ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանի շնորհավորական ուղերձը Վերջին զանգի առթիվ
Ուսումնառության շրջանում դպրոցը եւ ուսուցիչները ձեզ զինել են գիտելիքով ու անհրաժեշտ կենսափորձով, ձեր ծնողները՝ հավատով եւ հույսով, նախապատրաստելով կյանքի ավելի լուրջ, ինքնահաստատման եւ ինքնադրսեւորման ժամանակահատվածի: Միաժամանակ, դուք ստացել եք հայրենիքի ու ծնողի, ընտանիքի ու ընկերոջ, մերձավորի եւ անծանոթի հանդեպ սիրո ու նվիրումի յուրատեսակ դասեր:
Դպրոցական տարիների հիշողություններն ամենաջերմն են ու անմոռանալին: Թող այդ հիշողությունները ուղեկցեն ձեզ` ձեր ուսուցիչների ու ծնողների ցանկություններն ու երազանքները իրականացնելու, հայրենիքի արժանապատիվ քաղաքացի եւ զինվոր դառնալու ճանապարհին:
Կրկին ջերմորեն շնորհավորելով դպրոցական վերջին զանգի առթիվ՝ մաղթում եմ ամենայն բարիք: Թող հաջողության թեւավորող ուժը, հաղթանակի բերկրանքը, սերն ու խաղաղությունը լինեն ձեր անբաժան ուղեկիցները»:
23.05.2014
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց Հայաստանում Լատվիայի դեսպանի հետ
Մայիսի 23-ին ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Լատվիա բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը հանդիպեց Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Էլիտա Գավելեին: Հանդիպման ժամանակ քննարկվեցին հայ-լատվիական հարաբերությունների հետագա զարգացմանն ու միջխորհրդարանական կապեր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց Հունաստանի դեսպանին
Մայիսի 23-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Գալուստ Սահակյանն ընդունեց ՀՀ-ում Հունաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Իոաննիս Տայիսին: Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ փոխնախագահ, Հայաստան-Հունաստան բարեկամական խմբի ղեկավար Էդուարդ Շարմազանովը: Դեսպանը շնորհավորեց Գալուստ Սահակյանին ԱԺ նախագահ ընտրվելու կապակցությ...
Ծրագրային բյուջետավորման վերլուծական գործիքների կիրառման վերաբերյալ քննարկում ԱԺ հանձնաժողովում
Մայիսի 23-ին ԱԺ ֆինանսավարկային եւ բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովը Գերմանիայի Միջազգային համագործակցության ընկերության հետ համատեղ կազմակերպել էր մասնագիտական կարողությունների շարունակական զարգացման հայեցակարգի իրականացման շրջանակներում ծրագրային բյուջետավորման վերլուծական գործիքների կիրառմ...
ԱԺ մշտական հանձնաժողովի այցը Դիլիջան
ՀՀ ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը ՀՀ ԱԺ աջակցման ծրագրի հետ համատեղ մայիսի 23-ին կազմակերպել էր այց Դիլիջան: Այցի նպատակն էր մարզի համայնքների ղեկավարների, ավագանու անդամների, բնակիչների, տեղական կազմակերպությունների ներկայացուցիչների ու ոլորտի պատաս...

Поздравительное послание Председателя НС Г.Саакяна в связи с Последним звонком
За годы учебы школа и учителя вооружили вас знаниями и необходимым жизненным опытом, ваши родители – верой и надеждой, готовя к более серьезному отрезку жизни – периоду самоутверждения и самовыражения. В то же время вы получили своеобразные уроки любви и верности родине и родителям, семье и другу, близкому и незнакомому.
Воспоминания школьных лет – самые теплые и незабываемые. Пусть эти воспоминания сопровождают вас на пути исполнения желаний и грез ваших учителей и родителей, становления достойного гражданина и воина родины.
Еще раз тепло поздравляя с школьным Последним звонком, желаю всех благ. Пусть окрыляющая сила успеха, упоение победой, любовь и мир будут вашими неразлучными спутниками”.
23.05.2014
Вице-спикер НС встретился с послом Латвии в Армении
23 мая вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – Латвия Э.Шармазанов встретился с Чрезвычайным и Полномочным Послом Латвийской Республики в РА Элитой Гавеле. В ходе встречи обсуждены вопросы, касающиеся дальнейшего развития армяно-латвийских отношений и углубления межпарламентских связей....
Председатель НС Г.Саакян принял посла Греции
23 мая Председатель НС Г.Саакян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Греческой Республики в РА   Иоанниса Таиса. На встрече присутствовал вице-спикер НС, руководитель группы дружбы Армения – Греция Э.Шармазанов.Посол поздравил Г.Саакяна с избранием Председателем НС и выразил увереннос...
Обсуждение применения аналитических инструментов программного бюджетирования в комиссии НС
23 мая Постоянная комиссия НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам совместно с Ассоциацией международного сотрудничества Германии (GIZ) в рамках реализации концепции последовательного развития профессиональных возможностей организовала тематическое рабочее обсуждение применения аналитиче...
Поездка постоянной комиссии НС в Дилижан
23 мая Постоянная комиссия НС по вопросам территориального управления и местного самоуправления совместно с Программой USAID содействия НС РА организовала поездку в Дилижан. Цель визита – обсуждение темы “Укрупнение общин” с участием глав администраций, членов авагани (старост) и жителей общин, пред...