Մարտի 7-ին ԱԺ պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Դավիթ Հարությունյանի նախագահությամբ երկրորդ ընթերցմամբ քննարկեց պատգամավորներ Գալուստ Սահակյանի, Զարուհի Փոստանջյանի, Արամ Մանուկյանի, Աղվան Վարդանյանի, Հովհաննես Մարգարյանի, Նաիրա Զոհրաբյանի, Էդմոն Մարուքյանի եւ Հովհաննես Սահակյանի հեղինակած «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ օրենքում լրացում կատարելու մասին» օրենքի նախագիծը, որով առաջարկվում է, որ ՀՀ գլխավոր դատախազը յուրաքանչյուր տարի՝ մինչեւ ապրիլի 1-ը, Հանրապետության Նախագահին եւ Ազգային ժողովին հաղորդում ներկայացնի ՀՀ դատախազության նախորդ տարվա գործունեության վերաբերյալ: Հաղորդումը ներկայացնելու է ՀՀ գլխավոր դատախազը, քննարկումն ավարտվում է՝ առանց որեւէ փաստաթուղթ ընդունելու:
Նախագծի վերաբերյալ ՀՀ կառավարության տեսակետը դրական էր. այն ներկայացրեց ՀՀ արդարադատության նախարարի տեղակալ Արամ Օրբելյանը:
Նախագիծն ստացավ հանձնաժողովի դրական եզրակացությունը, այն կընդգրկվի ԱԺ առաջիկա քառօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում:
Լրամշակման նպատակով մինչեւ մեկ տարով հետաձգվեց ՀՀ կառավարության հեղինակած «ՀՀ քրեական օրենսգրքում լրացումներ եւ փոփոխություններ կատարելու մասին», «ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին» եւ «Ապահովագրության եւ ապահովագրական գործունեության մասին» ՀՀ օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրենքների նախագծերի փաթեթի քննարկումը:
07.03.2014
Մարտի 7-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում   էր Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը: Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի հինգերորդ   նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին  եւ մարտի 10-13-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակա...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց ԵՄ խորհրդատուներին
Մարտի 7-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում ԵՄ պատվիրակության միջազգային համագործակցության պատասխանատու Ինա Յանկուլովային, Եվրամիության խորհրդարանական բարեփոխումների հարցերի խորհրդատուներ Իլմարս Սոլիմսին, Կայա Կրավչիկին: Կարեւորելով փոխգործակցությունը թե ԵՄ-ի, թե Արեւելյան գ...

On March 7 the NA Standing Committee on State and Legal Affairs moderated by Davit Harutyunyan debated in the second reading the draft law “On Amending the RA Law the Rules of Procedure of the National Assembly.”
The RA Government endorsed the draft law, which presented the RA Deputy Justice Minister Aram Orbelyan.
The Committee endorsed the draft law, and it will be included in the draft law agenda of the NA upcoming four-day sittings.
The debate of the package of the draft laws “On Amending the RA Criminal Code,” “On Amending the RA Criminal Procedure Code” and “On Amending the RA Law on Insurance and Insurance Activity” was postponed by one year for revision.
07.03.2014
On March 7 the RA NA working consultation presided over by the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan was held. The draft decisions on amending the agenda of the fifth session of the National Assembly of the fifth convocation and on the agenda of March 10-13 four-day sittings of the Nat...
RA NA President Hovik Abrahamyan Receives the EU Advisers
On March 7 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the International Cooperation Officer of the EU delegation Ina Iankulova, the advisers on Parliamentary Reforms of the European Union Ilmars Solims and Kaja Krawczyk.Highlighting the cooperation both within the framework of the EU and the East...