Փետրվարի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 25-28-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 9 հարց եւ 6 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 76 հարց, այդ թվում` 21 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ փետրվարի 25-28-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ փետրվարի 25-ի նիստում:
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնում անցկացվեցին «Երեխաներին կրծքով կերակրման եւ մանկական սննդի շրջանառության մասին», «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին», «ՀՀ ստուգումների կա...
ՀՀ Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մարտուն Գրիգորյանի նախագահությամբ փետվարի 22-ին քննարկեց եւ հավանության արժանացրեց կառավարության ներկայացրած «Գենետիկորեն ձեւափոխված օրգանիզմների գործածության կենսաանվտանգության մասին» օրենքի նախագիծը: Այն լրացումներ է ե...

22 февраля состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС РА О.Абраамян.
Обсуждались проекты решений повесток дня третьей сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний НС 25-28 февраля. В  проект повестки дня третьей сессии НС вошли 9 вопросов и 6 международных договоров.  В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний НС включено 76 вопросов, в том числе 21 международный договор.
Проекты повесток дня третьей сессии НС пятого созыва и четырехдневных  заседаний 25-28 февраля будут утверждены на заседании парламента 25 февраля.
22 февраля по инициативе Постоянной комиссии НС по вопросам здравоохранения, материнства и детства в Армяно-американском центре здоровья прошли слушания по пакету законопроектов о внесении поправок в ряд законов РА – “Об организации и проведении проверок в РА”, “О защите прав потребителей”, “О рекла...
22 февраля постоянные комиссии НС – по вопросам сельского хозяйства и охраны природы, по социальным вопросам, по обороне, национальной безопасности и внутренним делам, по государственно-правовым вопросам, по внешним сношениям – созвали свои заседания под председательством соответственно М.Григо...