Սեպտեմբերի 13-ին՝ ժամը 13:30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի Կարմիր դահլիճում տեղի կունենա Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի եւ Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի միջեւ համագործակցության միջխորհրդարանական հանձնաժողովի համանախագահներ Էդուարդ Շարմազանովի եւ Վիկտոր Գումինսկու համատեղ մամուլի ասուլիսը:
Նշենք, որ միջխորհրդարանական հանձնաժողովի ութերորդ նիստին մասնակցելու նպատակով Բելառուսի Հանրապետության Ազգային ժողովի Ներկայացուցիչների պալատի նախագահի տեղակալ Վիկտոր Գումինսկու գլխավորած պատվիրակությունը սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 09:00-ին, կայցելի Ծիծեռնակաբերդի Հայոց ցեղասպանության հուշահամալիր:
Սեպտեմբերի 12-ին ԵՄ խորհրդատվական խումբն ամփոփեց ԵՄ մոտարկման եւ կառավարման ու ԵՄ-Հայաստան խորհրդարանական ոլորտներում իրականացված աշխատանքները: Միջոցառման նպատակն էր ներկայացնել արդյունքները եւ շեշտել այն հիմնական խնդիրները, որոնց լուծման արդյունքում կբարելավվի ՀՀ ԱԺ աշխատանքը: Հանդիպմանը մասնակցում...

Выставка художественных работ “Свет Параджанова” в Раздане
12 сентября Постоянная комиссия НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта во главе с А.Давтяном находилась на проведенной в Раздане выставке художественных работ под названием “Свет Параджанова” – к 90-летию выдающегося кинорежиссера. Мероприятия к юбилею проводятся под патронат...
12.09.2014
Встреча со студентами Антверпенского университета
12 сентября председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян встретился с профессором Антверпенского университета (Бельгия) Лилиан  ван Хофф и группой студентов. Студенты прибыли в Армению по программе обмена студентами ЕГУ и Антверпенског...
Консультационная группа ЕС обобщила свою работу в НС РА
12 сентября Консультационная группа Евросоюза (ЕС) обобщила проделанную ею работу в сферах  парламентского сближения и управления ЕС и ЕС – Армения. Цель мероприятия – представить итоги и обозначить основные проблемы, решение которых позволит улучшить работу НС РА. Во встрече участвовали предсе...