ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց միջազգային դիտորդների
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում դիտորդական երկարաժամկետ առաքելությամբ գտնվող Ընտրական համակարգերի միջազգային փորձագիտական կենտրոնի նախագահ, ԱՊՀ եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների ինստիտուտի տնօրեն, Իսրայելի խորհրդարանի նախկին անդամ Ալեքսանդր Ցինկերին եւ փորձագետ Աննա Չուրդովային (Չեխիա):
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին առաջիկա նախագահական ընտրություններին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ կատարվեց նախընտրական գործընթացներին, քարոզարշավի ընթացքին: Դիտորդներն անդրադարձան այն դրական դրսեւորումներին, որոնք արձանագրվել են նախընտրական փուլում: Երկուստեք կարեւորվեց արդար եւ թափանցիկ ընտրությունների անցակացումը: ԱԺ նախագահը շեշտեց, որ Հայաստանի իշխանությունները ունեն քաղաքական կամք` ազատ, արդար եւ միջազգային չափանիշներին համապատասխան ընտրություններ անցկացնելու համար:
11.02.2013
Փետրվարի 11-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Օլեքսանդր Պավլյուկի եւ նրա տեղակալ Նաիրա Ավետիսյանի հետ: Հանդիպման ժամանակ կողմերն անդրադարձան Հայաստանում առաջիկա նախագահական ընտրություններին, ինչպես նաեւ...

Председатель НС принял международных наблюдателей
11 февраля Председатель НС О.Абраамян принял находящихся в Армении с долгосрочной наблюдательной миссией председателя Международного экспертного центра избирательных систем, директора Института стран СНГ и Восточной Европы, члена парламента Израиля А.Цинкера и эксперта А.Чурдову (Чехия).
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся предстоящих президентских выборов. Затронуты были предвыборные процессы, ход агиткампании. Председатель НС особо выделил, что власти Армении полны политической воли для проведения выборов - свободных, справедливых и соответствующих международным критериям.
11.02.2013
11 февраля председатель Постоянной комиссии НС по вопросам европейской интеграции Н.Зограбян встретилась с руководителем офиса Совета Европы в РА О.Павлюком и его заместителем Н.Аветисян.В ходе встречи стороны обратились к предстоящим президентским выборам, а также к поствыборным возможным политичес...