվություն մատուցելու, խորհրդարանի աշխատանքը բազմակողմանի ներակայացնելու համար «Orer.am» լրատվական-վերլուծական կայքի հիմնադիր եւ գլխավոր խմբագիր Վարուժան Բաբաջանյանը պարգեւատրվել են ՀՀ ԱԺ նախագահի հուշանվերով՝ անվանական ժամացույցով:
27.12.2014
ՀՀ ԱԺ նախագահը շնորհավորել է խորհրդարանի աշխատակազմին
Դեկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանը խորհրդարանում տոնական ընդունելության էր հրավիրել ԱԺ աշխատակազմի անդամներին: Նա շնորհավորել է նրանց Ամանորի եւ Սուրբ Ծննդյան տոների առթիվ՝ մաղթելով նրանց աշխատանքային նորանոր հաջողություններ եւ ընտանեկան բարեկեցություն: Օրենսդիր մարմնի ղեկավարն անդրադա...

RA NA President Galust Sahakyan Invites the Heads of the Mass Media and Journalists Accredited in the Parliament to a Festive Reception
On December 27 on the occasion of the New Year and Holy Nativity the President of the RA National Assembly Galust Sahakyan invited the heads of the mass media and the journalists to a festive reception. Welcoming the attendees the NA President has cordially congratulated them on the occasion of the New Year and Holy Nativity and has noted that year by year the joint work with the press is becoming more effective, and the society - more informed. The NA President has also talked about the achievements and gaps of 2014, has touched upon the works to be done in 2015, noting that, particularly, on the threshold of the Centennial of the Armenian Genocide the role of the journalists and the press will be great in consolidating the Armenian people.
By the order of the RA NA President Galust Sahakyan, the Director of the Centre for Public Relations and Information of the RA President’s Staff Ara Saghatelyan was awarded the RA NA Medal of Honour for the significant contribution to the sphere of public relations and information sphere in the state administration system, the Editor-in-Chief of the information website Panorama.am Anahit Voskanyan for giving objective information to the public, comprehensively presenting the work of the parliament and Gayane Khachatryan (168 hour newspaper), Maria Asatryan (News.am information website), Anush Dashtents (Tert.am information website), Shant Khlghatyan (Armenpress state information agency), Hripsime Jebejyan (Aravot daily) for comprehensively and decently covering the works of the RA National Assembly were awarded the RA NA diploma, and Ruzanna Stepanyan (Azatutyun Radio station), Lusine Vasilyan (Radiolur information agency), Marianna Ghahramanyan (Armnews TV company), Narine Iritsyan (A1plus information website), the cameraman Karen Petrosyan (Mir TV company) were awarded the RA NA President’s Letters of Appreciation. For providing open and transparent work of the state department and effectively cooperating with the mass media, the Adviser to the RA General Prosecutor Kristine Melkonyan, the Press Secretary of the RA Minister of Nature Protection Tehmine Arzumanyan, the Press Secretary of the RA Minister of Agriculture Ani Smbatyan and for keeping at the centre of public attention the activity of the legislative power, for the professional, operative and unbiased work the Armenpress state information agency, Aravot daily editorial, Armnews TV company were awarded the RA NA President’s Letters of Appreciation. For operatively informing the public about the activity of the armed forces, for strengthening the society-army relation the Press Secretary of the RA Minister of Defence Artsrun Hovhannisyan, for public work, quick response and many years experience in the sphere of public relations the Head of the Public Relations and Information Department of the RA Police Ashot Aharonyan, for giving objective information to the public, for comprehensively presenting the work of the parliament the founder and the editor-in-chief of Orer.am information-analytical website Varuzhan Babajanyan were awarded the RA NA President’s souvenirs, nominal watches.
27.12.2014
RA NA President Congratulates the Staff of the Parliament
On December 27 the RA NA President Galust Sahakyan invited the members of the NA Staff to a festive reception in the parliament. He congratulated them on the occasion of the New Year and Holy Nativity, wishing them new and new successes in work and family welfare.The Head of the legislative body tou...