ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցել է Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան կապակցությամբ. «Խոր վշտով տեղեկացա ականավոր գիտնական, ակադեմիկոս Գրիգոր Գուրզադյանի մահվան մասին: Ի դեմս Գուրզադյանի՝ հայ ժողովուրդը եւ համաշխարհային հանրությունը կորցրին մի շարք հայտնագործությունների հեղինակ, ինքնատիպ մտածելակերպի տեր գիտնականի, ով միջազգային գիտական շրջանակներում մեծ հեղինակություն էր վայելում: Իր թողած անկրկնելի հետքով եւ գիտական ու մշակութային հարուստ ժառանգությամբ նա մշտապես կմնա մեր հիշողության մեջ:
ՀՀ Ազգային ժողովի եւ անձամբ իմ անունից ցավակցում եմ Գրիգոր Գուրզադյանի հարազատներին եւ գործընկերներին»:
Փետրվարի 24-ին ԱԺ գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովի անդամները հանդիպեցին բնապահպանական հարցերով զբաղվող ՀԿ ներկայացուցիչների հետ: Հանդիպման նպատակը Սեւանա լճում ավանդական ձկնատեսակների բազմացման ծրագրի, Սեւանա լճից ջրի բացթողումների տարեկան առավելագույն չափաքանակի փոփոխու...
Փետրվարի 24-ին Ազգային ժողովը հերթական քառօրյա նիստերի աշխատանքն սկսեց նստաշրջանի եւ քառօրյա նիստերի օրակարգերի հաստատումով: Ազգային ժողովը քվեարկությամբ հաստատեց նաեւ ԱԺ չորսօրյա նիստերի գումարման օրերը տեղափոխելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը, ըստ որի՝ մարտի 17-20-ի չորսօրյա նիստերի գումարման օր...
Փետրվարի 24-ին «Բաց դռներ» ծրագրի շրջանակներում Ազգային ժողովը հյուրընկալել էր Արագածոտնի, Շիրակի, Գեղարքունիքի մարզերի տարբեր համայնքների դպրոցների աշակերտներին եւ ուսուցիչներին: Հյուրերը ներկա գտնվեցին քառօրյա նիստերին, ապա հանդիպեցին ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության եւ սպորտի հ...

RA NA President Hovik Abrahamyan Condoles on the Death of Grigor Gurzadian
The RA NA President Hovik Abrahamyan condoled on the death of Grigor Gurzadian. “I learnt with deep grief about the death of the renowned scientist, academician Grigor Gurzadian. In the person of Gurzadian the Armenian people and the world community lost an author of a number of discoveries, a scholar of original way of thinking, who enjoyed big prestige among international scientific circles. With his unique trace and rich scientific and cultural heritage he will always remain in our memory.
In the name of the RA National Assembly and personally me I express my condolences to Grigor Gurzadian's family and colleagues.''
On February 24 the members of the NA Standing Committee on Agriculture and Environment met with the representatives of the NGO involved with the ecological problems. The goal of the meeting was to discuss problems connected with the Lake Sevan and the operation of Tukhmanuk gold mine.According to th...
On February 24 the National Assembly began the work of the next four-day sittings and with the approval of the agendas of the four-day sittings.The National Assembly also approved by voting the NA draft decision on replacing the days of the NA four-day sittings’ convocations, according to which, the...
On February 24 within the framework of the Open Lesson Programme the National Assembly hosted the pupils and the teachers of the schools from different communities of Aragatsotn, Shirak, Gegharkunik marzes. The guests attended the four-day sitting then met with Artak Davtyan, the Chairman of th...