Փետրվարի 27-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Երեւանի Տարաս Շեւչենկոյի անվան համար 42 ավագ դպրոցի աշակերտներին:
ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Դավթյանը բաց դասի ընթացքում աշակերտներին ներկայացրեց ԱԺ հիմնական գործառույթները, պատմեց խորհրդարանի օրենսդրական եւ ներկայացուցչական գործունեության մասին:
Այնուհետեւ պարոն Դավթյանը պատասխանեց աշակերտներին հետաքրքրող հարցերին. դրանք վերաբերում էին ավագ դպրոցներին, դպրոցական ավարտական եւ բուհական ընդունելության քննություններին, կուտակային կենսաթոշակային համակարգին եւ այլն:
Այցի ավարտին աշակերտները ԱԺ նիստերի դահլիճում լուսանկարվեցին Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի հետ:
Փետրվարի 27-ին ՀՀ Ազգային ժողովը շարունակեց քառօրյա նիստերի աշխատանքը: ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի առաջարկով պատգամավորները ողջունեցին ԱԺ «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում խորհրդարանում հյուրընկալված եւ ԱԺ նիստին հետեւող Երեւանի Տարաս Շեւչենկոյի անվան թիվ 42 ավագ դպրոցի ուսուցիչներին եւ  աշակեր...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ
Փետրվարի 27-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց Վրաստանի նախագահ Գիորգի Մարգվելաշվիլիի հետ : Ողջունելով Վրաստանի նախագահին  Ազգային ժողովում ` ՀՀ ԱԺ նախագահը համոզմունք հայտնեց , որ նրա  պաշտոնական այցը Հայաստան  կխորացնի երկու երկրների  միջեւ բազմակողմ համագործակցություն...
Փետրվարի 27-ին ԱԺ մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Էլինար Վարդանյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ/ԺՀՄԻԳ պատվիրակության անդամների հետ: Պատվիրակության առաքելությունն է Հայաստան կատարած այցի ընթացքում պարզել երկրի օրենսդրական գործընթացում առկա խնդիրները՝ հետագայում հա...

On February 27 within the framework of the Open Doors Programme the National Assembly hosted the pupils of Yerevan Taras Shevchenko Senior School N 42.
During the open lesson Artak Davtyan, the Chairman of the NA Standing Committee on Science, Education, Youth and Sport, presented the main functions of the National Assembly, told them about the legislative and representation activities of the parliament.
Afterwards Mr Davtyan answered the questions concerning the pupils: they referred to the senior schools, senior school graduation and higher educational institution entrance exams, accumulative pension system, etc.
At the end of the visit the pupils had their photos taken with the NA President Hovik Abrahamyan in the NA Session Hall.
27.02.2014
On February 27 the RA National Assembly continued the work of the four-day sittings.By the proposal of the NA Speaker Hovik Abrahamyan the deputies welcomed the teachers and the pupils of Yerevan Taras Shevchenko Senior School N 42 who were hosted in the parliament within the framework of Open Doors...
RA NA Speaker Hovik Abrahamyan Meets with the President of Georgia Giorgi Margvelashvili
On February 27 the RA NA Speaker Hovik Abrahamyan met with Giorgi Margvelashvili, the President of Georgia.Welcoming the President of Georgia in the National Assembly, the RA NA Speaker expressed conviction that his official visit to Armenia would deepen the multilateral cooperation between the two ...
On February 27 the Chair of the NA Standing Committee on Protection of Human Rights and Public Affairs Elinar Vardanyan met with the members of the OSCE/ODIHR delegation. The goal of the mission during its visit to Armenia is to clarify the problems existing in the legislative process of the country...