ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի շնորհավորական ուղերձը Արտակարգ իրավիճակների աշխատողի օրվա առթիվ
Ապահով եւ բարեկեցիկ Հայաստան ստեղծելու գործում ձեր ծառայությանը հատկացված է հատուկ դեր՝ ապահովել մեր քաղաքացիների՝ ուստի եւ մեր պետության անվտանգությունն արտակարգ իրավիճակներում: Այն, ինչ դուք կատարում եք, ոչ միայն անգնահատելի աշխատանք է, այլեւ վսեմ առաքելություն՝ դժվարին, հաճախ անելանելի թվացող պահերին փրկել մարդկանց, կանգնել նրանց կողքին:
Դուք դա կատարում եք ամեն օր, կատարում եք գիտակցաբար՝ հաճախ վտանգելով ձեր առողջությունն ու կյանքը, բայց պաշտպանելով մարդկանց տարաբնույթ աղետներից՝ լինեն դրանք բնածին թե տեխնածին: Այդ պատճառով էլ արտակարգ իրավիճակների աշխատող լինելը նաեւ բարձր կոչում է, որ դուք կրում եք արժանապատվությամբ ու պատասխանատվությամբ:
Վստահ եմ, որ ձեր պրոֆեսիոնալիզմը, բարձր պատրաստականությունը եւ նվիրվածությունը այսուհետ եւս հուսալիորեն կպաշտպանեն մեզ ցանկացած արտակարգ իրավիճակի պարագայում:
Կրկին շնորհավորում եմ մասնագիտական տոնի առթիվ եւ մաղթում ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն, հաջողություն եւ, ամենակարեւորը, անվտանգ ծառայություն»:
Սեպտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովը Արտակ Զաքարյանի նախագահությամբ քննարկեց 2012 թվականի դեկտեմբերի 5-ին ստորագրված «Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների` ահաբեկչության եւ ծայրահեղականության այլ բռնի դրսեւորումների դեմ պայքարող իրավասու մար...
ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լեւոն Անանյանի մահվան կապակցությամբ
«Խոր վշտով տեղեկացա ՀՀ մշակույթի վաստակավոր գործիչ, Հայաստանի գրողների միության նախագահ Լեւոն Անանյանի անժամանակ մահվան մասին:  Լեւոն Անանյանն անուրանալի հետք է թողել  ժամանակակից հայ գրականության  եւ լրագրության մեջ թե որպես արձակագիր ու հրապարակախոս, թե որպես «Գարուն » ամսագրի ...

Поздравительное послание Председателя НС О.Абраамяна в связи с Днем работника чрезвычайных ситуаций
В созидании надежной и благополучной Армении вашей службе отведена особая роль – обеспечить безопасность наших граждан, а следовательно и нашего государства, в чрезвычайных ситуациях. То, что вы выполняете, не только неоценимая работа, но и великая миссия – в сложный, зачастую кажущийся безвыходным миг спасти людей, встать рядом с ними.
Вы делаете это ежедневно, делаете сознательно, нередко подвергая опасности ваше здоровье и жизнь, но защищая людей от различных бедствий – стихийных или техногенных. Именно по этой причине быть работником чрезвычайных ситуаций также высокое призвание, которое вы несете с достоинством и ответственностью.
Уверен, что ваш профессионализм, высокая готовность и преданность и впредь надежно защитят нас в случае любой чрезвычайной ситуации.
Еще раз поздравляю с профессиональным праздником и желаю вам крепкого здоровья, счастья, успеха и, главное, безопасной службы”.
04.09.2013
4 сентября состоялись заседания  постоянных комиссий НС – по внешним сношениям и по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта – под председательством соответственно А.Закаряна и А.Давтяна, рассмотревшие вопрос ратификации ряда международных соглашений, заключенных в рамках СНГ и ...
Телеграмма соболезнования Председателя НС О.Абраамяна в связи с кончиной Левона Ананяна
“С глубокой скорбью узнал о кончине Заслуженного деятеля культуры РА, председателя Союза писателей Армении Левона Ананяна.Левон Ананян оставил неизгладимый след в современной армянской литературе и журналистике – как прозаик и публицист, как многолетний главный редактор журнала “Гарун”. Посредством ...