Փետրվարի 27-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Երեւանի Տարաս Շեւչենկոյի անվան համար 42 ավագ դպրոցի աշակերտներին:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը բաց դասի ընթացքում աշակերտներին ներկայացրեց ԱԺ հիմնական գործառույթները, պատմեց խորհրդարանի օրենսդրական եւ ներկայացուցչական գործունեության մասին:
Այնուհետեւ պարոն Դավթյանը պատասխանեց աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին. դրանք վերաբերում էին ավագ դպրոցներին, դպրոցական ավարտական եւ բուհական ընդունելության քննություններին, կուտակային կենսաթոշակային համակարգին եւ այլն:
Այցի ավարտին աշակերտները ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվեցին Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Փետրվարի 27-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարանում հյուրընկալված եւ ԱԺ նիստին հետեւող Երեւանի Տարաս Շեւչենկոյի անվան թիվ 42 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին եւ  աշակեր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ
Փետրվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ : Ողջունելով Վրաստանի նախագահին  Ազգային ժողովում ` ՀՀ ԱԺ նախագահը համոզմունք հայտնեց , որ նրա  պաշտոնական այցը Հայաստան  կխորացնի երկու երկրների  միջեւ բազմակողմ համագործակցություն...
Փետրվարի 27-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակության անդամների հետ: Պատվիրակության առաքելությունն է Հայաստան կատարած այցի ընթացքում պարզել երկրի օրենսդրական գործընթացում առկա խնդիրները՝ հետագայում հա...

27 февраля в рамках программы “Открытый урок” в Национальном Собрании гостили учащиеся ереванской старшей школы N 42 им. Т.Шевченко.
Председатель Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта А.Давтян в ходе открытого урока представил школьникам основные функции Национального Собрания, рассказал о законодательной и представительской деятельности парламента.
Затем г-н Давтян ответил на интересующие учащихся вопросы, которые касались старшей школы, школьных выпускных и вузовских вступительных экзаменов, накопительной пенсионной системы и др.
В завершение визита учащиеся сфотографировались в зале заседаний парламента с Председателем НС О.Абраамяном.
27.02.2014
Национальное Собрание завершило работу очередной четырехдневки
27 февраля Национальное Собрание продолжило работу четырехдневных заседаний.Депутаты продолжили дебаты по проекту решения НС о создании новой Временной комиссии НС по изучению обоснованности мер и законности действий Полиции РА, Специальной следственной службы, Генеральной Прокуратуры РА в событиях ...
Председатель НС РА О.Абраамян встретился с Президентом Грузии Г.Маргвелашвили
27 февраля Председатель НС РА О.Абраамян встретился с Президентом Грузии Г.Маргвелашвили. Приветствуя Президента Грузии, Председатель НС выразил уверенность, что его официальный визит в Армению углубит разностороннее сотрудничество между двумя странами и укрепит многовековую дружбу народов. По слова...
27 февраля председатель Постоянной комиссии НС по защите прав человека и общественным вопросам Э.Варданян встретилась  с членами делегации ОБСЕ/БДИПЧ. Миссия делегации выяснить в ходе своего визита в Армению проблемы, существующие в законодательном процессе страны, – для последующего представле...