ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է Արթուր Մեսչյանին՝ ծննդյան 65-ամյակի կապակցությամբ
Տարբեր սերունդներ ներկայացնող երաժշտասերների համար առ այսօր էլ անմոռանալի են Ձեր հեղինակային ինքնատիպ երգերն ու երաժշտությունը:
Շատ ուրախ եմ, որ Դուք շարունակում եք ստեղծագործական  ակտիվ գործունեությունը՝ հավատարիմ մնալով ազգային մտածելակերպին եւ, միեւնույն ժամանակ, համամարդկային բարձր արժեքներին:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորելով ծննդյան հոբելյանի առթիվ՝ մաղթում եմ Ձեզ, սիրելի՛ Արթուր, քաջառողջություն, երջանկություն եւ ստեղծագործական նորանոր հաջողություններ»:
Մարտի 3-ին ԱԺ տարածքային կառավարման եւ տեղական ինքնակառավարման հարցերի մշտական հանձնաժողովը Ստեփան Մարգարյանի նախագահությամբ տեղի ունեցած նիստում քննարկեց հանրապետությունում համայնքների խոշորացման վերաբերյալ կառավարության մոտեցումները: Ստեփան Մարգարյանը տեղեկացրեց, որ կառավարությունն արդեն ընտրել է ...

I warmly congratulate you on your 65th birthday anniversary.
Your authored unique songs and music are unforgettable until now for the music lovers representing different generations.
I am very glad that you continue your creative activity, remaining adherent to national way of thinking and at the same time, to all-human high values.
Once again congratulating you on your birthday anniversary I wish you, dear Arthur, good health, happiness and new creative success.
On March 3 at the sitting moderated by Stepan Margaryan the NA Standing Committee on Territorial Management and Local Self-Government debated the approaches of the government on the enlargement of the communities in the republic.Stepan Margaryan has informed the attendees that the government has alr...