Փետրվարի 22-ին տեղի ունեցավ ՀՀ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը վարեց Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանը:
Քննարկվեցին հինգերորդ գումարման Ազգային ժողովի երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ փետրվարի 25-28-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը: ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագծում ընդգրկվել են 9 հարց եւ 6 միջազգային պայմանագիր: ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի որոշման նախագծում ընդգրկվել է 76 հարց, այդ թվում` 21 միջազգային պայմանագիր:
Հինգերորդ գումարման ԱԺ երրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու եւ փետրվարի 25-28-ի ԱԺ նիստերի օրակարգի մասին որոշումների նախագծերը կհաստատվեն ԱԺ փետրվարի 25-ի նիստում:
Փետրվարի 22-ին ՀՀ ԱԺ առողջապահության, մայրության եւ մանկության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախաձեռնությամբ Հայ-ամերիկյան առողջության կենտրոնում անցկացվեցին «Երեխաներին կրծքով կերակրման եւ մանկական սննդի շրջանառության մասին», «ՀՀ աշխատանքային օրենսգրքում լրացում կատարելու մասին», «ՀՀ ստուգումների կա...
ՀՀ Ազգային ժողովի գյուղատնտեսական եւ բնապահպանական հարցերի մշտական հանձնաժողովը Մարտուն Գրիգորյանի նախագահությամբ փետվարի 22-ին քննարկեց եւ հավանության արժանացրեց կառավարության ներկայացրած «Գենետիկորեն ձեւափոխված օրգանիզմների գործածության կենսաանվտանգության մասին» օրենքի նախագիծը: Այն լրացումներ է ե...

On February 22 the RA NA working consultation presided over by the President of the National Assembly Hovik Abrahamyan was held.
The draft decisions on amending the agenda of the third session of the National Assembly of the fifth convocation and on February 25-28 four-day sittings of the National Assembly were debated. 9 items and 6 international treaties were included in the draft decision on amending the agenda of the NA third session. 76 items, among them 21 international treaties were included in the draft decision of the agenda of the upcoming NA four-day sittings.
The draft decisions on amending the agenda of the NA third session of the fifth convocation and on the agenda of February 25-28 four-day sittings of the National Assembly will be approved at February 25 NA sitting.
Parliamentary Hearings Are Organized
On February 22 in the Armenian-American Health Center on the initiative of the RA NA Standing Committee on Health, Maternity and Childhood hearings were held on the package of the RA draft laws “On Children’s Breastfeeding and Circulation of the Children’s Food,” “On Amending the RA Labor Code,” “On...
On February 22 the RA National Assembly Standing Committee on Agriculture and Environment moderated by Martun Grigoryan debated and approved the draft law “On Vital Security of the Use of Genetically Transformed Organisms” submitted by the government.The Committee will propose to endorse the issue f...