Սրտանց շնորհավորում եմ բոլորիս Ընտանիքի օրվա առթիվ:
Մենք մշտապես բարձր ենք գնահատել ընտանեկան արժեքներն ու ավանդույթները, ընտանեկան փոխհարաբերություններն ու ընտանեկան դաստիարակությունը: Ընտանիքի օրը պետական տոնացույցում օրենսդրորեն ամրագրել է այն հաստատուն հիշողությունն ու առանձնահատուկ վերաբերմունքը, որը մեզանում կա ընտանեկան օջախի նկատմամբ: Այն նշանակում է հարգանք բազում չգրված բարոյական օրենքների հանդեպ, որոնց շնորհիվ դարեր շարունակ հայ ընտանիքը եղել եւ մնում է ջերմ ու մտերմիկ միջավայր, հյուրընկալ տուն եւ մեծ աշխարհի հարազատ անկյուն: Եւ բնական է, որ մեր հոգեկերտվածքի եւ արժեհամակարգի բազում տարրեր ծնունդ են առնում հենց ընտանիքից:
Ընտանիքի հանդեպ սերը, հավատարմությունն ու նվիրումը ընտանեկան արժեքներին համարժեք են այն զգացմունքներին, որ տածում ենք հայրենիքի հանդեպ: Ինչպես մեր պատմությունն է ցույց տվել, մենք հավասարաչափ պայքարել ենք եւ ընտանիքի, եւ հայրենիքի համար՝ երկուսն էլ համարելով սրբություն, երկուսն էլ՝ անձեռնմխելի ու անսակարկելի արժեք:
Այս ջերմ ու համամարդկային տոնի առիթով առանձնահատուկ մաղթանքներ եմ ուզում հղել բազմանդամ ընտանիքներին: Խորին երախտագիտությունս եմ ուզում հայտնել այն ընտանիքներին, որոնք երեխա են որդեգրել՝ նրանց համար ստեղծելով հոգատար միջավայր: Շնորհակալություն եմ հայտնում երիտասարդ ու նորակազմ ընտանիքներին, ովքեր ապահովում են ազգի ու երկրի հուսալի հեռանկարը:
Բոլոր ընտանիքներին, ծնողներին ու զավակներին ցանկանում եմ ընտանեկան ջերմություն եւ անդորր, խաղաղություն եւ բարեկեցություն:

I cordially congratulate all of us on Family Day.
We have always highly appreciated family values and traditions, family relationship and upbringing. Among state holidays Family Day has affirmed by law the firm memory and special attitude, which we have towards family. It means respect towards scores of unwritten moral laws, thanks to which the Armenian family has been and remains through centuries a warm and intimate environment, hospitable home and a close corner in a big world. And it is natural that numerous elements of our mental shaping and system of values arise just from the family.
Love, faithfulness towards family and devotion to family values are adequate to the feelings that we cherish towards Motherland. As our history has shown, we have equally fought both for the family and Motherland, considering both to be sacred and undeniable values.
On the occasion of this warm and all-human holiday I would like to convey my best wishes especially to large families. I wish to express my deep gratitude to those families, which have adopted a child, creating a caring environment for them. I thank the young and newly formed families, which provide a reliable perspective of the nation and the country.