ՀՀ ԱԺ նախագահն ընդունեց միջազգային դիտորդների
Փետրվարի 11-ին ՀՀ ԱԺ նախագահ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունեց Հայաստանում դիտորդական երկարաժամկետ առաքելությամբ գտնվող Ընտրական համակարգերի միջազգային փորձագիտական կենտրոնի նախագահ, ԱՊՀ եւ Արեւելյան Եվրոպայի երկրների ինստիտուտի տնօրեն, Իսրայելի խորհրդարանի նախկին անդամ Ալեքսանդր Ցինկերին եւ փորձագետ Աննա Չուրդովային (Չեխիա):
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկեցին առաջիկա նախագահական ընտրություններին առնչվող հարցեր: Անդրադարձ կատարվեց նախընտրական գործընթացներին, քարոզարշավի ընթացքին: Դիտորդներն անդրադարձան այն դրական դրսեւորումներին, որոնք արձանագրվել են նախընտրական փուլում: Երկուստեք կարեւորվեց արդար եւ թափանցիկ ընտրությունների անցակացումը: ԱԺ նախագահը շեշտեց, որ Հայաստանի իշխանությունները ունեն քաղաքական կամք` ազատ, արդար եւ միջազգային չափանիշներին համապատասխան ընտրություններ անցկացնելու համար:
11.02.2013
Փետրվարի 11-ին ԱԺ եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Նաիրա Զոհրաբյանը հանդիպեց ՀՀ-ում Եվրոպայի խորհրդի գրասենյակի ղեկավար Օլեքսանդր Պավլյուկի եւ նրա տեղակալ Նաիրա Ավետիսյանի հետ: Հանդիպման ժամանակ կողմերն անդրադարձան Հայաստանում առաջիկա նախագահական ընտրություններին, ինչպես նաեւ...

On February 11 the RA NA President Hovik Abrahamyan received the Chairman of the International Expert Centre for Electoral Systems being on Long-term Observation Mission in Armenia, the Director of the Institute for Eastern European and CIS Countries, the member of the Israeli Parliament Alexander Zinker and the expert Anna Churdova (Czech Republic).
In the course of the meeting the interlocutors discussed issues relating to the upcoming presidential elections. They touched upon the pre-electoral processes, and the campaign procedure. Both sides highlighted the conduct of fair and transparent elections. The NA President stressed that the Armenian authorities had political will for holding free and fair elections in accordance with international standards.
11.02.2013
On February 11 the Chair of the NA Standing Committee on European Integration Naira Zohrabyan met with the Head of the Council of Europe Office to the RA Oleksandr Pavlyuk and his deputy Naira Avetisyan.In the course of the meeting the sides touched upon the upcoming elections in Armenia, as well as...