Սեպտեմբերի 26-ին տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարել է ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Գալուստ Սահակյանը: Աշխատանքային խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են հինգերորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ սեպտեմբերի 29-ից հոկտեմբերի 2-ի ԱԺ ...
ՀՀ Վերահսկիչ պալատի տարեկան հաշվետվությունը քննարկվել է ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովում
Սեպտեմբերի 26-ին Մարտուն Գրիգորյանի նախագահությամբ ՀՀ ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը քննարկել է ՀՀ գյուղատնտեսության եւ ՀՀ բնապահպանության նախարարությունների կողմից պետական բյուջեի միջոցներով իրականացվող ծրագրերի ուղղությամբ ՎՊ կատարած վերահսկողության արդյունքները: ...
Սեպտեմբերի 27-ին՝ ժամը 11.30-ին, ՀՀ Ազգային ժողովի 334 սրահում տեղի կունենա պաշտոնական այցով Չեխիայի Հանրապետություն մեկնած ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովի գլխավորած պատվիրակության մամուլի ասուլիսը: Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Մարգարիտ Եսայանը, Տաճատ Վարդապետյանը եւ Արծվիկ Մին...
Սեպտեմբերի 26-ին տեղի են ունեցել ՀՀ ԱԺ մշտական հանձնաժողովների հերթական նիստերը: Հովհաննես Սահակյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի հերթական նիստը, որտեղ քննարկվել եւ եզրակացություններ են ստացել մոտ մեկ տասնյակ օրենսդրական նախաձեռնություններ: Պատգամ...

On September 26 the NA working consultation presided over by the RA NA Speaker Galust Sahakyan was held. During the working consultation the draft decisions on amending the agenda of the sixth session of the fifth convocation and on the agenda of the four-day sittings of the National Assem...
Annual Report on the RA Control Chamber is Debated at the RA NA Standing Committee
On September 26 the RA NA Standing Committee on Agriculture and Environment moderated by Martun Grigoryan debated the oversight results conducted by the Control Chamber (COC) on the programs implemented through the state budget by the RA Ministries of Agriculture and Nature Protection...
On September 26 the next sittings of the RA NA Standing Committees were held.The next sitting of the RA NA Standing Committee on State and Legal Affairs was held moderated by Hovhannes Sahakyan, where a dozen of legislative initiatives were debated and endorsed.Arpine Hovhannisyan presented the bill...