ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ. «Խոր վշտով տեղեկացա ականավոր գիտնական, ակադեմիկոս Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան մասին: Ի դեմս Գուրզադյանի՝ հայ ժողովուրդը եւ համաշխարհային հանրությունը կորցրին մի շարք հայտնագործությունների հեղինակ, ինքնատիպ մտածելակերպի տեր գիտնականի, ով միջազգային գիտական շրջանակներում մեծ հեղինակություն էր վայելում: Իր թողած անկրկնելի հետքով եւ գիտական ու մշակութային հարուստ ժառանգությամբ նա մշտապես կմնա մեր հիշողության մեջ:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Գրիգոր Գուրզադյանի հարազատներին եւ գործընկերներին»:
Փետրվարի 24-ին ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպեցին բնապահպանական հարցերով զբաղվող ՀԿ ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման նպատակը Սեւանա լճում ավանդական ձկնատեսակների բազմացման ծրագրի, Սեւանա լճից ջրի բացթողումների տարեկան առավելագույն չափաքանակի փոփոխու...
Փետրվարի 24-ին Ազգային ժողովը հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի հաստատումով: Ազգային ժողովը քվեարկությամբ հաստատեց նաեւ ԱԺ չորսօրյա նիստերի գումարման օրերը տեղափոխելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը, ըստ որի՝ մարտի 17-20-ի չորսօրյա նիստերի գումարման օր...
Փետրվարի 24-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Արագածոտնի, Շիրակի, Գեղարքունիքի մարզերի տարբեր համայնքների դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հյուրերը ներկա գտնվեցին քառօրյա նիստերին, ապա հանդիպեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հ...

Соболезнование Председателя НС О.Абраамяна в связи с кончиной Г.Гурзадяна
“С глубокой скорбью узнал о кончине выдающегося ученого, академика Григора Гурзадяна. В лице Гурзадяна   армянский народ и мировое сообщество потеряли автора ряда открытий, ученого с самобытным мышлением, пользующегося огромным авторитетом в международных научных кругах. Своим оставленным неповторимым следом и богатым научным и культурным наследием он всегда останется в нашей памяти.
От имени Национального Собрания РА и себя лично соболезную родным и коллегам Григора Гурзадяна”.
24 февраля члены  Постоянной комиссии НС по вопросам сельского хозяйства и охраны природы встретились с представителями общественных организаций, занимающихся экологическими вопросами. Цель встречи – актуальные проблемы озера Севан. По мнению экологов, комплексная программа восстановления рыбны...
24 февраля Национальное Собрание начало работу очередных четырехдневных заседаний с утверждения повесток дня сессии и четырехдневки.   НС голосованием утвердило проект решения о перенесении дней четырехдневных заседаний, согласно которому дни заседаний 17-20 марта будут перенесены на 10-13...
24 февраля в рамках программы “Открытый урок” в Национальном Собрании гостили учащиеся и педагоги школ различных общин Арагацотнской, Ширакской, Гехаркуникской областей. Они присутствовали на четырехдневных заседаниях, затем встретились с председателем Постоянной комиссии НС по вопросам науки, ...