Փետրվարի 18-ին ՀՀ Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը հանդիպեց «Անհետ կորած ազատամարտիկների հարազատների խորհուրդ» ՀԿ անդամների հետ: Ծավալված ջերմ եւ անմիջական զրույցի ընթացքում խորհրդարանի ղեկավարին ներկայացվեցին ՀԿ-ի գործունեությանը, առաջիկա ծրագրերին վերաբերող հարցեր: Հյուրերը անդրադարձան նաեւ սոցիալական հարցերի, մասնավորապես թոշակներին, բուժօգնության, ուսման վճարների ու մի շարք այլ հարցերի: Քննարկումների ընթացքում պայմանավորվածություն ձեռք բերվեց առաջիկայում զոհված եւ անհետ կորած ազատամարտիկների մայրերի ու ԱԺ սոցիալական հարցերի եւ ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովների հետ համատեղ անցկացնել աշխատանքային քննարկում՝ բարձրացված հարցերին անդրադառնալու, անհրաժեշտության դեպքում նաեւ օրենսդրական լուծումներ տալու համար:
Միջխորհրդարանական Միության Բրիտանական խմբի հանդիպումները Ազգային ժողովում
Միջխորհրդարանական Միության Բրիտանական խմբի անդամները փետրվարի 18-ին հանդիպեցին Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի անդամների հետ: Հայաստան-Մեծ Բրիտանիա բարեկամական խմբի ղեկավար Կարեն Ճշմարիտյանը, ողջունելով բրիտանացի գործընկերների այցը Հայաստան, կարեւորեց երկու երկրների միջեւ տարբեր մակարդակներու...
Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովում ՀՀ ԱԺ պատվիրակության ղեկավար Արտակ Զաքարյանը, պատվիրակության անդամներ Հրանտ Բագրատյանը, Արծվիկ Մինասյանը եւ Վահե Էնֆիաջյանը փետրվարի 18-ին հրավիրված մամուլի ասուլիսում անդրադարձան փետրվարի 11-13-ը Բրյուսելում տեղի ունեցած Եվրանեսթ ԽՎ-ի 3 մշտական հանձնաժողովների հ...
Փետրվարի 18-ին ԱԺ պաշտպանության, ազգային անվտանգության եւ ներքին գործերի մշտական հանձնաժողովի նիստում Կորյուն Նահապետյանի նախագահությամբ քննարկվեց «Ոստիկանական պահպանության մասին» եւ «Ոստիկանության մասին» ՀՀ օրենքում փոփոխություն կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը, որը ներկայացրեց ՀՀ ոստիկանության պ...
ԱԺ փոխնախագահը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալի հետ
Փետրվարի 18-ին ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ երեւանյան գրասենյակի ղեկավարի տեղակալ Ուիլյամ Հենլոնի հետ: Զրուցակիցները քննարկեցին առաջիկայում նախատեսվող հայ եւ վրացի կին խորհրդարանականների հանդիպմանը վերաբերող օրակարգային եւ կազմակերպչական հարցեր: Հանդիպումը նախատեսվում է անցկացնել մ...
ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Միջխորհրդարանական Միության Բրիտանական խմբի պատվիրակությանը
Փետրվարի 18-ին ՀՀ Աժ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Միջխորհրդարանական Միության Բրիտանական խմբի պատվիրակությանը Ջոն Ուիթինգդեյլի (ՄԹ Համայնքների պալատ) գլխավորությամբ:Պատվիրակության կազմում են ՄԹ Լորդերի պալատի փոխնախագահներ բարոնուհի Գլորիա Հուփերը, լորդ Ռիչարդ Ֆոլքները, Համայնքների պալատի անդամ...
Փետրվարի 18-ին Հայաստան այցի շրջանակներում Միջխորհրդարանական Միության Բրիտանական խմբի ղեկավար Ջոն Ուիթինգդեյլն ու խմբի անդամներ ՄԹ Լորդերի պալատի փոխնախագահներ բարոնուհի Գլորիա Հուփերը, լորդ Ռիչարդ Ֆոլքները, Համայնքների պալատի անդամներ Սթիվեն Փաունդը եւ Մայք Գեյփսը այցելեցին Ծիծեռնակաբերդի Հայո...

Председатель НС О.Абраамян встретился с родными погибших и пропавших без вести азатамартиков
18 февраля Председатель НС О.Абраамян встретился с членами общественной организации (ОО) “Совет родных погибших и пропавших без вести   азатамартиков”. В развернувшейся теплой и непринужденной беседе спикеру парламента были представлены деятельность ОО, вопросы, касающиеся намеченных программ. Гости обратились также к социальным проблемам, в частности к пенсиям, медицинской помощи, плате за учебу и ряду других вопросов. Была достигнута договоренность о проведении совместного рабочего обсуждения родных погибших и пропавших без вести   азатамартиков с постоянными комиссиями НС по социальным вопросам и по обороне, национальной безопасности и внутренним делам – для рассмотрения поднятых проблем, а при необходимости также законодательного их решения.
18 февраля члены Британской группы Межпарламентского Союза встретились с членами группы дружбы Армения – Великобритания.Председатель группы К.Чшмаритян, приветствовав визит британских коллег в Армению, подчеркнул важность еще большего упрочения и углубления давно налаженного на различных уровнях сот...
Глава делегации НС РА в Парламентской Ассамблее (ПА) “Евронест” А.Закарян, члены делегации Г.Багратян, А.Минасян и В.Энфиаджян на созванной 18 февраля пресс-конференции обратились к работам очередных заседаний  трех постоянных комиссий ПА “Евронест”, состоявшихся 11-13 февраля в Брюсселе. ...
18 февраля  свои заседания провели постоянные комиссии НС – по обороне, национальной безопасности и внутренним делам и по социальным вопросам – под председательством соответственно К.Нагапетяна и А.Акопяна. По повесткам дня – о внесении изменений и дополнений в законы РА “О Полиции”, ...
Вице-спикер НС встретилась с заместителем руководителя Ереванского офиса ОБСЕ
18 февраля вице-спикер НС Э.Нагдалян встретилась с заместителем руководителя Ереванского офиса ОБСЕ Уильямом Хенлоном. Собеседники обсудили повесточные и организационные вопросы предстоящей встречи армянских и грузинских женщин-парламентариев. На встрече, намеченной на конец марта, будут обсуждаться...
Председатель НС О.Абраамян принял делегацию Британской группы Межпарламентского Союза
18 февраля Председатель НС О.Абраамян принял делегацию Британской группы Межпарламентского Союза во главе с Джоном Уитингдейлом (Палата общин Соединенного Королевства). В составе делегации – вице-спикеры Палаты лордов Соединенного Королевства (СК) баронесса Глория Хупер, лорд Ричард Фолкнер, члены П...
18 февраля в рамках визита в Армению руководитель Британской группы Межпарламентского Союза Джон Уитингдейл и члены группы вице-спикеры Палаты лордов Соединенного Королевства (СК) баронесса Глория Хупер, лорд Ричард Фолкнер, члены Палаты общин Стивен Паунд и Майк Гейпс посетили мемориал Геноцида арм...